30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Lightingwrath

Stran: [1]
1
Dobrý den,

Chtěl bych se s vámi poradit, případně utvrdit v postupu řešení. Takovýto typ výzvy mi přišel poprvé, a proto si nejsem s postupem 100% jist.

PČR měřila rychlost v Praze na nejmenované zastávce u čtyřproudé silnice, řidič nezastaven, pravděpodobně 80+ na 50.
Po cca. 2 měsících přišla výzva, kterou přikládám v příloze. Ve výzvě jsem jakožto provozovatel žádán o podání vysvětlení k objasnění přestupku...

Je pro tento typ výzvy legitimní postup ignorace?
Je nutné poslat vyjádření ve smyslu "Využívám svého práva nevypovídat ve smyslu ust. §61 odst. 3 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky a nebudu tedy k žádosti o podání vysvětlení podávat další informace."?

V poučení je barvitě popsáno jak se budu smažit v pekle, nejsem si tedy jist, jestli podobně jako papírek za oknem mohu ignorovat.
Vysvětlení je naplánováno za několik hodin, chci se proto ujistit, že jsem udělal "maximum" co jsem mohl.

Děkuji předem za veškeré reakce a podněty!



2
Dobrý den,

Dnes mi přišla výzva k zaplacení za domnělý přestupek zastavení a stání na invalidech. Klasická situace - ostatní místa plná, tato místa naprosto prázdná, chvilkové zdržení. Člověk jde udělat dobrý skutek a darovat zvířatům, bohužel jedna opice evidentně utekla z klece.

Pročetl jsem podobné případy zde, avšak bohužel jsem z nich nenabyl přesvědčení, že pokud člověk výzvu ignoruje, tak na 90% se nic nestane, spíše jsou to stále probíhající případy, případně s málo informacemi k nim. Pravědpodobně se přestupek stal na P7, pokud je v tom rozdíl.

Rád bych se tedy zeptal čistě z hlediska možného úspěchu/neúspěchu - zaplatit výpalné rovnou (Není to malá částka, ale ani problémová), nebo se připravit pro odpor (kde případná uvedená částka 5 - 10 tisíc je pro mě již problémová)?

Bohužel studijní povinnosti neumožňují vydělávat větší peníze, než právě cca. 3000,- nad měsíční výdaje.

Vzhledem k tomu, že je to bezohledného občana první zásek, není bohužel vycvičen ke správné defenzivě.

Přikládám výzvu + původní papírek, který se po tolika měsících zázračně objevil.

Děkuji předem za jakékoliv rady, i když asi vím jak mě nasměrujete.

Stran: [1]