30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - re4zon

Stran: [1] 2 3
1
Praha 2 - Moravská 1530/9 Vinohrady. To mi bohužel moc neřekne. V Praze bydlím, takže to není překvapení a z jaké pošty posílají MČ / MHMP / další instituce je mi neznámé  :-\

2
Potřebuji poradit - doručování / Vyloučeno vhození, bez výzvy
« kdy: 12 Října 2021, 10:46:05 »
Zdravím, včera se mi pošta pokoušela v době mé nepřítomnosti doručovat dopis s červeným pruhem. Doručovatel nenechal žádné poučení, jen do ruky ženě vrazil nevyplněnou výzvu s rukou na místě napsaným číslem zásilky. Podle něj jsem teď z pošty vymámil, že je vyloučeno vhození. Odesílatele sdělit odmítli. Z toho usuzuju, že půjde nejspíš o nějakou sprdelní výzvu (neumím si představit, kdo jiný by vylučoval vhození). Dá se vsadit na strategii nevyzvednout - počkat na další krok SO - pokud k němu dojde, argumentovat nevhozením poučení, tedy nedoručením? Ze studia zde jsem pochopil, že SO si s tím vytře pozadí, protože pošta jim to vrátí s odtrženým poučením (nebo si ho odtrhnou sami) a to jim stačí.. Chápu to správně a mám raději vyzvednout poslední den?
Díky za odpovědi
 

3
Zajímavé články z internetu / Re:Velikost postavy vs SUV
« kdy: 17 Září 2021, 10:33:29 »
Jsem dalek tvrzení, že za všechno může matka. Ale tvrdit, že řidička je jediný viník, je podle mne naprostá zhovadilost. Dítě ve věku 19 měsíců má mít svobodu na oplocené zahradě, ne si jezdit bez dozoru u silnice, zatímco se matka hrabe o 20m dál v garáži. To není vteřinová nepozornost, ale naprosto zásadní zanedbání dozoru. Takhle malé dítě není sprinter, aby za pár vteřin uteklo 20m, tam chvíli čekalo a až pak bylo přejeto.
Navíc v článku je to popsáno zpraseně, jako by dítě sedělo uprostřed vozovky a řidička ho na vzdálenost 9m neviděla. Nemohlo to náhodou být úplně jinak? Třeba že se motalo někde okolo, v zákrytu jiného auta / stromu / kontejneru a pak jí tam vjelo 2m před autem? Nebo třeba přímo pod kola ve stylu důchodců vstupujících do vozovky 10cm před kamion? To se asi nedozvíme, kamerový záznam nebude, matka a její kamarádky určitě pravdu neřeknou, nebo ji ani neznají. Ale znalec řekl že, neviděla na 9m, tak měla 9 metrů na reakci a hotovo. Společensky přijatelný rozsudek je na světě. Říct, že matka má 50% viny (a třeba i upustit od potrestání) se nehodí do krámu, že..

4
Co fígl, jinde tomu říkají rovnou "Výmluva na osobu blízkou"..

5
Otazka je jestli je to tak jak popisuje presstitut, jestli pan dodavkar taky nedonutil vjetim do leveho pruhu toho 'kajena' k nahe zmene rychlosti nebo smeru jizdy. Vubec bych se tomu nedivil kdyby to tak bylo...
To ho asi donutil, ale nevyčítal bych mu to. Pokud jelo auto s kamerou blízko rychlostnímu limitu, kajen mazal dost přes něj. Nebo minimálně podstatně rychleji než zbytek provozu. Nic proti tomu, ale když už to kropím, musím počítat s tím, že ostatní neodhadnou, jak rychle se přiblížím. Osobně se nepovažuju za brzdu provozu, ovšem s retardy, kteří se mi při předjíždění na dálnici nalepí na kufr a začnou blikat se taky setkávám. A poslat to někomu na dálnici metr před čumák a začít brzdit může jen totální hovado..

6
Zajímavé články z internetu / Re:Velikost postavy vs SUV
« kdy: 26 Května 2021, 09:10:33 »
To mi pripadá, že kdekoľvek, kde by mohlo hroziť akékoľvek nebezpečenstvo (to je prakticky všade), štátna zástupkyňa radí držať dieťa na krátkom vodítku alebo čo...
Dítě 19 měsíců na odrážedle odjede 25 metrů někam do silnice, zatímco se matka vykecává. To mi nepřijde jako jakékoliv nebezpečí prakticky všade, ale jako přirozený výběr. A doufám, že taková tragédie bude aspoň motivací pro ostatní víc si děti hlídat, na brzdy kvůli dítěti v silnici nebo matce co nečumí a strčí mi kočár před auto musím jít poměrně často..

7
Zajímavé články z internetu / Re:Nehoda při zipování
« kdy: 17 Května 2021, 21:41:37 »
Tydle hňupy potkávám pravidelně na křižovatce u Vypichu při vodbočení vod motola doprava na Bělohorskou. Místo aby vodbočovali do vobou pruhů, tak ucpou pravej a zůstanou stát v křižovatce, sice zelená, ale nikdo další se tam nedostane. Inteligence měňavky.

