30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Rysa

Stran: [1] 2
1
Po podání vysvětlení od SO mrtvo, takže prekluze. :)

2
Písemně podané vysvětlení, od té doby mrtvo. Čili dnes už v prekluzi.
Je šance nějak z nich dostat zpět peníze za odtah? Co jsem našel tady na fóru, tak to asi nemá moc smysl, co?

3
Další dotaz. Má smysl nesouhlasit, aby soud rozhodl bez jednání? Může mít ústní jednání nějaký přínos nebo si tím spíš uškodím?

4
Tak správní žaloba podána. Uvidíme, co dostanu za odpověď.  :x
Nějaké zkušenosti, jak dlouho to zhruba trvá, než soud reaguje / rozhodne?

5
No, příště by to chtělo přesně naopak - v odvolání nenechat na rozhodnutí SO1 nit suchou, a do případné žaloby si pak vyzobnout jen pár nejsilnějších bodů.

V rychlosti jsem přečetl rozhodnutí SO1 a SO2, jsem líný studovat to celé podrobně, připomeňte prosím, jak to bylo se ztotožněním řidiče? Skutečně jste to někde v průběhu řízení na plnou hubu a tak, aby to bylo zachyceno ve spisu, doznal, jak tvrdí SO2? MP tvrdí, že při sundavání botičky jste výslovně popřel že byste byl řidič, v samotném řízení se sice operuje s účtenkou s Hrušky, ale to nic nedokazuje (autem např. mohlo přijet víc osob). Rozhodnutí SO1 je takový typický úřednický blábolivý text, ze kterého není poznat, co je rekapitulace podkladů, čím bylo dokazováno, jak ty důkazy SO hodnotil, jakými úvahami se přitom řídil a jaké skutkové závěry učinil - ale pokud mi něco neuniklo, že obviněný skutečně byl řidičem, se v celém rozhodnutí jen celou dobu mlčky předpokládá, případně se kolem toho jen divně krouží. Text od SO2 je strukturovanější, ale jak přišli na to, že jste se k řízení doznal, jsem tam při rychločtení nenašel.

Dále jak už bylo ve vláknu probíráno, bez ohledu na to, kdo byl řidič, přestupek se nestal, rozhodně tedy ne ten, který je popsán ve výroku rozhodnutí. Zvažte, zda vám to stojí za náklady a námahu. I když vše uděláte správně a optimálně, pořád to může soud shodit ze stolu s nějakým podobně povrchním vysvětlením jako KÚ - tím vás od žaloby nechci odradit, jen připravit na kontakt s realitou, žalovat má smysl věci, kde je reálná šance na WIN, což tady je, ale bohužel předvídatelnost a kvalita rozhodování je kolísavá a i případy, které se zdají být ložené, někdy končí překvapením a prohloubením frustrace žalobce ...
Přesně to bylo tak, že při sundavání botičky jsem na dotaz, zda jsem řidič, odpověděl, že si to mají vyřídit s provozovatelem. Ano, při jednání SO1 jsem se doznal, že jsem tam zaparkoval já.
Chápu, že ne vždy se člověk domůže spravedlnosti ani u soudu, ale když už jsem se tím zabýval tak dlouho, chci vyzkoušet všechno, co jde. I kdyby to nakonec nedopadlo, tak těch pár tisíc oželím. Samozřejmě, že to naštve, když reálně na místě to mohlo být za pár stovek, ale životní zkušenosti jsou k nezaplacení.

6
Rysa> Připravujete žalobu? Dle argumentace SO2 by se invalida dopustil přestupku, pokud by zaparkoval na obyčejném nevyhrazeném parkovacím místě, což je docela absurdní.

edit: Jak vypadalo odvolání?
Ano, takto přesně jsem argumentoval při ústním jednání na SO1. Úředník kroutil hlavou, že je to přece úplně něco jiného.

Žaloba už je téměř připravena, tento týden ji budu posílat datovou schánkou soudu.

