30kmhcz

Tisk, média, internet => Zajímavé články z internetu => Téma založeno: Ftipalek 10 Leden 2019, 20:54:05

Název: Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 10 Leden 2019, 20:54:05
Už se to tu řešilo, na dlouho to upadlo do zapomnění, díky mé lenosti a následné ztrátě programu při havárii disku. Ale! Dneska jsem měl volno a nevěděl co s časem, tak jsem si dal práci a prográmek stvořil znovu. A o co jde? Jde o generátor zábavného dummy textu, kterým lze zabavit na dlouhé hodiny ouřadníka spoustou užitečného čtení.

Adresa: https://zabav-sveho-urednika.jzs.cloud/dummy-text/paragraphs/X/sentences/Y
kde X = počet odstavců a Y = počet vět v odstavci.
Např:
https://zabav-sveho-urednika.jzs.cloud/dummy-text/paragraphs/20/sentences/10

Generuje plaintext. Perličky sdílejte, moc to neznásilňujte, je to na minivirtuálu s 2 vlákny a 2GB RAM. Pokud neumře virtuál, mělo by to žít. :)

EDIT: Fun fact - obsahuje to 390 625 unikátních vět. :)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: .qoyi 10 Leden 2019, 22:57:47
Hezká práce! Jak bylo prosím vymyšleno (automatizovaně?) 390 625 unikátních vět? Ten pattern by mě dost zajímal, klidně sz.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 10 Leden 2019, 23:08:11
Děkuji.
Ten vtip je v tom, že každá věta má 4 části. Celkem je pro každou část 25 variant. Každá 1 varianta z 25 musí navazovat na každou v následující 25. To se musí vymyslet ručně. Jde v podstatě o rozšíření nejprimitivnějšího patternu <kdo co> <sloveso> <koho čeho, koho co, komu čemu>. Máme třeba slova [Láďa, Franta, Cecilka] v první části, [vaří, uklízí, kouří, zametá] v druhé a [brambory, jahody, trávu, Ťokovi kulky] v třetí. No a pak se jen náhodně z každé vybere jedna varianta. Takže "Franta vaří Ťokovi kulky." a "Láďa zametá trávu." dává perfektní smysl. Čím propracovanější části významově blízké, tím víc potom celkový text dává smysl, i když jde o nesmysl. :)

A jednoduše zjistíme, že 25^4 = 390 625
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Luban 10 Leden 2019, 23:33:36
Super!
Já si říkal, jestli to neprojelo několik pdf z případů přes ocr a na základě "nečeho" neposkládalo. A ono to jde takhle "jednoduše"  :D
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Behemot 10 Leden 2019, 23:59:21
Důležitý asi je do toho někam schovat to reálný smysluplný sdělení. Jen tak posílat plný stránky sraček bude znamenat akorát utažení šroubu, kdy seberou další dnes stále legální procesní práva ovčana. Viz jak se chystá osekání stošestky a jako argument si hned budou brát i toho dementa, co rozesílal tisíce totožnejch naprosto kreténskejch dotazů na většinu úřadů v zemi.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 11 Leden 2019, 00:37:13
4 Behemot: Přesně to je účel. idálně tu a tam kousek a pak s očíslováním stránek poslat. :D Aby spis stál za to. :D Asi bych to nedělal u případů, který mají šanci zamířit na soud.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: mhepp 11 Leden 2019, 11:15:30
To se mi fakt líbí! Jen jsem našel chybku:

že tlak na výběr pokut z doprvních přestupků (dodruhých dotřetích dočtvrtých přestupků ;)

A měl bych návrh: Co se týče odstavců, možná by vypadalo lépe, kdyby měly variabilní délku. Třeba tak, že ten počet vět by byl „střední“ hodnota +-2 nebo 3, minimální délka třeba 3 věty. Text by pak působil reálněji.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 11 Leden 2019, 18:23:09
Díky, opravím. :) Udělám úpravu, že to bude sázet věty kolem uvedeného počtu, jak navrhuješ. Možná se inspiruji u radarů. :D Při počtu vět do 50 to bude generovat +- 5 vět a nad 50 to bude +- 3% :D :D

UPDATE: Úprava hotova.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Delphin 13 Leden 2019, 14:57:10
Našel jsem další překlep.

