1
Rychlost / Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« kdy: 05 Listopadu 2013, 19:18:48 »Jako novacek bych se rad zeptal na tri veci, ktere me napadly jako mozny postup. Co by delal organ?
1. Musim vubec uvadet nejakou adresu, kdyz sdeluju totoznost ridice? Spousta zemi nic jako trvale bydliste nema (a ani to nemusi byt exotika - treba Francie).
2. Je nekde v zakone explicitne uvedena povinnost pri komunikaci s uradem uvadet jejich spisovou znacku? Proste bych jim odpovedel neco jako "k vai vyzve uvadim..." a at hledaji.
3. Nebo jeste extrem - mam dejme tomu knihu (jakoukoli beletrii) ve wordu a nekam na strany 152, 283 a 405 uvedu po vetach to, co jim sdeluju.
Ad 1: Ne, ale může to skončit konverzí na SprDel.
Ad 2: Není.
Ad 3: Je otázka, jak by se tohle posuzovalo. Každopádně sdělení o délce např. 1000 stran je zcela v pořádku. Nikde není stanoveno, jakou má mít délku. Musí mít ale náležitosti podle správního řádku.
Jinak další hinty:
1) Při posílání elektronicky není stanoveno, jaký datový formát má podání mít. Nic nebrání tomu, použít třeba rastrovou grafiku o rozlišení 2400 DPI vloženou do dokumentu Wordu (nebo ještě líp do ODT).
2) Stejně tak není stanoveno, jak má být podání formátováno (= odstavec přes 50 stránek žádný problém, stejně tak věta o délce 5 stránek).
3) Jazykové tvorbě se meze nekladou. Jako dobrá inspirace může posloužit třeba pan Werich nebo staří literární klasici. Osvěžit si krásy češtiny včetně všech jejích zákoutí není nikdy na škodu ;-)
4) Elektronický podpis může být vydán autoritou uznávanou kterýmkoli státem EU (viz § 11, odst. 3 písm. b zákona o elektronickém podpisu).
Jsou to všechno samozřejmě svého druhu podpásovky (asi kromě bodu 3), které by se měly používat jen podle hesla "na hrubý pytel hrubá záplata".