30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - .qoyi

Stran: [1] 2 3 ... 109
1
Ja vam vlastne fandim, hodte sem pak to odvolani a reakci vyssi instance. :)

2
stará vyhláška... existuje novější, to víš?

Ok, v té nové je to taky (neaktuálnosti jsem si nevšiml, moje chyba), Příloha č. 4 k vyhlášce č. 294/2015 Sb.
Citace
Stezka pro chodce a cyklisty společná
Značka přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru takto označeného společného pruhu nebo stezky. Stezku pro chodce a cyklisty smí užít také osoba jedoucí na osobním přepravníku. Ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích je její užívání zakázáno, pokud není stanoveno jinak.
Chodci a cyklisté se nesmějí navzájem ohrozit.   

3
Víte co značí značky příkazové?

§ 10 odst. 1 písm. m) vyhlášky č. 30/2001 Sb.
Citace
m) "Stezka pro chodce a cyklisty" (č. C 9a), která přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru takto označeného společného pruhu nebo stezky; chodci a cyklisté se nesmějí navzájem ohrozit; značka ukončuje platnost značek č. C 7a, č. C 8a a č. C 10a,

4
Škoda, že nemůžu mít povinné ručení i na kole tím si "koupit" možnost bez omezení jezdit po silnici. Resp. ono to jde, ale musel bych mít elektrokolo s techničákem a vypnutou přípomocí https://mtbs.cz/clanek/legalne-45-km-hod-realitou-diky-turbo-vado/kategorie/tech-news#.XQ92tz8zamw

nicméně člověk, tlačící vozík určitých rozměrů, na silnici může i bez povinného ručení a je v právech omezený méně než já na kole (i když je výrazně nebezpečnější)
Pokud máte vedle cyklostezku, v zákoně máte napsáno že ji musíte užít, potřebujete opravdu ještě značku zákaz cyklistům? To potřebujete taky na každej vjezd na dálnici zákaz chodců, cyklistů a ručních vozíků? Mj. na vámi odkazované "kolo" potřebujete ŘP, který pochybuji že ste někdy měl, alespoň podle toho co tu píšete.

5
Takže řešením je tedy silnici vedle cyklostezky zúžit a vysadit tam alej.  ;D

6
Toto by se mělo týkat vámi zmíněného "bezpečného úseku" ..
http://maps.jdvm.cz/cdv2/Apps/NehodyVMape/Search.aspx#
ID nehod:
060106130207
060106110064

.. kdežto v té aleji o pár km dál je jen jedna nehoda, kdy cyklista měl v krvi přes 1,5 promile,
060106120328

To jen tak statisticky.

7
No, ohledně toho, jak "by cyklista mohl jet po stezce pro chodce a cyklisty a on dělá zmatek na silnici" ... asi takto:

jel jsem úplně schovaný na krajnici - vůbec jsem nevyčuhoval, jezdím tak pořád - před auty uhýbám vždy maximálně ke straně, když je za sebou slyším, jedu většinou celkem rychle, takže se před autem nevynořím zničehonic - má čas reagovat, v tomto případě ani není třeba nic řešit, prostě mne míjí
A uz ste sedel nekdy v kamionu? A co ty metrovy odstupy ktery vsichni cyklisti vyzadujou?

pokud by ta "vedlejší" cyklostezka byla jenom pro kola a jela skutečně mým směrem a nebyl by problém se z ní pak bezpečně vrátit na původní silnici až skončí, tak ji použiju, ale to není tento případ - tahle "cyklostezka" je trestná ulička s čokly, kočáry a rozevlátou mládeží a končí kdesi v polích úplně bokem a napojit se zde zpět na silnici je někdy dost problém, protože než člověk trochu nabere rychlost, tak je hrozně zranitelný na tom kole
Opravdu?

https://www.google.com/maps/@49.3809905,16.6420959,3a,75y,354.33h,92.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXOmKm5kpABhHhdgS4Kj1aQ!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.com/maps/dir/49.3811338,16.6420733/49.3891737,16.6380328/@49.3856647,16.6397745,1045m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

"protože než člověk trochu nabere rychlost, tak je hrozně zranitelný na tom kole" ... takže je lepší nechat se kilometr dlouhý úsek předjíždět kamiony? :)

Dle fotek ste musel bejt taky hodně vidět,


8
No, samotné zbarvení světla nejspíš polucista nebude mít ani jak změřit a foto mu nepomůže (to bych rozbil u SO levou zadní)…
Tak tak, tedy STK.

9
Tak snad jen poznamka k te diskusi na bike-forum.cz: to jsou cyklouni i vuci clenum sve vlastni komunity fakt takhle ostri? To forum je jak novinky s idnes dohromady ... nesud se a zaplat ... stejne jsi udelal prestupek ... nejsi pravnik tak drz hubu ... to je fakt sila.
A kdyz si pak clovek uvedomi ze vetsina tech lidi ma na silnici potrebu vychovavat ostatni ridice ... :D

10
Jaká je šance bránit se testům při dnešních letních teplotách?
Nahrávat, vyžadovat potvrzení o provedeném úkonu dle § 109 odst. 2 zákona č. 273/2008 Sb., zeptat se v čem spočívá důvodné podezření (už u testu na alkohol, který tomu většinou předchází), ona je velká šance že si ten test na drogy rozmyslí. Pokud si ho ani tak nerozmyslí, tak hledat ŘP dokud test nevyhodnotí a najít ho až pokud je test negativní. Pokud bude false positive, tak trvat na krevních testech. To je asi jediná funkční obrana. Pokud test bude positive a vy jim dáte ŘP do ruky, veškerá následující obrana se už děje (většinou) se zadrženým ŘP.

11
A beztak stejni lidi co tady pisou jak to neni mozny ze se tohle deje, k pristimu clanku kde bude mit ridic co zpusobil nehodu pozitivni test, napisou ze by ho meli rovnou zastrelit protoze je fetak.

12
Zajímavé články z internetu / Re:Praha ekologická
« kdy: 21 červen 2019, 00:00:47 »
Nejlepší obchodní artikl je spása. Stačí v lidech zakořenit strach a obavy, a pak jim nabídnout "řešení" na kterém se dá rejžovat.
Jen ta nabídka se poslední dobou určuje spíše demokraticky, nežli volnotržně.

13
třeba nehoda za 5bodů
a spousta těch odpustkových školení v takovém případě ani nepovolí kurz
pak udělá nějakej tříbodovej a aby zamknul klíčky na rok do šuplíku
V jakych pripadech odpustkove skoleni nepovoli kurz? Ja myslel ze jim jde o prachy, ale oni si hrajou jeste na moc soudní? Nehoda za 5 bodů není, ty se nebodujou a nebo jde rovnou o papíry.

14
Přitom i zde se řešilo, že i takovou značku bychom měli dodržovat, protože není na řidiči řešit, jestli je platná, nebo ne.
Tak tak. http://road-fens.cz/silvestrovsky-special-straznik-ktery-oflastroval-sam-sebe/

Takže při poruše autobusu tam budou auta stát celý den..?
A co teprve § 15 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., ten většina řidičů ani nezná a ti co o něm ví, ho ignorují. Při zastavení objedou i vás.

Citace
Za autobusem s označením "Označení autobusu přepravujícího děti", který zastavil v označené zastávce, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo. Pokračovat v jízdě může až po odjezdu autobusu ze zastávky. Řidiči protijedoucích vozidel musí přihlédnout k možnosti vběhnutí dětí do vozovky a jízdu přizpůsobit tak, aby děti nebyly ohroženy.

Stran: [1] 2 3 ... 109