Mozkovým myšlením lze zjistit, že motivace k vybrání pokuty nepochybně způsobuje vznik presumce viny ze strany spráního orgánu.

Má být správního.

... a “presumpce”. ;) -kdo-
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 13 Leden 2019, 18:10:19
No nejsou to krásné a pravdivé věty, co to sype? :D :D

Díky, opraveno, nasadím při další příležitosti. Vymýšlím verzi 2.0, která bude umět ouřadu pěkně potrápit. Protože na základě zadaných parametrů, to vygeneruje naprosto smysluplný text, který nebude jen tak dummy, jako to co to generuje teď, ale ponese smysluplné sdělení (z těch parametrů), takže to orgán nebude moci shodit ze stolu a nezabývat se tím, s tím že jde o sračky a bude muset opravdu použít mozek, přečíst a zpracovat. :D :D KAŽDOU JEDNU VĚTU.

EDIT: Pokud by někdo chtěl zdrojáky, tak je bohužel neposkytnu. Ne proto, že bych si to přivlastňoval, ale proto, že se z nich dá postavit filtr, kterým by se celý text dal přefiltrovat. A odkrýt tak vložené skryté smysluplné sdělení. A to nechceme. Teda, ne že by ten filtr nešel postavit z vygenerovaných textů, ale je to exponenciálně víc práce, než ze zdrojového kódu.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: jakubb 13 Leden 2019, 19:27:22
Pokud nechcete, aby vyšla vnitřní struktura vyšla najevo, tak pak zakryjte veřejné API, které služba poskytuje. V nich se nechají všechny "sentenceMatrixes" a "sentenceParts" i s metadaty vytáhnout na pár zavolání v jednom cyklu.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 13 Leden 2019, 19:34:15
Díky za info. Vůbec mi nedocvaklo, že to defaultně strká tohle ven.  ???

UPDATE: Vyřešeno
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: plikous 17 Leden 2019, 10:58:20
Nějak to moc nešlape: Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Apache/2.4.25 (Debian) Server at zabav-sveho-urednika.jzs.cloud Port 443
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 17 Leden 2019, 18:50:17
Já vím. Něco se stalo se switchem na kterém je server, vyšetřím zíta večer až budu mít fyzický přístup. Nemůžu se totiž dostat vzdáleně na nic, co je v tom switchi, ani na switch samotný.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Neridic 17 Leden 2019, 19:25:42
Nam odesel vcera jeden v praci (stohovatelne Cisco) ... co je s tema switchema?
Jeste nekomu?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: paty 18 Leden 2019, 01:35:41
Tenhle člověk zabavuje svoje úředníky  ;D
https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/518869745188192/
Přidáme se do ddos útoku? :D

Bohužel tady vidím, že bude tlak na další osekání zákona.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: jakubb 18 Leden 2019, 08:47:49
Pan Valášek, také známý rýpal do úředníků podal svoje sdělení ke SO formou videa. Tohle mě nenapadlo.
https://www.facebook.com/rider.cz/videos/10213605713000739/

Až mě příště budou orgány prudit za nějou hloupost, tak jim hodlám poslat svoje vyjátřebí vytištěné termotiskárnou na několikametrovém nepřerušovaném pásu pokladního papíru. Jak ten založí do spisu, to už jest věcí uředníka.

Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 18 Leden 2019, 09:41:43
Nam odesel vcera jeden v praci (stohovatelne Cisco) ... co je s tema switchema?
Jeste nekomu?

