30kmhcz

Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) => Správní delikt provozovatele vozidla v dalším stádiu => Téma založeno: concorde 14 Prosince 2013, 12:24:14

Název: Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 14 Prosince 2013, 12:24:14
Kdo čte: http://30kmh.cz/index.php?topic=335.msg954#msg954
ví, že mne obeslali s rychlostí od 40 km vyšší (116 km/hod ve 22.16 hod)
Na první výzvu jsem odpověděl klasiky - jen sumář:
1.   Vyšší rychlost než povolená sama o sobě není přestupkem
2.   Překročení rychlosti o více než o 40 v obci nelze řešit jako správní delikt, přesto na tuto možnost upozorňujete ve Vaší výzvě.
3.   Zajímalo by mne, jak můžete tvrdit, že uvedené jednání nemělo za následek dopravní nehodu?  Vy jste jasnovidec ?
4.   Sdělit osobu řidiče nejsem povinen a s pořádkovou pokutou také už jděte do háje. Nemáte na ní nárok

včera ve schránce Příkaz o uložení pokuty :)
vyjmu jedinou větu: správní orgán nedostal informace o řidiči, takže je to správní delikt, tečka, hotovo.
Soudruh Vladimír Hochman je zřejmě zatrpklý, hloupý a lstivý úředník, protože už nikde nezmiňuje onu rychlost, která je nadlimitní pro SPRDEL a samozřejmě nezmiňuje ani materiální aspekt. (nechápu, mohli by se aspoň snažit a napsat tam nějaké floskule, ale on nic, ani slovo)
tak mu tvořím odpoveď.
Jako vždy je to neojstřejší verze, za den dva, než to pošlu to trochu zmírním...

skoro si říkám, že bych za ním zajel a pošťouchnul ho osobně, jaký je to trotl... .
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: admin 14 Prosince 2013, 14:05:58
Super, pište průběh pro ostatní, tohoto "pokračovacího matroše" je extrémní nedostatek, přestože už SPRDEL valí rok.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: bmp1 14 Prosince 2013, 17:41:31
Nebyl by (klidne anonymizovany) scan toho prikazu?
Zajimalo by me jak takovy zmetek vypada :)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: kverulant 14 Prosince 2013, 17:44:42
Pěkné, pěkné .... skoro to vypadá, že nejbezpečnější způsob, jak se vyhnout SPRDELi je jezdit víc než o 40km/h nad limit a nenechat se chytit (nelze řešit blokovou pokutou, tudíž nelze řešit SPRDELí dle zodpovědnosti provozovatele, a na klasický SPRDEL nemají řidiče).
Ještě by to chtělo jezdit s nalepenou fotkou Humla na ksichtu a bylo by to dokonalé.  ;D
Neumí někdo vytvořit masku s obličejem dle dodaného fota ? Kvalita nemusí být pro kameru kritická. Myslím, že zatím je potřeba mít čitelné SPZ a o ksichtu žádný předpis nehovoří. Sám s oblibou občas používám masku Anonymous, ale zatím bez odezvy.
vhodná fotka veřejného nepřítele :  http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=5921&o=6
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 14 Prosince 2013, 22:09:19
Jen tak na okraj. V jednom starem dilu Colomba mel vrah nebo spis jeho komplic na obliceji obycejny papirovy oblicej na gumicce s fotkou nekoho jineho. A na kamere od policajtu pak bylo videt krasne jen ksicht a protoze ty fotky jsou dodnes nekvalitni, vypadalo to skvele :-)
Mozna bych mohl Standu povozit po Mrazovce a cele Jizni spojce; by ho to jiste potesilo ...
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: bmp1 15 Prosince 2013, 09:41:17
Nebyl by (klidne anonymizovany) scan toho prikazu?
Zajimalo by me jak takovy zmetek vypada :)

