30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - re4zon

Stran: [1] 2 3 4
1
Ano, stále. Bububu, když nám to neřekneš ty, půjdeme za šéfem. Jednatelem je kdo? Je ochotný spolupracovat? (=ignorovat a případně odepřít podání vysvětlení stejně, jako Vy)

2
Nedopravní tématika / Re:Práca a odstupné
« kdy: 02 Února 2024, 14:40:52 »
Tak si to přečtěte ještě jednou pomalu, a možná pochopíte, co k čemu bylo přirovnáváno. 

3
Nedopravní tématika / Re:Práca a odstupné
« kdy: 02 Února 2024, 12:03:30 »
Ale to už tady padlo a je to každému jasné. To je jako byste tvrdil, že prodej zboží nařizuje zákazník obchodu, protože od smlouvy může v zákonné lhůtě odstoupit..

4
Nedopravní tématika / Re:Práca a odstupné
« kdy: 02 Února 2024, 10:58:34 »
Ladislav Laker: Nechytejte mne laskavě za slovo, víte moc dobře, jak to bylo myšleno - dodatek říká, že práce z domova se nyní vykonává na adrese ABC.
Slovo může je na místě, práce z domova je nyní věcí dohody.
Citace
V případě, že se zaměstnanec a zaměstnavatel dohodli na tom, že zaměstnanec bude konat práci na jiném místě, než je pracoviště zaměstnavatele, je třeba vždy uzavřít písemnou dohodu o práci na dálku.
...
Dohoda o práci na dálku by každopádně měla obsahovala sjednané místo výkonu práce na dálku, případně i více takovýchto míst.
Zdroj: https://www.mpsv.cz/novela-zakoniku-prace
To koresponduje i se zavedenou praxí - je chápána jako jakýsi benefit, a to většinou v určitém rozsahu (např. 2x týdně) dle volby zaměstnance. Málokde to je tak, že práce z domova je fixně třeba v úterý...

5
Nedopravní tématika / Re:Práca a odstupné
« kdy: 02 Února 2024, 08:45:22 »
To jsem právě nepřehlédl. Myslím, že nečtete dost pozorně, resp. si pletete formulace, je to jak píše p. solaris.
Citace
mění místo výkonu práce z domova takto: (moja trvalá adresa v ČR)
samo o sobě rozhodně neznamená, že se zároveň mění místo výkonu práce obecně! Tazatel sám uvádí, že má ve smlouvě uvedené místo výkonu práce v nějakém městě. Citovaná formulace obvykle určuje, že zaměstnanec může práci z domova vykonávat na dohodnutém místě, které je rozdílné od místa bydliště uvedeného ve smlouvě. Práce z domova totiž neznamená, že můžete pracovat kdekoliv, ale máte být skutečně doma a ne třeba na horách nebo u babičky na zahradě (v praxi se na to často kašle, ale někde to striktně řeší a při pracovním úrazu to může být dost podstatné).

Aby se věc dala korektně rozebrat, je třeba vědět, jak byla práce z domova dohodnuta, zejména, v jakém rozsahu. Skoro to totiž působí, že ji zaměstnavatel nějak toleroval a teď už prostě nechce. Může zaměstnanec prokázat, že do práce nastupoval s vědomím, že bude pracovat z domova full time? Jestli ne, platí, co je v pracovní smlouvě a pak jsme u toho, že její obsah ani obsah "dohody o výkonu práce z domova" neznáme..

6
Nedopravní tématika / Re:Práca a odstupné
« kdy: 31 Ledna 2024, 16:43:31 »
Přehlížím něco, nebo tu stále chybí ta nejpodstatnější část, a to jakým způsobem je zasmluvněna práce z domova? Vidím pouze
Citace
Výkon práce mám zazmluvnený v inom meste ako tam, kde bývam.
+ dodatek, že práce z domova se vykonává tam a tam, ale nic o tom, že by práce z domova byla dohodnuta neomezeně. Aby to pak nedopadlo odmítnutím dohody na dalším HO ze strany zaměstnavatele a nutností jezdit do firmy, nebo výpovědí "s paragrafem"..

7
Pokud se mi udělá špatně a potřebuju se akutně běžet vyplivnout někam do průjezdu, mám nejdříve volat PČR a hledat trojúhelník? I když, SO je asi schopný tvrdit i toto..