No, přijde mi že ty internety nějak tento týden blázní. V pondělí mi v tom samém subnetu padl router. Nedával IP, na nic nereagoval, konzole nešla, topology update neposílal ani na příchozí nereagoval... ale routoval vesele dál podle tabulky před klinickou smrtí. :D Stačilo ho otočit. Skoro podezřívám nový FW, že obsahuje resource leak a po velmi dlouhém uptime to klekne...
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 18 Leden 2019, 21:20:18
Tak už to běhá zase. Přičinou výpadku swicthe byl přefiknutý trunkový kabel do routeru.  ::)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Behemot 24 Leden 2019, 00:34:10
Beztak zas nějaký to hliněný svinstvo žejo :x
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 24 Leden 2019, 08:22:25
Jestli myslíš jistou sortu obyvatel, tak ne. Tady je na vině moje osoba. Po poslední debordelizaci / odprachování jsem zapomněl z nepozornosti vrátit kabel do clipsů a přibouchl ho dvířkama racku. No a pak stačilo aby se o ten rack něco nebo někdo opřel, nebo chtěl dovřít pořádně dveře a kabel už to nedal.  ;D
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Behemot 24 Leden 2019, 08:53:52
Znova opakuju, beztak nějaký hliněný svinstvo. Měď v řádným provedení obvykle i tyhle vylomeniny přežije. Jenže kdo dneska používá měď v řádným provedení, první tři kritéria jsou cena (a že pak výpadek ve firmě stojí víc, než bedna kabelů i od Molexu? to je najednou v pohodě) a druhak většina ani nezná význam spojení „kontrola jakosti“ a tak je ani nenapadne prohlídnout, co to vlastně dostali. Protože tydle ojebávky dneska tvoří tak aspoň polovinu obratu patch cordů.

Každopádně některý ty exotičtější varianty provedení podání jsou docela kul. Pamatuju se jak tu byla nějaká tuším PS deska na které to bylo napsaný bůhvíčím, že nic jinýho nebylo k podání při ruce. To je poněkud extrém, ale takovej štoček z pokladní tiskárny je celkem zajímavej :D

Jak je to s dodáváním na datovejch nosičích, je to možný? Dyž prohlásim, že nemám tiskárnu a je to moc dlouhý na psaní v ruce (10 normostran bude tak 8 papírů z obou stran popsaných rukou), co to třeba dodat na disketách a každou z nich opatřit vlastnoručním podpisem? :D
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: dj-bobr 24 Leden 2019, 09:44:20
To hliněné svinstvo se jmenuje CCA (copper-clad aluminium (https://en.wikipedia.org/wiki/Copper-clad_aluminium_wire)) a je to mor. Spoléhá se na skinefekt, že střídavina se drží u okraje vodiče na mědi a jádro může být hliník bo je lacinější a na mechanické vlastnosti sere pes.
Při pájení máte přesně jeden pokus (než ten měděný povlak difunduje do cínové slitiny) ; při krimpování to jakžtakž drží, dokud se o kabel nezavadí.. a nejhorší je, že jsem onehdá kupoval 20 metrů repro dvoulinky a nevšiml si, že místo mědi kupuju poměděný hliník s daleko vyšším ohmickým odporem, to jsem si tehdy chtěl nafackovat  :-X