Asi nebyl :)
Jen aby nedoslo k mylce, tim zmetkem jsem mel na mysli prikaz jako takovy, nic jineho ;D
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: audis 17 Ledna 2014, 15:48:16
a nebylo by prima kvuli těm 2 minutám v tunelu přelepit registračku číslem auta, které Huml je provozovatelem? A povozit humlovo auto kolem buzerbudek? Jen nevím, v kterém volně dostupném registru ji najít.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: jkraus222 18 Ledna 2014, 06:53:23
a nebylo by prima kvuli těm 2 minutám v tunelu přelepit registračku číslem auta, které Huml je provozovatelem? A povozit humlovo auto kolem buzerbudek? Jen nevím, v kterém volně dostupném registru ji najít.
Ve volně dostupném žádném, musel byste mít přístup do registru vozidel  :)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: jkraus222 18 Ledna 2014, 07:01:45
Mimochodem se mi poprvé stalo, že mi Magistrát Praha neuznal osobu mrtvou - také jde o tunel Mrázovka - a pokouší se mi nasolit správní delikt. Teď se odehraje velká bitva, vůbec nepochybuji o tom, že vítězná  8) Živý případ sem zatím dávat nebudu, ale jakmile bude ve věci rozhodnuto a podáno odvolání, v době před blížící se prekluzí (podle metodiky MD) - tj. na konci srpna - sem nasázím komplet dokumentaci. Pokud by náhodou bylo pravomocně rozhodnuto a přesunuli jsme se k soudu, hodím to sem rovnou.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 19 Ledna 2014, 08:36:50
Mrazovka je zakleta. I presto ze jsem je 2x upozornil ze nelze aplikovat SPRDEL ( rychlost vyssi o vine nez 40 km/hod ) poslali mi dopis ze se mam prijet podivat co maji nez rozhodnou. A sprdel tam citovali nekolikrat, v podstate to byl jejich jediny trest co maji.

Toz uz si chystam odvolani pro soudruhy.

A pro zasvecene: skutecne asi existuje whitelist pro potizisty, jsem co tyden v Praze a nevynecham moznost sve auto zaznamenat ... a nic. Asi to vzdali  :)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe - rozhodnutí 1 instance
Přispěvatel: concorde 02 Února 2014, 20:14:46
Takže přátelé, soudruh Hochman se snažil a vydal rozhodnutí. VINEN  :-) (SPRDELí 5000 + 1000 Kč)

Důležitá fakta

1. nadlimitní rychlost úplně opomenul - proč asi.
2. Zjišťoval na různých místech, zda se v inkriminovanou dobu stala dopravní nehoda mému autu, jedno místo se dokonce jmenuje systém MAJÁK  - málem jsem umřel smíchy. Čekal jsem pak ještě "FKÚ pátrá a informuje", ale to už nepřišlo. (pro mladší čtenáře - jednalo se o pátrací program v Československé televizi s názvem Federální kriminální ústředna pátrá a informuje.)
3. mou informaci o dopravní nehodě označil za účelovou s cílem vyhnout se postihu za své protiprávní jednání.

zpracovávám odvolání a vystavím

prozatím jsem přišel na jednu novinku, pochopíte z ní, jak se úředníci odkopávají už v prvním dopise, cituji z připravovaného odvolání:

5.   Podjatost a účelovost celého případu s cílem vybírat peníze a ne zvyšovat bezpečnost a plynulost silniční dopravy. A víte proč to píši ? protože už v prvotním rozhodnutí MHPM o zaplacení určené částky se píše…. „nestala se dopravní nehoda“ … Měl pro to tvrzení soudruh Hochman nějaké podklady a důkazy v tu dobu ? Byl na místě a kontroloval průjezd mého vozidla tunelem Mrázovka ? měl zprávu z té noci od ostrahy tunelu s kompletním videem ?