Tohle tam potkávám taky. Ovšem ta křižovatka je na hovno celá. Nezřídka tam vidím opačný extrém, ti co jedou od Motola směr Patočkova se nacpou zcela správně do obou pruhů až do plna. A ti co jedou od kolejí z protějšího směru a chtěli odbočit do levého najednou nemají kam jet. Takže tam zůstane fronta přes koleje, do toho se začne cpát nervózní tramvaják a auta jedoucí rovně po Bělohorské a chaos je na světě.

8
A když na to neupozorní, tak se nebude o co tahat? Pokud určím jako řidiče Karla Nováka z Prahy, ten dostane obsílku pro Karla Nováka z Ostravy (případně je zaslána oběma) a nikdo z nich se nepřizná, splnil vůbec úřad svou povinnost?

9
Parkování, zastavení, stání / Re:Blondimut: Multiparkování 2.2
« kdy: 06 Května 2021, 09:54:23 »
Díky za pobavení. Chvílemi mi bylo dědy skoro až líto. Ovšem jak se ukázalo na konci, vůbec to nepochopil  ;D

10
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 01 Března 2021, 12:08:20 »
Zákaz autoservisů se vztahuje na přítomnost veřejnosti v provozovně, ne na činnost. Předat klíče a auto na ulici není problém. No, asi to odsunu a budu chvíli bez auta, stejně pracuju z domova. A přítelkyně může jezdit do práce autobusem (do důchoďáku). Opatření tedy rozhodně splní účel  ;)

11
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 01 Března 2021, 10:04:58 »
Má někdo představu, pod co by se dal napasovat odvoz auta do servisu? Ten je pro mě totiž těsně za hranicí kraje. Ne že bych se bál postihu, poslat někam uniformanta a případně i SO mi problém nedělá, ale nerad bych se někde otáčel a vezl auto zase zpátky. Ať koukám, jak koukám, pod žádnou výjimku mi to nespadá. A tahat s sebou psa a tvrdit, že jedu na veterinu se mi fakt nechce.

12
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Havarie se srnou
« kdy: 02 Února 2021, 15:34:16 »
A je tam i vidět, odkud přesně odletěl? Že bude je vidět je pravděpodobné, ale musí být i vidět odkud přesně startoval a že přistál zhruba v místě poškození skla. Asi jsem to předtím napsal blbě.

13
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Havarie se srnou
« kdy: 02 Února 2021, 12:16:03 »
Mě se stala situace že od protijedoucího kamionu najednou odlétl docela dost velký kamen. Tak na 2-3 prsty.
Pokud je to takový balvan, ten asi vidět bude. Ale běžný kamínek má třeba 0,5cm a v té rychlosti na kameře vidět není. Leda by měl někdo 4K kameru s 120fps a kámen odletěl od auta v zorném poli, tam už by to vidět být mohlo a celkem by mě zajímalo, jak by se k průkaznému záznamu postavila pojišťovna. 

14
Tímpádem nevidím důvod se na ně nedívat rozdílnou optikou...
Na místě je dívat se na to shodnou optikou, jen v odpovídajícím měřítku.
Bláznivou jízdou můžete někoho zabít, jak tvrdíte. Zákonný trest je pokuta, zákaz řízení, v krajním případě kriminál (což už je dost buzerační, pokud situaci eskalovali honiči). Podle Vás je odpovídajícím trestem smrt, byť vyvolaná nepřímo.
A teď totéž aplikujeme na Vaše parkování.
Špatným parkováním můžete někoho omezit v tom smyslu, že nebude sám mít možnost zaparkovat / projet apod. Navíc je společenská nebezpečnost v tom, že zatěžujete opicajty a úředníky, kteří to "musí" řešit. Zákonný trest je dejme tomu pokuta uhrazení odpustku. Pokud použiju Vaši logiku, mohli by Vás za parkování strážníci s odpustkovou výzvou přepadnout někde v průjezdu a vylekat Vás dostatečně, abyste si při útěku třeba zlomil nohu. Nebo je v něčem rozdíl?

15
Přesně jak píše Tez, nazývat ku*dami zákaznice nějakého salonu jen proto, že majitelka si zjevně uměla přes nějakého obecního šaška vyhádat parkování pro zákazníky mi přijde trochu přes čáru. Stejně jako kecy o náplavách. 

Spíš by mě zajímalo, na základě čeho může obec vyhradit parkoviště pro soukromý subjekt? Neměla by madam za takovou službu platit? Existuje na to nějaká smlouva? Šlo by to zjistit přes InfZ? Jestli se omezují ostatní občané jen tak na úkor soukromé firmy, nepřijde mi to jako účelné nakládání s obecním majetkem. Někdo jako p. hh by mohl vědět.

Stran: [1] 2 3