V odvolání jsem jako odůvodnění uvedl doslovně toto:
Citace
V rozhodnutí je mi dáváno za vinu, že stáním na parkovacím místě č. 8 jsem porušil dopravní značení IP 12 s dodatkovými tabulkami E 13 "VYHRAZENO PRO ZÁKAZNÍKY HRUŠKA" a E 13 "STÁNÍ 1-6". Značka IP 12 označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel. Zatímco první dodatková tabulka vymezuje okruh vozidel, kterým je parkoviště vyhrazeno, tedy zákazníkům obchodu Hruška, druhá dodatková tabulka omezuje význam značky pouze na stání označená čísly 1 až 6. Dopravní značení IP 12 neukládá povinnost řidičům vymezených vozidel dané místo pro stání využít. Proto stáním na parkovacím místě č. 8 nemohlo dojít k porušení dopravního značení IP 12 vztahující se k parkovacím místům s čísly 1 - 6.

Jako hlavní bod žaloby bude tato argumentace:
Citace
Žalovaný v rozhodnutí uvádí:
Obviněný zcela nesporně zastavil a stál (zaparkoval) na pozemní komunikaci u domu č.p. 965,
na parkovacím místě č. 8, kdy se neřídil dopravní značkou "IP 12 Vyhrazené parkoviště" s
dodatkovými tabulkami "E 13 - VYHRAZENO PRO ZÁKAZNÍKY HRUŠKA" a "E 13 - STÁNÍ 1-6", kdy stál mimo vyhrazené místo pro zákazníky firmy Hruška. Dikce § 4 písm. c) zákona o
silničním provozu říká, že "Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace", kdy se neřídil dopravní značkou "IP 12 Vyhrazené parkoviště" s dodatkovými tabulkami "E 13 - VYHRAZENO PRO ZÁKAZNÍKY HRUŠKA" a "E 13 - STÁNÍ 1-6"

Žalovaný tímto výrokem tedy tvrdí, že žalobce se neřídil dopravním značením, které se díky dodatkové tabulce E13 „STÁNÍ 1-6“ vztahuje pouze na tato parkovací místa, když dané parkovací místo vůbec nevyužil a zastavil a stál na úplně jiném parkovacím místě, na které se toto dopravní značení nevztahuje.

Tuto argumentaci považuje žalobce za absurdní, jelikož dle stejného principu by se přestupku dopustil například řidič vozidla označeného parkovací kartou O7 Vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, pokud by zaparkoval na obyčejném nevyhrazeném parkovacím stání.

Myslíte, že má cenu do žaloby rozpytvávat něco dalšího, nebo nechat to takto stručné?

7
Aktualizace prvního příspěvku.

Kraj odvolání dostal, projednal a zamítl. Rozhodnutí SO1 potvrzuje. (viz PDF v prvním příspěvku)
Jsem prý společensky závažný pirát silnic.

Tady je to pro mě zatím úplně neprobádaná situace. Teď teda musím zaplatit a podat správní žalobu. Uf uf, no vše je jednou poprvé :D
Odvolání k SO2 jsem pojal celkem stručně, takže předpokládám, že do žaloby se bude potřeba trochu víc rozepsat. Nějaké nápady mám, ale budu rád za jakékoliv další postřehy.

8
Rozhodnutí doručeno do DS (fikcí) 16.8., odvolání doručeno 28.8., čili do 15. dne jsem měl ještě rezervu. Odvolání obsahovalo vše, co mělo. (identifikace mě i ouřadu, podávám odvolání proti čemu - spis. značka i č.j. uvedeno, i odůvodnění přítomno) I kdyby tam byl nějaký formální nedostatek, SO by mě měl snad upozornit a dát lhůtu na opravu.
Asi zvolím C, nebudu si přidělávat práci navíc :D

9
Ehm. Poštou mi právě přišla složenka s úpomínkou o nezaplacené pokutě (a výhruškou na exekuci ;D ). Když jsem se odvolal proti rozhodnutí, tak přece právní moci nenabylo, ne?
Asi nějaký informační šum mezi odborem přestupků a ekonomickým odborem magoše.
Mám to ignorovat nebo je radši upozornit o odvolání, aby to náhodou nechtěli táhnout až k té exekuci?

