30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - kdo

Stran: [1] 2 3 ... 40
1
Můžete na výzvu nějak zareagovat. Za dané situace se nabízejí nejméně dva možné postupy:

1) Odepsat k č. j. té výzvy, že byly vydána nezákonně, neboť nebyly splněny podmínky podle ust. § 125f(2)(a).
2) Udat řidiče. Ten pak může namítat nesprávnou kvalifikaci skutku.

2
Post hoc ergo propter hoc. Vlastně také věc víry (doufání). Kdykoliv nechá ministerstvo dopravy na dálnici uzavírku, začne sněžit. Kdykoliv začne sněžit, vznikne na TV Barrandov nový pořad [cokoliv] Jaromíra Soukupa. Kdykoliv Jaromír Soukup do takového pořadu pozve debila, dojde v jihovýchodní Asii k výbuchu sopky. Když vybuchne v jihovýchodní Asii sopka, navrhne ministerstvo dopravy úpravu bodového systému. Když ministerstvo dopravy navrhne změnu bodového systému, umře v Polsku starosta.

Už před lety byla praktickým experimentem ověřena hypotéza o (ne)akceschopnosti MHMP. Nejde o to, jak geniálně a vtipně jste odbyl MP, ale pouze o to, zda jste měl štěstí v průběhu “žrebovania za prítomnosti štátneho notára”. Jediným sítem je náhoda a zase tak velké štěstí jste neměl, jelikož pravděpodobnost vylosování není nijak vysoká (rozhodně menší než 10 % u běžných přestupků, jako jsou neoprávněné parkování či překročení rychlosti o méně než 20 km/h v obci).

3
A doufat, že jim dojde zbytečnost případného předání na magistrát.

To Ťokovo doufání je nakažlivé. Pravděpodobnost, že Vámi navržený postup pokutovou mašinerii vyděsí, je ovšem ještě nižší než pravděpodobnost, že v zimě na Vysočině nenapadne sníh.

4
Opravdu? Můžete, prosím, poslat nějaké rozhodnutí z posledních tří let, kde bylo “točení na materiálním aspektu” důvodem k zastavení řízení? Moc by se všem jistě hodilo.

5
Nedělejte nic. Počkejte, zda MP předá věc na MČ. Dorazí-li výzva k podání vysvětlení, rozhodněte se podle zdravotního stavu provozovatele. Může to trvat několik měsíců.

6
Tam vůbec nešlo o nestíhání. Výzvy posílají, bezmála 90 % příjemců platí. To, že zbývajicích 10 % nezvládnou vytěžit ani ze třetiny, není pro MHMP žádný problém. Městské části se roky snažily dostat k penězům za přestupky, ale MHMP jim nechtěl nic pustit. A tak bylo potřeba vymyslet nový pokutový business, aby se MHMP nemusel dělit.

MHMP a městské části jsou sice jedna právnická osoba, ale je to něco úplně jiného než běžná korporátní struktura. Minimálně proto, že jednotlivé MČ jsou ovládány lidmi z různých stran, kteří mají velmi odlišné až protichůdné postoje, názory a zájmy. A ty se lépe prosazují s penězi než bez nich. Situace, kdy by primátor ze strany A dobrovolně přenechal nějaký solidní stálý příjem starostům z MČ za stranu B, není příliš vzdálena politické sebevraždě.

Zabránit MČ v aplikaci turba může MHMP jednoduše tak, že bude uznávat odvolací námitky proti takovému postupu. To ale není v zájmu komunálních politiků napříč ČR, neboť existence takových rozhodnutí by vedla k plošnému nápadu úřadů, které turbo používají, podle par. 8 SprŘ. Z toho důvodu jsem přesvědčen, že v Praze existuje něco jako zákaz aplikace turba.

7
Jen doplním, že zaměstnavatel (provozovatel) vůbec nebude do správního řízení zatažen, dokud neprohlásíte, že jste vozidlo neřídil.

8
Ještě pro doplnění oprávněného očekávání provozovatele: mám výzvy z Prahy 2, 4, 5 (>10 ks) a 7. Vše ignorováno. Aktivní je zatím pouze P7, poslala provozovateli výzvu k podání vysvětlení. V neveřejné sekci je jeden další případ, rovněž P7, také výzva k podání vysvětlení. Lze předpokládat, že všechny MČ budou postupovat stejně, a věřit (což je tedy skoro jako Ťokovo doufání), že MHMP jim odvolání proti případné aplikaci turbo modelu nepodrží.

9
Šlapanice ještě nedávno bez problémů posílaly spis do DS. Máte jej? Pokud ano, bylo by více než překvapivé, kdyby bylo zrovna ve Vašem případu ze strany SO všechno v pořádku, neboť Šlapanice jsou asi největší matlalové v republice. Podjatost neřešte, to nikam nevede.

10
Naposledy jsem to psal ani ne před týdnem zde.

12
Víceméně to chápete správně. Nechcete-li platit odpustek, prostě na to teď spokojeně zapomeňte. Ono se možná také nic dalšího nestane. S pražskými MČ zatím není mnoho zkušeností; zatim to vypadá, že po výpalném jde vysloveně aktivně pouze sedmička.

13
Jelikož MHMP (což je v dané věci odvolací orgán a navíc táž právnická osoba jako ÚMČ) v případech ignorování výzvy nezahajuje řízení proti provozovateli, ale nejprve jej vyzve k podání vysvětlení, lze v souladu s principem předvídatelnosti práva zcela jednoznačně očekávat, že budou shodný postup aplikovat i městské části.

Ze shora uvedeného pak vyplývá, že úvaha pana Neridic je - řekněme - předčasná.

EDIT: Tím chci říci, že za mne je doporučení zcela jednoznačné - ignorovat.

14
V přípisu, který jste obdržel, je jistě nějaké poučení. Začněte u něj.

Moc mi nesedí dočasná nemoc k seznamu nemocí, jež vedou ke ztrátě způsobilosti řídit motorová vozidla (viz seznam ve vyhlášce č. 27/2004 Sb.). A nezdá se mi ani to, že by stačilo udání běžného lékaře (srov. § 10 shora uvedené vyhlášky).

15
Zajímavé články z internetu / Re:klukovina
« kdy: 11 Leden 2019, 16:26:50 »
Buďte trochu shovívavý, s pravděpodobností hraničící s jistotou se jedná o budoucí příslušníky MP. ;)

Stran: [1] 2 3 ... 40