Ad exotičtější varianty podání - mám zkušenost, že vypálené podání na DVD přijal správní orgán zcela bez zaváhání (matně pamatuju že to bylo Brno). Možná by stálo za to otestovat, jak by mi zasílali spis :D Ale nezapomenu, jak Kocourkova banda podávala odpor na asi dvoumetrové desce (OSB nebo polystyrén, to už nevím) napsané obrovským písmem štětcem a barvou a úřednice tam na to hleděla jak tele na nový vrata  ;D
EDIT: byla to polystyrenová deska 60x180cm a bylo to zplnomocnění v Kroměříži (tu (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1534.msg12456#msg12456), bohužel odkaz na fb vyžaduje login)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Behemot 24 Leden 2019, 09:52:42
Jo to je vono, tak to byli tamti idioti, jo? No každopádně to tuším fungovalo :D
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: morpeus 12 červen 2019, 23:42:10
Chtěl jsem si dnes vygenerovat nějakou vatu do slohové práce pro plzeňské úředníky a zjistil jsem, že generátor již bohužel nefunguje. Je to dočasné, nebo byl projekt odstřelen?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 13 červen 2019, 06:05:39
Odstřelena byla doména. Podle logu tam moc lidí nelezlo a roční cena za doménu byla zvýšena na desetinásobek, tak jsem moc akutně náhradu neřešil, protože teď mám na krku státnice. Mohu poskytnout nějaký content zkrz SZ nebo email. Jaký rozsah chceš?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: morpeus 13 červen 2019, 11:56:00
Pokud by to bylo možné, ocenil bych třeba 100 stran generovaného textu. Uložil bych si ho a následně v případě potřeby použil vždy jen nějakou část. Když by sis našel chvilku, můžeš mi to poslat na morpeus@seznam.cz.   ;)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: now 14 červen 2019, 11:14:30
Byť jakémukoliv "škádlení" lenivých úředníků fandím, bojím se, že jak odvolací orgán, nebo správní soud tuto námitku odmítnou s tím, že se jednalo o účelovou obstrukci, skrytí.

Myslím si, že účinnější, a už to mám vymyšleno dávno, ale ještě jsem to nepoužil, je uvádět hodně citací, jak rozsudky, tak i z tisku, kdy to po pár stranách přestane toho úředníka bavit číst celé. Já navíc citace píšu kurzívou takže si jednoduše mohou přeskočit dále, a právě do druhé poloviny dlouhého dokumnetu, mezi suché citace bych tu DŮLEŽITOU věc vložil.

Tohle je už myslím mnohem hůře napadnutelné, neboť veškerý obsah citací se opravdu vztahuje na projednávanou věc.

To je můj názor.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: now 14 červen 2019, 11:21:42
Jinak já budu dnes odesílat Odvolání na Zlínský kraj. Mám tam 70 odvolacích bodů, kde přímo upozorňuji, že je třeba aby se s nimi odvolací orgán vypořádal a řádně je odůvodnil. 18 stran textu + 30 příloh.

MNoho z nás ovšem dělá tu chybu, že pokud používá Datovku, tak to jen vyexportuje do PDF a odešle. To je ŠPATNĚ! Z takového dokumentu se pak dá velice jednoduše kopírovat text a používat jej v textu odvolacího orgánu.

Já to vždy vytisknu, pak každou stranu podepíšu a naskenuju, a tam to už pak takto udělat nejde. Jedině použít OCR a i tak to vždy přečte s šílenýma chybama, takže to je nepoužitelné.

Holt bojovat s úředníky se musí všemi dostupnými a legálními prostředky. Ale myslím si, že na kraji ji z toho trefí šlak až si to přečte a začne plichtit své Rozhodnutí.
Pokud to přímo neshodí kraj, tak při tak rozsáhlém odvolání asi nejde neudělat chybu, na základě které by to správní soud neshodil. Byť by to byl zase místní Zlínský, zkušenost mám zatím jen se správním soudem v Praze proti MHMP a byl to WIN. Sice o prsa, ale i tak se to počítá!
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 14 červen 2019, 12:12:22
Pro majitele grafických a dtp programů doporučuju vyexportovat pdf, kde je viditelná část jako scan - tedy obrázek a pod/nad tím je vrstva průhledným písmem, kde je něco jiného.
V pdf je pak vidět text např. "radarový svazek" a při kopírování se zkopíruje např. "vanilková zmrzlina".

