30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - binex

Stran: [1]
1
Rychlost / [WIN] Sprdel, příkaz a nesprávné doručování
« kdy: 18 Března 2015, 20:22:34 »
Zdravím,
Údajně jsem překročil v jisté obci rychlost o 10kmh a místní úřad se snaží o sprdel. Vtip je v tom, že mám datovou schránku a úřad opakovaně doručuje na adresu trvalého bydliště ;) .
Vím, že doručování upravuje §19 správního řádu, kde je jasně uvedeno, že mají doručovat do datové schránky a rozsudek NSS  8 As 31/2011-88 to jasně potvrzuje. Poštu jsem nepřebíral, takže předpokládám, že nemají správně doručeno. Je to tak?

Dosavadní vývoj je následující:
Postupně dorazila 2x výzva k zaplacení určené částky. V obou případech adresát nezastižen, po 10 dnech vhozeno do schránky a následně ignorováno.
Nyní poslali příkaz (2500 Kč), opět poštou na adresu trvalého bydliště, adresát nezastižen a po 10 dnech vhozeno do schránky.

Nabízí se tedy možnost vše ignorovat a počkat na prekluzi (srpen). V boji s úřady jsem ovšem zelenáč a nevím jak se bránit, až příkaz nabude právní moci a stát po mě začne vymáhat pokutu. Nerad bych se dočkal exekuce. Tuto možnost tedy nepreferuji.

Druhou možnost vidím v kombinaci odporu proti příkazu, stížnosti na nesprávný úřední postup a příp. žádosti o kopii spisu ať vím co mají. To by mělo vyvolat restart celého řízení, které by následně už nejspíš prekludovalo. K tomu potřebuji poradit následující:
  • Když podám odpor, přiznám tak doručení příkazu. Bude to mít nějaký vliv na stížnost na nesprávný úřední postup? Má smysl podávat odpor i stížnost najednou?
  • Komu se podává stížnost na nesprávný úřední postup? Musí stížnost povinně něco obsahovat, nebo stačí jen sdělení, že podávám stížnost na nesprávný úřední postup z důvodu špatného způsobu doručování a číslo jednací?
  • Šel by získat čas tím, že podám pouze odpor (bez zdůvodnění), úřad si mě pozve na ústní jednání, kde teprve uvedu stížnost nesprávného úředního postupu? Měl by takový postup za následek restart řízení nebo jen přepošlou příkaz do datovky?
  • Jaká je lhůta k podání odporu? Mělo by to být 8 dnů od dne oznámení, ale co je to ten den oznámení? Myslí se tím den doručení, tedy v mém případě až den vhození do schránky?

Jak byste postupovali? Priority jsou: a) nic jim neplatit, b) vyhnout se riziku vymáhání pokuty, c) pokud možno jim znepříjemnit práci.

Předem díky za informace.

Stran: [1]