8
Pokud je mi známo, tak je c) správně. Plus je blbec, že přiznal stání v zóně za účelem telefonátu. Správná výpověď by byla "chtěl jsem zaparkovat a zaplatit z mobilu, ale aplikace mi zrovna nefungovala, kartu ani hotovost do automatu jsem neměl, tak jsem odjel".
Další věc je to, že články tohoto typu jsou většinou scifi psané na objednávku.

9
Zajímavé články z internetu / Re:Jak rychle to rozsekají ?
« kdy: 26 Července 2022, 10:11:01 »
takto od boku nevidím důvod, proč by v tuzemsku nemohl být součástí kupní smlouvy např. závazek, že kupující (pod smluvní pokutou či možností odstoupit od smlouvy) zajistí třeba to, že auto nikdy nebude, ať už má či nemá poruchu, stát s otevřenou kapotou u veřejné silnice (tohle údajně v těch smlouvách fakt je). A to i v případě, že půjde o spotřebitelskou smlouvu.
Nemíním polemizovat s někým Vašeho formátu, ale viděl bych jako zásadní §1813 OZ. Pokud by tedy prodejce v rámci zachování rovnováhy práv nezajistil spotřebiteli bezplatný doživotní doprovod, který přes auto při poruše přehodí plachtu a opravu s otevřenou kapotou provede bezodkladně pod ní  :D


10
Zajímavé články z internetu / Re:Jak rychle to rozsekají ?
« kdy: 25 Července 2022, 15:15:30 »
ladin: ne že bych jim to nepřál, ale žalovat může leda tak někoho, kdo se při koupi smluvně zavázal k nějakým podmínkám, ne? OT: A u nás hádám ani to, pokud jde o spotřebitele.

11
Potřebuji poradit - ostatní / Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« kdy: 25 Března 2022, 21:29:55 »
Jo, to si už musí majitel změřit sám. Podle reakcí mi přijde, že cílem dotazu je jak tam tu značku nemít a nehyzdit si tak tu tuningovou nádheru a ne jak to udělat.
Každopádně od oka mi přijde, že 1. ta krabička s vrtáky je určitě delší než 16cm 2. je v půlce místa, kde by to šlo chytit a 3. svírá menší úhel než povolených 30 stupňů. V součtu by to imho s případným drobným nedodržením úhlu vyjít mohlo i s jezdcem.

12
Potřebuji poradit - ostatní / Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« kdy: 25 Března 2022, 13:15:33 »
A to by byl velký problém si nechat vyrobit kus plechu ve tvaru V a na něj umístit značku? Pak by začínala pod světlem a svírala se sedlem stejný úhel, jako tak krabička vrtáků na fotce.. Beztak to fůra motorek má přesně tak.

13
Parkování, zastavení, stání / Re:Brno - zeleň
« kdy: 25 Ledna 2022, 23:31:27 »
Vřelé díky za pobavení, víc takového materiálu. Z hlediska lidské slušnosti je to hodně přes čáru, ale tahle kombinace povýšenosti, neznalosti a neschopnosti si ji opravdu nezaslouží.
"A máte tam i pana kolegu a kávu?" "Mám tam i kávu"  ;D

14
Já myslím, že sdělit takovouto informaci po pěti letech svým prvním příspěvkem je poněkud zvláštní. Neračte být úředník nebo příslušník pořádkových bezpečnostních sborů?

15
Komerční služby, advokáti / Re:www.nezaplatim.cz
« kdy: 06 Prosince 2021, 13:06:02 »
Pokud se budeme bavit o tomto konkrétním případu, tak jediné, co jsme při jeho převzetí věděli, bylo „změřili mě, rychlost, místo“. Neexistoval ani příkaz nebo jakékoliv podklady ve věci. Takže pokud je nám vytýkáno, že mu nebyla předem sdělena procentuální šance – a na základě čeho asi?

Nemám zájem na nikoho nasazovat, přesto bych si dovolil otázku: sdělili jste klientovi skutečnost, že bez podkladů nedokážete říct, jestli to obhájíte? Pokud ano, riziko by mělo jít za ním. Pokud jste to vzali bez jakéhokoliv zhodnocení šancí, přijde mi to poněkud alibistický přístup. Že se konkurence chová hůř přece není argument..

Stran: [1] 2 3 4