Při vhodném použití může ouřada nasekat fůru drobných, ale zásadních chyb.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: now 14 červen 2019, 15:37:21
Češi jsou prostě nejchytřejší národ na světě, to mi nikdo nevymluví. Takový Němec by to ani v překladu prostě nepochopil, protože poslouchat se musí! :D

Ještě kdyby více než 50% občanů nebyly "lopaty" to by tu pak byl ráj na zemi.....
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 14 červen 2019, 15:44:37
Takový Němec by to ani v překladu prostě nepochopil, protože poslouchat se musí! :D

Němec poslouchá, Američan by organizoval občanskou neposlušnost, Rus by uplácel, Afgánec odpálil úřad a my máme svou cestu.
Řekl bych že je to dost dané tím, že státní moc tu v posledních několika generacích nebyla "naše", ale buď přímo z cizí země nebo alespoň z kolaborantů.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: paty 14 červen 2019, 22:23:14
Pro majitele grafických a dtp programů doporučuju vyexportovat pdf, kde je viditelná část jako scan - tedy obrázek a pod/nad tím je vrstva průhledným písmem, kde je něco jiného.
V pdf je pak vidět text např. "radarový svazek" a při kopírování se zkopíruje např. "vanilková zmrzlina".

Při vhodném použití může ouřada nasekat fůru drobných, ale zásadních chyb.
Měl bys nějaké odkazy ke studiu tohoto tématu?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: .qoyi 14 červen 2019, 22:56:00
Češi jsou prostě nejchytřejší národ na světě, to mi nikdo nevymluví. Takový Němec by to ani v překladu prostě nepochopil, protože poslouchat se musí! :D
Tohle je velmi omezeny pohled.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 14 červen 2019, 23:03:02
Měl bys nějaké odkazy ke studiu tohoto tématu?
Pouze vlastní zkušenost, případně online manual k adobe indesignu nebo podobným programům. Není to žádná raketová věda, je to začátečnická práce, ale málokdo od běžného pdf čeká takovouhle záludnost.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: ViktorN 14 červen 2019, 23:21:27
Jo, aha, asi takhle.
Takže vytvořit původní text. Ten uložit do pdf a ten převést na bitmapu.
Bitmapu natáhnout zpět a použít jako podklad. Původní text, který je nyní v popředí, modifikovat tak, aby se zásadně nezměnily konce řádků (aby to odpovídalo při zvýraznění kurzorem). Text udělat jako 0,1 % černé a navíc ještě zapnout průhlednost (dát tomu opět 0,1 % překrytí). No a vyexportovat ven a zakázat tomu úpravy (ale povolit tisk a kopírování a pod, jinak by to ztratilo ten efekt C/P).
A je to.
Pokud se dá přes to jen text s atributy žádná výplň, tak acrobat nejen že zobrazí pozadí, ale není přítomen žádný text (holt snaží se o úspornost až moc dobře).
Viz příloha.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 14 červen 2019, 23:31:43
Alternativa
Napsat celý text dokumentu a zkopírovat ho celý do další vrstvy na stejné místo.