10
Díky moc za dodání odvahy a i pěknou právní formulaci. Půjdu asi all-in dle iWarpa. Už jsem tím strávil příliš mnoho času, než abych ještě přidával správní žalobou. Sepíšu to a dám vědět, jak to dopadne.

Ad B1 u vjezdu jsem jsem si to samé už také nejednou říkal. Ale to by se s tím muselo přijít hned na začátku :D

11
Čili mám v odvolání dál rozporovat formální aspekt přestupku? A přidat i tu manipulaci s důkazy?
A má smysl i argumentace zastavení nezávislého na vůli řidiče v souvislosti se zabouchnutýma klíčema? (to se fakt stalo není to výmysl, do večera jsem čekal na majitele bytu, až se vrátí do města aby pak zjistil, že náhradní klíč od mého bytu nemá, tak jsem musel volat záměčníka.)

12
S tou zónou máte pravdu, vůbec jsem si tý značky nevšiml. Možná proto, že právě 95% aut přijíždí tak, jak píše solaris. Všetně samotných měšťáků.

Mě by zajímalo hlavně, jestli mě opravdu můžou obviňovat z nerespektování P-reservé pro stání 1-6, když jsem stál imho mimopůsobnost té značky.
Vždyť je to jako kdybych přijel jako invalida na parkoviště k obchoďáku, kde jsou reservéčka pro je a já zaparkoval na obyč. parkovacím místě. Za to mi přece taky nikdo dát pokutu nemůže.
Stejně jsem argumentoval jak při ústním jednání, tak v písemném vyjádření se k podkladům.
Ouřada mi tvrdošijně tvrdil, že to je přece rozdíl.
Neříkejte mi, že tohle může SO2 nedejbože správní soud posvětit.

13
Nahrál jsem komunikaci s SO a fotodokumentaci.
Parkoviště není imho v zóně, odbočuje se na něj z ulice, kde je parkování povolené jen pro držitele karty nebo po zaplacení parkovacího poplatku. Zóna začíná až v jiné ulici.
Výběrčí parkovného a botičkáře nikdy to parkoviště nezajímalo. Jezdí tam jen na údání od znuděných důchodců z přilehlého domu nebo přímo z prodejny, když jim tam zaparkuje někdo "cizí".

Trochu off-topic, ale pro širší náhled: Situace už tam pár let byla taková, že si z těch míst 2-6 (1 je pro invalidy) udělali free parking lidi z přilehlé bytovky a Hruška jim to tiše toleruje. Když tam zaparkoval někdo, kdo nebyl kamarád s předsedkyní družstva, jménem provozovatele obchodu dávali za stěrač varování o odtahu. Když jsem tam zastavil a za oknem nechal lísteček z nákupu, byl klid.
Lidi se nejdřív prali o místa 2-6, později přišli na to, že nejsou pronajímaná ještě místa 7-9, tak vytrhali zamykací závory a začali parkovat i tam. Asi rok to bylo takhle než došlo k tomuto. Pár týdnů - měsíců po téhle botičce se překopalo dopr. značení (přibyla dodatková tabulka zákazníci hruška max. 60 min), zrušilo se reserve pro zákazníky hruška na stání 1-6 a u každého stání přibila hliníková cedulka s RZ, kdo to má pronajaté, místa bez pronájmu dostala cedulku "vyhrazeno pro zákazníky Hruška".
Od té doby tam stojí tak třetina aut... :D

EDIT: Teď teprve jsem si všiml, že na poslední fotce, kde je značka při vjezdu na parkoviště není datum pořízení a prokazatelně je ta fotka pořízená později (na místech stojí jiná auta, přibyly ty hliníkové cedulky označující jednotlivá stání). Ale to už teď stejně k ničemu nebude...

14

Zdravím a rovnou poprosím o přesun do kuchyně.

