30kmhcz

Poradna => Potřebuji poradit - doručování => Téma založeno: sennheiser 20 Ledna 2022, 18:24:49

Název: doručovací adresa: email
Přispěvatel: sennheiser 20 Ledna 2022, 18:24:49
S jedním úřadem vedu obsáhlejší komunikaci ve stylu InfZ.
V každé žádosti mám napsány kompletní údaje dle zákona + doručovací adresa: můj email.
Vždy ale zasílají papírově na poštu..
Je na ně nějaký bič,aby doručovali dle požadavků?
A nebo to mohu brát jako nedoručené?
Název: Re:doručovací adresa: email
Přispěvatel: johncreek 20 Ledna 2022, 18:39:56
Já mám problém opačný.. Podávám vše emailem s uznávaným podpisem a úřady chtějí komunikovat emailem :D A to i když explicitně vznesu požadavek, že si přeji odpověď na InfZ zaslat doporučeným dopisem.
Název: Re:doručovací adresa: email
Přispěvatel: sennheiser 20 Ledna 2022, 18:58:48
Tak ale podle §19 odst.9  SprŘ :
V případě doručování na elektronickou adresu platí, že písemnost je doručena v okamžiku, kdy převzetí doručované písemnosti potvrdí adresát datovou zprávou podepsanou adresátem. Nepotvrdí-li adresát převzetí písemnosti nejpozději následující pracovní den po odeslání zprávy, která se nevrátila jako nedoručitelná (odstavec 10), doručí správní orgán písemnost, jako by adresát o doručení na elektronickou adresu nepožádal.
tzn. pokud to nepotvrdíte, tak úřad by měl poslat normálně poštou.

V mém případě je v §19 odst 4 SprŘ:
Nevylučuje-li to zákon nebo povaha věci, na požádání účastníka řízení správní orgán doručuje na adresu pro doručování nebo elektronickou adresu, kterou mu účastník řízení sdělí, zejména může-li to přispět k urychlení řízení; taková adresa může být sdělena i pro řízení, která mohou být u téhož správního orgánu zahájena v budoucnu.

zde (http://www.rokvobci.cz/zpravy-redaktoru/detail/518-spravni-rad-%E2%80%93-jak-na-nej-cas/) sice píšou něco povinnosti správního orgánu doručovat emailem,ale je to jen nějaká obecní rada.
Název: Re:doručovací adresa: email
Přispěvatel: sennheiser 20 Ledna 2022, 19:31:54
to johncreek:
Tak použijte  tento judikát :As 188/2015 - 61
"Lze tedy uzavřít, že v zásadě má účastník řízení právo na doručování na elektronickou adresu, jíž správní orgánu sdělí. Správní orgán však tomuto požadavku není povinen vyhovět za situace, kdy jím účastník doručování záměrně komplikuje (např. uvádí adresy, na které nelze doručovat, operuje v nich s různými diakritickými znaménky nebo, jako v nyní projednávané věci, v rámci jednoho podání sdělí správnímu orgánu dvě rozdílné adresy"

zadejte tam adresu třeba s diakritikou nebo více emailových adres.

Název: Re:doručovací adresa: email
Přispěvatel: johncreek 20 Ledna 2022, 19:41:29
Díky za zajímavý rozsudek ke studiu. Pamatuji, jak v tom cca roce 2018 Mike Pán ve svých tehdy ještě videích prohlašoval, že mají úžasný trik na vyjebávku se správními orgány a furt všude cpal adresy typu "...@majkjepán.eu" apod. Ještě, než jsem vyhledal ten rozsudek, už jsem tušil, že to bude něco z dílny Topola a Kocourka.

Název: Re:doručovací adresa: email
Přispěvatel: sennheiser 20 Ledna 2022, 19:49:50
ano u domén.eu je možné využívat diakritiku.. Ale NSS to shodil s odůvodněním, že to není obecně známé a chudák úředník
se snažil v rámci svých IT znalostí " opravit" tu adresu a zaslat to na adresu bez diakritiky.

https://sbirka.nssoud.cz/cz/spravni-rizeni-dorucovani-e-mailova-adresa-s-diakritickymi-znamenky.p3327.html (https://sbirka.nssoud.cz/cz/spravni-rizeni-dorucovani-e-mailova-adresa-s-diakritickymi-znamenky.p3327.html)
odst 16
Název: Re:doručovací adresa: email
Přispěvatel: Dýkej 28 Ledna 2022, 21:33:53
sennheiser - nicméně je třeba to brát v kontextu celého rozsudku, kdy prostě těm dvěma prostě z principu nemohlo tohle procházet, protože na ně byli všichni vysazení. Kdyby to udělal obyčejný člověk, neměl by to NSS v rozhodnutí tak moc jednoduché, úplně to z toho rozsudku stříká  ;D ;D Navíc sám NSS říká, že to nebylo obecně známo v roce 2014, ale máme rok 2022.  Kocourek byl v mnoha věcech průkopník, ale toho spoustu dojebali u NSS a tím všem prokázali medvědí službu.