horní vrstvu černou barvou převedu do křivek, spodní upravenou vrstvu mám v bílé barvě. po exportu vidím vykřivkovaný černý text ale kopíruju ten bílý skutečný text.
Přiklad:
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: ViktorN 15 červen 2019, 11:39:23
ale v obou případech to má jednu nevýhodu: zkopírovaný text je ve wordu bílý a tedy hned nečitelný. Úředník musí text obarvit (či aplikovat šablonu), aby se to normálně zobrazilo. To jsou úkony navíc, které samy o sobě již mohou vzbudit podezření a zvýšit pozornost té filcky nad žádoucí úroveň. Proto ani jedna z těchto dvou metod není rozhodně ideální…
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 15 červen 2019, 13:56:29
ale v obou případech to má jednu nevýhodu: zkopírovaný text je ve wordu bílý a tedy hned nečitelný.
Tak to je od Wordu podlé (sám mam jednodušší editory, kde to funguje. Každopádně to má potenciál, zkusím to vykoumat.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: ViktorN 15 červen 2019, 22:23:08
Jenže oni právě většinou používají word anebo openoffice…
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 16 červen 2019, 11:39:13
Jenže oni právě většinou používají word anebo openoffice…
Já když to vkládám, tak se shiftem bez stylu, protože prostě ctrl V vypadá strašně. Chtělo by to nějakého insidera, aby bylo jasné, jak to zpracovávají. Přinejhorším zbývá text ve krivkach a malé rozlišení, aby to muselo ručně opisovat, jako takový základ práce.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: sennheiser 16 červen 2019, 12:28:53
no a ještě je otázka jestli je tohle vhodné dělat pro odvolačky ke kraji.. Tam jsou občas šance, že člověk najde zastání a touto komplikací pro ně by se na případ mohli hned dívat tím zamítavějším postojem.  Na SO1 je samozřejmě taková komunikace v pořádku :-)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Jan Novák 16 červen 2019, 14:41:05
Odvolání bych samozřejmě poslal pěkné a přesné. Zejména bych v něm zvyraznil chyby, které si SO1 nadělal kopírováním mých vyjádření. :-)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: mhepp 17 červen 2019, 11:50:04
Tiskout a scanovat PDF není nutné. Naopak zde hrozí, že skeny budou v horší kvalitě a bude to poznat. Zde bych doporučil přímou rasterizaci PDF (to umí každá virtuální PDF tiskárna), a potom přidání textové vrstvy. Ta může být zcela průhledná a „nedetekovatelná“ při std použití. S oblibou na to používám nástroj ocrmypdf. Mé použití je tedy opačné - mám scan stránek, ze kterých chci vytvořit kopírovatelné PDF (s akceptovanou mírou chybovosti). Zkušenost je taková, že pozice textu dobře odpovídá, takže při výběru textu myší to není poznat i u horších předloh.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 17 červen 2019, 14:08:10
Pokud by to bylo možné, ocenil bych třeba 100 stran generovaného textu. Uložil bych si ho a následně v případě potřeby použil vždy jen nějakou část. Když by sis našel chvilku, můžeš mi to poslat na morpeus@seznam.cz.   ;)

