30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - doctor

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Alkohol / Re:Alkohol a odmitnuti testu
« kdy: 30 Března 2026, 16:55:43 »
Obe benga si navzajem potvrdili, ze i kdyz ani jeden z nich obvineneho za volantem nevidel, ze je nepochybne, ze ridil on a SO2 to posvetil. Dalsi dokumenty z pripadu nemam, ale pokud by byl zajem, asi bych je mohl obstarat. Nicmene nemyslim, ze by se tam naslo neco obecne zajimaveho.

2
Alkohol / Re:Alkohol a odmitnuti testu
« kdy: 27 Března 2026, 21:33:45 »
Doplnuji vysledek: Lost.
Pripad dostal profi pravnik a po prohre u SO2 se k soudu nepokracovalo.

3
Diky za nasmerovani. Nic lepsiho nemam, benga si vsechno nafotili a natocili na kameru. Materialni znak je to jedine, co jsem po prohledani fora vymyslel. Vim, ze je to malo, premyslim jestli vubec posilat odpor...

4
Ted by se mi zrovna hodilo toto vyjadreni MD pouzit, ale premyslim jak ho spravne a ucinne vyuzit. Asi tusim, jak bude SO argumentovat - ze v te dobe byl virus vetsi problem nez propadly ridicak, ted uz je to opacne.

5
Alkohol / [LOST] Alkohol a odmitnuti testu
« kdy: 20 Března 2023, 23:39:41 »
Zdravim vsechny kolegy,
mam tu novy, vazny pripad a chtel bych poprosit o zhodnoceni, zda je moje predstava o moznem zpusobu vedeni pripadu spravna.
Kamarad-spoluzak, toho casu ridic z povolani, se vsemi pismenky v ridicaku, byl dopaden v hodne nalitem stavu.
Protoze spolu casto mluvime, zakladni dovednosti komunikace s policajty ode me zna, bohuzel ve stavu, v jakem byl, jim odmitnul vse, vcetne dychani a krve.
Situace benga pomerne verohodne popsali v Oznameni, nicmene se uplne nepochlubili, ze kolegovi se podarilo jim ujet (par set metru), zabocit na parkoviste za jednim barakem. Byli v aute dva, oba stihnuli vystoupit a odejit od auta nez je dojeli pomahaci-chranici. Kolega jim nedal zadne doklady, identifikovali si ho nejspis jako majitele auta.
Spolujezdec dal obcanku. Ve spisu jsou fotky, kde oba stojej mimo auto a na CD je prilozene video z osobni kamery benga, kde je jen kratce zaznamenano, jak odmita dychat, krev a podepsat.
Ja vidim jako jedine vychodisko se snazit hrat na to, ze kolega neridil. Otazka je, jestli pouzit spolujezdce a rici, ze ridil on?
Je ochotny spolupracovat. Prekvapilo me, ze ve spisu neni video z kamery z policejniho auta. Je mozne, ze by na nem bylo videt, ze je dojeli az ve chvili, kdy byli oba mimo auto.
Myslite, ze toto je spravna cesta? Pokud ano, na co si dat pozor a neudelat chybu?
Prikladam Prikaz a Oznameni.
Mockrat dekuji.

6
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Spamování úsekového měření
« kdy: 19 Března 2023, 19:05:55 »
Zajimavy napad! Pro kameru staci predni SPZ, zadni by sla dat na predek druheho auta...
A nebude to fungovat tak, ze kdyz system nameri nejakou nesmyslnou rychlost nad nastaveny limit, vyhodnoti to jako chybu a nebude se tim dal zabyvat? Je mozny, ze takovou fotku to ani neodesle.

7
Ja tomu rozumim tak, ze vyslech svedka je jako kazdy jiny dukaz, ktery vy navrhujete. SO ho muze provest a nebo nemusi, ale pak by mel zduvodnit, proc ho neprovedl.
Ad napoveda SO - jo, to je samozrejmne problem. Lze pocitat s tim, ze SO vyslychana benga predem instruuje... Co jsem nastudoval (bohuzel az) pozdeji, tak idealni postup je zduvodnit zadost o vyslech svedka nejakym jednim duvodem, ale ten nejzakernejsi nezminovat a vytahnout ho az behem vyslechu. Samozrejme ten priznany duvod musi byt dostatecne padny, aby to SO nezamitnul. Trochu schizofrenni situace :-(

8
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Měření radarem - teorie
« kdy: 12 Března 2023, 11:07:17 »
Taky jsem si myslel, ze technicko-fyzikalne-matematicke zpochybneni mereni je logicky nejlepsi cesta jak uspet, ale bohuzel to tak nevypada. SO1 i SO2 tyto pro ne slozite dukazy vubec neresej, vyhnou se jim mantrou: Meridlo melo overeni, obsluha byla proskolena. Asi jedina cesta je vyvolat vyslech opicek a tam se je pokusit zneverohodnit na neznalosti navodu k pouziti.