Ne, nebylo tomu tak, pan úředník vědomě lhal v tomto bodě !!!! A odhalil se až nyní, když si dal tu práci a skutečnost stran dopravní nehody si nechal zjistit. Ovšem zase zbytečně, protože stačilo napsat a mohl mít fotografie a popis nehody druhý den v poště ode mne. Ale proč by to chtěl, on potřebuje moje peníze, ne spravedlivé správní řízení, ne ? Celé řízení od počátku vede MHMP jako snahu inkasovat peníze, nikoli jako proces, kde se prokazuje vina, kde se přijímají důkazy a pracuje se s nimi. Proto je od počátku podjaté a účelové.

může být ?  8)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: jkraus222 02 Února 2014, 21:12:58
Důležité bude v odvolání nehodu doložit, tzn. mít ideálně výpověď poškozeného, případně i fotografie. Já např. mám pro svůj SprDel již zajištěno obojí :) (Ve Vašem případě "důležité" jen relativně, protože to je přes 40, takže to odvolačka - v tomto případě ministerstvo dopravy - bude muset zrušit tak jako tak, ať tam napíšete cokoliv).

Za situace, kdy není povinné drobnější nehodu kamkoliv oznamovat, je prokazování její neexistence tím, že není nikde evidována, skutečně velmi zábavné.

A vůbec mě fascinuje, proč si s tím ten ocas dává práci a snaží se něco zkoumat a dokazovat, když ví, že mu to na té rychlosti stejně sestřelíte. Někdy na těch úřadech sedí fakt masochisti.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 03 Února 2014, 09:14:28
no je divný a podle mne až moc.
Napadlo mne, jestli Mrázovka není mimo obec a pak by tam muselo dojít k překročení o více než 50 Km/hod.
Prostě ač je v obci Praha, jestli tam někde není značka konec obce.  Ale taková značka nebývá ani při nájezdu na jižní spojku nebo na magistrálu, tak nepočítám, že by byla před tunelem....

Musím to nějak zjistit.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: jkraus222 03 Února 2014, 09:25:47
Ne, není. A je to blbost už z principu. Žádná komunikace na území města nemůže být z města vyjmuta - dokonce ani kdyby tam ta značka "konec obce" účelově byla, tak by to nic neznamenalo, pokud by se o konec obce fakticky nejednalo, to by u soudu neprošlo  :)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 03 Února 2014, 09:34:06
no já si vzpomněl na rozhodnutí soudu, kdy i když nebyla nikde značka začátek obce, odsoudili přestupce za rychlou jízdu, protože si měl být vědom toho, že v obci je.
Nyní by nastala trapná situace, kdy bych tvrdil, že přestupce si myslel že je v obci a proto prasil v tunelu tak rychle, aby se vyhnul SPRDELi a neuvedl provozovatele-tedy mne do kuchidní situace. :-) A že trvám na tom, že to bylo v obci (i kdyby nebylo) a bylo to nadlimitní, ať to třeba NSS rozhodne.

Každopádně toho úředníka nechápu, buď je magor a nebo je v koutě, tak kličkuje....
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: Kuko28 03 Února 2014, 09:43:40
osobně si myslím, že to zkouší uhrát na poslední pokus bez esa v rukávu. I když jste ho už dvakrát odpálkoval, tak prostě zkusil "rozhodnout" SPRDElí a doufá, že se polekáte a zaplatíte.

Když mu to jakákoliv vyšší instance vrátí, on z toho žádný průser mít nebude. Možná si chce sám otestovat, jak budou lidi reagovat na rozhodnutí o SPRDELi a podle toho upraví modus operandi do budoucna.

Každopádně čím dřív ho v tom někdo vymáchá, tím líp.