Dávám to sem aby si to mohl sosnout každý. 16 MB vzorek. 5000 odstavců po 20 větách.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: signoflife 17 červen 2019, 14:59:47
tak to je bomba....dík.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: opas 17 červen 2019, 15:09:36
Ještě by to chtělo zahrnout do slovníku slova jako odpor, odvolání, podání vysvětlení, apod.
Takhle úředník zapne CTRL+F, zadá "odpor" a vidí že se dopisem žádný odpor nepodává. Atd...

Takže by tam mělo být aspoň několik set odporů a odvolání.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: ViktorN 17 červen 2019, 15:22:06
Ftipálek: tohle je na prd. Stačí si nechat vyhledat kolikrát se v textu vyskytuje první věta a je v tom hned poznat, že ten text se jen neustále opakuje. Chtělo by to trošku více variabilní generátor s možností doplnit ty slova, která jsou vhodná — jak už psal kolega opas…
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 17 červen 2019, 15:41:26
Není to finální verze, zbastlil jsem to za večer, mám pocit.  ;D Ale díky za připomínky. Zkusím rozšířit textovou matici o nějaké další veselosti. No problém je, že se vše musí doplňovat tak, aby to pořád dávalo smysl.

Stále mám v mysli jinou veselost a to na udávání řidičů a Helmutů. Idea je, že se zadá N osob, které měli v čase od T do T+K vozidlo k dispozici. A program pak vygeneruje pohádku jak A začal jako řidič a B, C, D, ... byli pasažéři. Po x minutách se A vyměnil s B a jelo se dál. Po y minutách se vyměnil C a A a jelo se dál. Po z minutách se vyměnil D a B a jelo se dál... Tak ouředníku, máš všechny potřebné informace. Kdo v čase přestupku řídil? :D :D :D
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: e-m 17 červen 2019, 15:45:31
Tak tohle skutečně pobavilo :))
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Fogyn 17 červen 2019, 16:18:00
Napadla mě varianta proti SPRDELI - Jako majitel udám 4 kamarády, kterým jsem auto svěřil a... všichni 4 se přiznají k přestupku...?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: pk202 17 červen 2019, 16:44:02
A víte co se nejspíš stane......dostanou 4 příkazy :)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Číkus 17 červen 2019, 16:53:45
Tak podají 4 odpory, v tom bych neviděl problém. Už jsme tady něco podobného probírali (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3820) a moc se to neuchytilo.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Fogyn 18 červen 2019, 08:16:49
Vlákno jsem si prošel, děkuji za informaci. Občas nestačím zírat jak hluboko jsou zdejší kádři schopni domýšlet důsledky (bez ironie). Z čeho taková znalost / přehled pramení? Profesní zkušenost..?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Lexx 18 červen 2019, 08:47:08
Existuje judikát, kdy provozovatel uvedl, že vozidlo půjčuje dvěma osobám. SO se tím nezabýval, hodil to rovnou na SPRDEL. Soud řekl, že takhle teda ne - když měl SO indicie o dvou možných řidičích, měl pokračovat v šetření. Těžko říct, co se bude dít se čtyřmi potenciálními řidiči :)
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: ViktorN 18 červen 2019, 10:28:29
Lexx: byl by link na judikát? Děkuji…
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Lexx 18 červen 2019, 12:06:28
Nemám po ruce, pokusím se najít.
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Lexx 18 červen 2019, 13:52:40
Měl jsem na mysli 1 As 247/2016, ale šlo tam jen o jednoho řidiče, kterému provozovatel půjčuje vozidlo, pardon :-[
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Ftipalek 24 červen 2019, 20:57:23
Stupidní generátor opět v provozu. Děkuji pk202 za poskytnoutí krásné domény. Easy tutorial ocitován z prvního příspěvku s novou doménou níže. Přešli jsme z https na http, ale snad nikoho netrápí že ty blitky nejdou šifrovaně.  ;D ;D

Adresa: http://www.seretext.eu/dummy-text/paragraphs/X/sentences/Y
kde X = počet odstavců a Y = počet vět v odstavci.
Např:
http://www.seretext.eu/dummy-text/paragraphs/20/sentences/10
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: papros 26 Září 2019, 08:23:30
bullshit generátor někde v provozu ?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: pk202 09 říjen 2019, 22:35:35
Opraven DNS záznam a už by to mělo frčet :

Adresa: http://www.seretext.eu/dummy-text/paragraphs/X/sentences/Y
kde X = počet odstavců a Y = počet vět v odstavci.
Např:
http://www.seretext.eu/dummy-text/paragraphs/20/sentences/10
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: mhepp 01 Listopad 2019, 14:51:48
A v kombinaci s písmem https://hellveticafont.com/ to může způsobit zajímavé chvilky úředníkovi...
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: kdo 02 Listopad 2019, 00:09:07
HellVetica je pěkná, ale co nějaký captcha font pro zvýšení bezpečnosti komunikace? Dále lze samozřejmě použít pro zpřehlednění textu vypatlátor (http://www.freezy.cz/ext/emo/vypatlator/index.html).
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: Kanec 04 Listopad 2019, 07:40:11
vyzkoušel už někddo ??? :) Dostal nějakou odpověd od šimla ?
Název: Re:Zabav svého úředníka
Přispěvatel: OldSoldier 04 Listopad 2019, 08:51:59
Citace
pro zpřehlednění textu vypatlátor
Tohle je prostě boží - zrovna teď mi přišlo psaní od VelMezu, takže mi nezbývá nic jiného, než to vyzkoušet :-)