9
Oznameni od PCR vcetne fotky je hned v prvnim postu:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9998.msg108233#msg108233

10
Tak vidim, ze muj prohrany pripad je uz v pristupne sekci a je tam snad vse dulezite, takze tady lze nacerpat inspiraci jak to nefunguje: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9998.0
Jsem si vedom jedne chyby, a to, ze jsem si myslel, ze mam vzdy pravo na vyslechnuti navrzeneho svedka. Alespon tak jsem to pochopil z LZPS. Ale v praxi to tak nefunguje, nestaci jen rict, ze chci vyslechnout toho a toho. Musi se to dobre zduvodnit, proc ho chceme vyslechnout. Zatim se mi nepodarilo zjistit proc to tak je. Dokonce jsem nasel i ruzne judikaty, kde nekde soud rika, ze zamitnout svedka bylo spatne, jinde to proslo. Ja jsem touhle chybou v podstate ztratil SO1, protoze ten moji zadost zamitnul a vydal rozhodnuti a vyslech policejnich opicek - nejzabavnejsi kratochvile spravniho rizeni a nejvetsi sance pro zvraceni prubehu rizeni na spravnou stranu, mi tak nebyl umoznen.

11
Pokud to bude k necemu, muzu poskytnout podrobne svuj vlastni prestupek (Ramer, zastaven, ztotoznen, v obci, male prekroceni) bohuzel prohrany, i s vydatnou pomoci zdejsich matadoru :-( Ovsem udelal jsem jednu chybu, ktere je urcite potreba se vyvarovat.

12
Rychlost / Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« kdy: 06 Března 2023, 15:42:08 »
Napadá mě pro další úkony si zřídit datovou schránku - předpokládám, že to je jiná kolej než DS podnikající FO, a nepřebírat nadále počtu od ouřadu, který možná bude pokračovat v zasílání poštou jak ten příkaz. Má to nějakou šanci ?

Pokud chcete jit touto cestou a zkusit urednika zmast datovou schrankou, myslim, ze je vhodne ji zalozit az v okamziku, kdyz ocekavate vydani rozhodnuti. V prubehu rizeni je velka sance, ze pravda s DS vyjde najevo a urednik bude mit jeste dost casu na napravu.

13
Citace
Jo, ten laser je jistota. Vypadá to, že to prostě holt zaplatím a vyřešeno...:(

Ja bych jeste nepropadal beznadeji. Hlidejte postu, jak neco prijde, vyzvednete posledni den lhuty a podle toho, co tam bude (nejspis prikaz) vyrazte pro spis, pokud to na SO nemate daleko. Podle toho, co bude ve spisu se muzete rozhodnout, jestli zaplatit a nebo podat odpor. Jen pozor na terminy, at neco neprosvihnete.

14
U nas se pracuje s odchylkou mereni +-3km/h do 100km/h, pres 100km/h je to +-3% Pokud namerili 125km/h, pokud se nepletu, melo by se ve spravnim rizeni pracovat s rychlosti 121km/k, takze to o kousek neda :-( Zatim jsem nevidel, ze by se nekomu podarilo nejak "zvysit" toleranci mereni. Spis bych to videl na rozporovani celeho mereni tak, aby to skoncilo jako neprukazne, spatne provedene mereni, coz ale neni nejjednodussi disciplina. Dalsi moznost jsou procesni obstrukce a chyby SO. Klasicky bych pockal na obsilku z SO, pokud tam bude Prikaz tak hlavne vcas podat Odpor a vyrazil pro kopii spisu. Spis anonymizujte a nahrajte sem na forum, idealne jako PDF a ne samostatne obrazky. Pak se da resit co dal, urcite nekdo poradi. Mereni bylo radarem nebo laserem?

15
Rychlost / Re:Usekac Mlade Buky 80km/h
« kdy: 01 Července 2022, 22:14:21 »
Dorazilo rozhodnuti SO2 - zamitnuto. Ja nevim co delam spatne, ale posledni dobou je to z HK prohra za prohrou. Ale hlavne to rozhodnuti je podle me docela hrozne. Kdyz porovnam co chodilo z HK drive - vse bylo peclive oduvodnene, tady se k moji namitce vyjadruje v jednom odstavci na konci, zbytek je evidentne Ctrl+C -> Ctrl+V z jineho pripadu. Mgr. Vanicka uz neni?!? Prosim o nazor, mam jit dal (k soudu)?
Co vidim na prvni pohled: Hned na zacatku je v textu uplne jina SPZ (v cervenem ramecku) Na dalsim miste je SPZ s preklepem ( o jedno cislo delsi) Na dalsim miste chybi datum. Da se tohle smysluplne pouzit?
SO2 lze, ze na vracene zasilce z UA a trasovani z CZ i UA posty je stejny duvod - adresa neexistuje. Pritom to neni pravda, v trasovani UA je jasne napsano, ze zasilka se vraci po skonceni ulozni doby. V CZ trasovani je napsano nedoruceno, duvod neuveden.
SO2 se vubec nezabyval tim, ze me SO1 nekontaktoval ohledne nedoruceni dopisu, ale presto pise, ze jsem si to mel s ridicem vyresit. Vyresil bych, kdybych vedel, ze mu dopis nedosel.
Mnou navrzena rozhodnuti NSS bez dalsiho oduvodneni shodil SO2 jen tim, ze nejsou prilehava na dany prestupek. Zadne vysvetleni. Pritom jsem vubec nerozporoval prestupek, ale to, ze SO1 neucinil nezbytne kroky...
Diky za kazdou radu. Jeste poprosim, jestli nekdo nevite o nejakem "manualu" jak spravne psat zalobu k soudu? Mam jednu neuspesnou za sebou, ale soudu se moc nelibila. Jestli to takhle pujde dal, budu muset psat zaloby asi casto.
Diky moc vsem, prikladam odvolani a rozhodnuti SO2.

Stran: [1] 2 3 ... 11