30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Věc Principu

Stran: [1]
1
4 x SprDel za období únor-březen 2014, takže tam by se vešli i do té teoretické lhůty deliktů spáchaných v průběhu 3 měsíců, kdyby se uplatňovala.

Ještě je víc než týden lhůta pro podání odvolání, která se využije beze zbytku. Odvolání má 18 stran a je tam řada klíčových argumentačních bodů, kdyby se odvolačka k některému z nich nějak vyjádřila (a typově to je odvolání z ranku těch, o kterých odvolačky zásadně nijak nerozhodují :D ), dám vědět.

Ty jim teda dáváš kapky :D Tak jim třeba. Chtěl bych vidět, jak se budou tvářit, až jim to 18-stránkové odvolání přistane na stole  :D Já zatím dával nejdelší odvolání 5-stránkové a už to mi přišel masakr. Zatím mi vždy všechny odvolání vyšly. Bylo to teda ale ale u přestupků. SprDel je pro mě pořád ještě nevyzkoušená novinka.

2
Díky za odpověď.

Aktuálně jsem jedno společné řízení řešil :) Problém je, že k tomu u SprDel neexistuje judikatura, takže se výklad ohledně lhůt atd. (do doby jejího vzniku) bude muset překlenovat různými analogiemi apod.

Jak Ti to dopadlo? Kolik SprDelů v tom bylo?

3
Tak u tohoto lze využít § 57 zákona o přestupcích

Já bych řekl, že ne: Na projednání správního deliktu se vztahuje pouze správní řád. viz odkaz http://www.pardubice.eu/urad/konik/spravni-agendy/prestupky/co-to-je-prestupek-a-co-to-je-jiny-spravni-delikt-jaky-je-v-tom-rozdil/

Správní řád .. § 140 Společné řízení .. viz odkaz http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-3-hlava-4-paragraf-140

Má teda společné řízení více SprDelů nějaké omezení (časové)? Či tam musejí být zahrnuty všechny?

Musí správní orgán projednat více SprDelů ve společném řízení? Či nemusí?

Může správní orgán ze společného řízení SprDelů nějaké SprDely vyjmout a ty projednat samostatně (dle § 140 Správního řádu)? Pokud ano, pak může všechny vyloučit zvlášť a o všech rozhodnout samostaně, ne? Pak ale by vlastně vůbec nemusel dodržet § 125g Správního deliktu provozovatele vozidla, ne? Pokud by o každém rozhodl zvlášť, není to v rozporu na spravedlivý proces?

Velmi zajímavý článek - Společné řízení o více přestupcích téhož pachatele - viz odkaz http://jinepravo.blogspot.cz/2010/06/jan-potmesil-sporne-prestupkove_27.html Ale netu39m, jak je to u správních deliktů?

Stran: [1]