Co jsem provedl: 2/2020 jednoho dne ráno jsem přijel k prodejně s potravinami, kde je smíšené parkoviště pro zákazníky prodejny a pronajímané stání pro jakéhokoliv zájemce (soukromé osoby či firmy).
Vjezd na parkoviště označen B1 (zákaz vjezdu všech vozidel) + dodatkovou tabulkou "pro zákazníky Hruška a předplacení nájemníci". Každé stání má vlastní číslo. Uprostřed parkoviště je ještě značka "IP 12 Vyhrazené parkoviště" s dodatkovými tabulkami "E 13 - VYHRAZENO PRO ZÁKAZNÍKY HRUŠKA" a "E 13 - STÁNÍ 1-6".
Jelikož v tu chvíli byla stání 2-6 obsazená (1 je pro invalidy), zaparkoval jsem na nejbližším volném stání, které nebylo zamčené závorou a nebylo označeno jako pronajímané.
Po nákupu jsem si ve svém blízkém obydlí zabouchl klíče od domu i od auta, takže jsem auto musel nechat na místě a odešel do práce. Při návratu z práce bylo auto zabotičkované.
Přivolané hlídce jsem odmítl sdělit kdo tam auto zaparkoval a věc šla na magistrát.

Místo, kde se věc stala: https://mapy.cz/zakladni?x=15.8207466&y=50.2079686&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=68632838&yaw=5.833&fov=1.571&pitch=0.157

Další postup:
3/2020 - výzva provozovateli k zaplacení určené částky a odpověď provozovatele, kdo byl řidičem
5/2020 - datovkou předvolán řidič (já) k podání vysvětlení, z jednání jsem se omluvil a vysvětlení podal písemně
6/2020 - přišel příkaz, podán odpor
7/2020 - druhé předvolání k podání vysvětlení, tentokrát jsem došel na SO osobně a zopakoval jsem argumenty na svou obhajobu, SO si mlel svou, následně jsem se jště vyjádřil k podkladům pro vydání rozhodnutí
8/2020 - rozhodnutí (vinen), podáno odvolání k SO2
11/2020 - rozhodnutí SO2 - povrzuje rozhodnutí SO1 (vinen)

Ve výzvě provozovateli a v předvolání byl přestupek definován jako porušení dopr. zn. B1. V podaném vysvětlení jsem dokázal, že jsem byl zákazníkem prodejny a vyvrátil přestupek.
V příkazu už přestupek překvalifikovali jako porušení IP12 "vyhrazeno pro zákazníky Hruška, stání 1-6". To jsem se snažil rozporovat, jelikož jsem stál na stání č. 8, nemohl jsem porušit značku, která se vztahuje na stání 1-6. SO1 i přes mou argumentaci stále tvrdí, že jsem značení nerespektoval.

O tom, že jsem si zabouchl klíče a nemohl s autem odjet, jsem se zatím nezmínil a mám to jako taktiku pro SO2.

Moje otázky:
1. Opravdu je moje interpretace značek mylná, že je SO1 tvrdohlavě přesvědčen o mé vině a je vůbec šance uspět u SO2?
2. Dá se u SO2 hrát na zastavení nezávislé na vůli řidiče? (doklad od zámečníka nemám, mohl bych pouze ukecat souseda a našeho pronajímatele, kteří by mi mohli dosvědčit, že jsem si byt opravdu zabouchnul a musel zámečníka volat.)

Všechny poklady k SŘ co nejřív nahraju, je potřeba je anonymizovat, když to bude v kuchyni?

Předem díky za rady.

15
Řidiči přišlo do DS předvolání k podání vysvětlení.
Odpověď bude ve smyslu - nemám čas se osobně dostavit, ano řídil jsem já, s přestupkem nesouhlasím, chci zahájit správní řízení.

Zajímavost * - úředník zapomněl do šablony napsat RZ, ale předpokládám, že to není procesní chyba, na které by se dala stavět nějaká strategie. (snad kromě zdržování)  ;D
Může leda v první odpovědi napsat, že v tu dobu užíval víc vozidel zn. ***** a tudíž se nemůže vyjádřit k jakému se tento domnělý přestupek vztahuje.

Má smysl chtít zaslat kopii spisu už teď nebo až bude zahájeno SŘ?

Stran: [1] 2