A čím dřív by se zavedla i osobní zodpovědnost za takovéto průšvihy ve státní správě, tím líp by se nám všem žilo... Ale to už blouzním a fantazíruji  ;D
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: jkraus222 03 Února 2014, 09:59:43
Je to tak. Toho úředníka to rozhodnutí nic nestojí, tak mu to ministerstvo zruší - no a co? Třeba je 1 % šance, že to zacvakáte, tak proč to nezkusit. Navíc ho s těmi svými podáními serete, tak Vás donutí napsat ještě aspoň jedno. Na rozdíl od něj za to nejste placený a investujete do toho svůj volný čas.
Asi to vzal osobně, jinak nevidím moc důvodů, proč se trápit se sepisováním a odůvodňováním rozhodnutí u člověka, který mi už argument, na kterém to odvolačka shodí, napsal a je mi jasné, že se odvolá - místo abych ten čas investoval do lovu ovcí, které se nebrání vůbec nebo neefektivně  :)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 03 Února 2014, 10:21:51
já zkusím se svým právníkem sepsat  - až to vyhraju, předžalobní výzvu - pokus o smír adresovanou tomu šaškovi a budu po něm požadovat za nesprávný úřední postup úhradu škody. Náklady na právníka, můj čas, poštovné... řekněme 10 tis korun. A ono mu sklapne, zmrdovi :-)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: Huntfilihunt 03 Února 2014, 10:23:33
Přesně tak - myslim že je zcela zjevný, že to už je od něj v osobní rovině, teda prakticky jen jako pruda. A dost možná, že ho někdo i pochválí, že se pokusil tu votravnou veš votrávit do posledního dechu... co mu síly stačily. Určitě neuslyší - ty seš snad úplně blbej, když v takhle ztracený věci věnuješ svůj čas a "naše" peníze...
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: 2M 03 Února 2014, 16:52:33
Ne, není. A je to blbost už z principu. Žádná komunikace na území města nemůže být z města vyjmuta - dokonce ani kdyby tam ta značka "konec obce" účelově byla, tak by to nic neznamenalo, pokud by se o konec obce fakticky nejednalo, to by u soudu neprošlo  :)
Jste si jistý? Třeba tato část městského okruhu: http://mapy.cz/s/9bZL je podle značek mimo obec, přestože všude okolo je území Prahy.
Mimochodem ani nechápu důvod. Je tam všude 80 (kromě jednoho úseku, kde si to většina stejně neuvědomí), takže jediný praktický výsledek je navýšení počtu značek (kdyby to nechali "v obci", nemusely by na všech sjezdech a nájezdech být značky začátek/konec obce a na silnici značky 80). Označil bych to za ukázkový příklad úpravy značení pro SPRDEL (kdyby to byla obec, bude tam SPRDEL jen do 120, takhle až do 130), ale ono to tak bylo značené ještě když SPRDEL nebyl.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 03 Února 2014, 17:41:33
Projel jsem si Mrazovku a najezdove komunikace na street view a cedule s konci obce jsem tam nikde nenasel. Takze jestli je tam nedali pozdeji, jsem v klidu :-)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: jkraus222 04 Února 2014, 07:51:01
Ne, není. A je to blbost už z principu. Žádná komunikace na území města nemůže být z města vyjmuta - dokonce ani kdyby tam ta značka "konec obce" účelově byla, tak by to nic neznamenalo, pokud by se o konec obce fakticky nejednalo, to by u soudu neprošlo  :)
Jste si jistý? Třeba tato část městského okruhu: http://mapy.cz/s/9bZL je podle značek mimo obec, přestože všude okolo je území Prahy.
Mimochodem ani nechápu důvod. Je tam všude 80 (kromě jednoho úseku, kde si to většina stejně neuvědomí), takže jediný praktický výsledek je navýšení počtu značek (kdyby to nechali "v obci", nemusely by na všech sjezdech a nájezdech být značky začátek/konec obce a na silnici značky 80). Označil bych to za ukázkový příklad úpravy značení pro SPRDEL (kdyby to byla obec, bude tam SPRDEL jen do 120, takhle až do 130), ale ono to tak bylo značené ještě když SPRDEL nebyl.
1) Tam to ale - kromě části Horní Počernice/Černý most - víceméně leží mimo Prahu a zastavěnou oblast.
2) Záleží na tom, jak to je katastrálně.
3) Oproti tunelu Mrázovka je to dost podstatný rozdíl, ten jednoznačně leží "uvnitř" města.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: Huntfilihunt 04 Února 2014, 11:50:25
Já bych řek že území "OBEC" se nemusí nutně ztotožňovat s územím katastru... napadá mě například průjezd (dálnice / sil.pro mot.v.) tuším Prostějovem, kde je značka "obec" až u každýho sjezdu z rychlostní komunikace...
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: JJ 05 Února 2014, 09:43:50
no já si vzpomněl na rozhodnutí soudu, kdy i když nebyla nikde značka začátek obce, odsoudili přestupce za rychlou jízdu, protože si měl být vědom toho, že v obci je.
To byl ale dost specifický případ někde v severních Čechách, kde soud mj. vycházel z toho, že obviněný tam někde bydlí a přes danou obec často jezdí. Z tohoto důvodu soud neuznal obhajobu „neprojel jsem kolem cedule a nevěděl jsem tedy, že jsem v obci“.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: concorde 02 Března 2014, 16:51:34
Mrázovka nám asi hodlá prekludovat. Stalo se to 15 dubna před rokem a na MD to nějak zhaslo.... to už všemi soudy nestihne projít.. . Snad se soudruzi ozvou, co vymysleli.  :)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: A.c.a.b. 25 Března 2014, 18:42:26
AZ CHCÍPNE  HUML VŠICHNI  HO BUDEME UDAVAT ŽE  ŘÍDIL :-D :-)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: Šmarjá Josef 25 Března 2014, 19:30:46
AZ CHCÍPNE  HUML VŠICHNI  HO BUDEME UDAVAT ŽE  ŘÍDIL :-D :-)
Automobil jsem chtěl prodat, zájemce mi ukázal okopírovaný řidičák na jméno Stanislav Huml Třebízského 1419 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Fotografie na kopii odpovídala kupujícímu. Ne, kopii jsem si nechat nemohl, jen jsem si opsal údaje. Zájemci se po zkušební jízdě něco nezdálo a auto koupit nechtěl. ;)
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: Sinuhet 25 Března 2014, 21:20:44
AZ CHCÍPNE  HUML VŠICHNI  HO BUDEME UDAVAT ŽE  ŘÍDIL :-D :-)
Automobil jsem chtěl prodat, zájemce mi ukázal okopírovaný řidičák na jméno Stanislav Huml Třebízského 1419 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Fotografie na kopii odpovídala kupujícímu. Ne, kopii jsem si nechat nemohl, jen jsem si opsal údaje. Zájemci se po zkušební jízdě něco nezdálo a auto koupit nechtěl. ;)
Domnívám se, že přesně tohle Huml sledoval.
Nejdříve udělá zákon, od kterého očekává, že se mu vzepřeme. Huml: "No, čekal bych to udání na mě dřív..."
My nakonec vymyslíme, že Huml od nás chtěl koupit auto. Asi tak 10 denně po celé ČR. Huml: "No konečně."
No a nakonec, až bude chtít Huml ukrást auto, bude to mít fakt easy, protože majiteli nikdo neuvěří. Je to jako pohádka o ovečcích a vlkovi. Huml: "Jsou nepoučitelní.  :) "
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: A.c.a.b. 25 Března 2014, 21:35:36
PODLE MĚ  TEN ZMRD HUML KŠEFTUje s autama :) A objizdi všechny..

KANAL JEDEN:-)  PODEZRELEJ  BYL UŽ  JAKO BENGO

Nemá někdo  jméno mrtvoly?
Mám červenou jednu.
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: RIK 02 Července 2014, 13:26:35
PODLE MĚ  TEN ZMRD HUML KŠEFTUje s autama :) A objizdi všechny..

KANAL JEDEN:-)  PODEZRELEJ  BYL UŽ  JAKO BENGO

Nemá někdo  jméno mrtvoly?
Mám červenou jednu.

Bartošová
Název: Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
Přispěvatel: steni 21 Září 2020, 15:59:11
Zdravím, zrovna řeším to same, akorat z tunelu Blanka. Rychlost 114 po odečtení, Helmut, přišel odpustek, udán řidič, prý neodpověděl na výzvu, tak 5000 sprdel, odpor a dnes prislo předvolán k ústním jednání. Jak mám postupovat dal? Nebo co mám id úředníka čekat? Děkuji