30kmhcz
Procesní záležitosti => Odborná literatura => Téma založeno: fu 03 Března 2019, 21:03:23
-
https://www.ipepo.cz/certifikace/osvedceni-zoz?order=desc&page=10&sort=issue_date
-
K čemu to může být ve správním řízení dobré?
Osobně jsem jednal s lidmi z toho seznamu a nedokázali ani řádně doručit dopis.
-
Ten seznam je navíc pravděpodobně nekompletní. Mohou ty zkoušky složit i jinde? Několik známých tváří nemohu nalézt (a jsem si jist, že VŠ vzdělání na magisterské úrovni v oblasti práva nemají).
EDIT: Po seřazení podle data vydání osvědčení lze zjistit, že poslední vydaná (do systému zapsaná) osvědčení jsou ze 16.6.2016.
-
Narazil jsem na to nahodou... vypadalo to, jako validni data, hodil jsem to sem a dal se tim nezabyval.
-
K čemu to může být ve správním řízení dobré?
Osobně jsem jednal s lidmi z toho seznamu a nedokázali ani řádně doručit dopis.
Není to tak, že podle nového přestupkáče, nebudou moci úředníci bez této zkoušky být oprávněnou úřední osobou?
Šance je asi malá, ale kdyby se třeba přihodilo, že by takový nekvalifikovaný úředník rozhodoval Vaši věc, tak je to hnedka jeden náboj.
Do odvolačky nejlépe 
Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
-
Podle § 21(2) zák. č. 312/2002 Sb. mají povinnost absolvovat zkouškou nejpozději do 1,5 roku už teď:
Zvláštní odborná způsobilost se ověřuje zkouškou a prokazuje osvědčením. Úředník je povinen prokázat zvláštní odbornou způsobilost k výkonu správních činností stanovených prováděcím právním předpisem do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru k územnímu samosprávnému celku nebo ode dne, kdy začal vykonávat činnost, pro jejíž výkon je prokázání zvláštní odborné způsobilosti předpokladem.
Pokud by bez zkoušky pokračovali dále, bylo by možné to napadnout a žádná výjimka do r. 2022 (podle nového PřesZ) se na toto nevztahuje.
-
Zvláštní odbornou způsobilost musí mít asi každý úředník..
takovou botu bych čekal jen od opravdu nefungujícího úřadu.. normální úřad to snad bude mít pořešené aspoň tak aby kvalifikaci měl aspoň ten kdo je tam oficiálně podepsaný (i když fakticky texty do šablon kopíruje někdo jiný).
-
No v každém případě můžete vznést pochybnost a tak jako muí dodat ověřovací list radaru, tak by měli prokázat kvalifikaci OO (00).
-
Tak to je prijemne, dalsi kaminek do lozisek...
-
Aktualizace neni, protoze sebrali dotaci, dali to spratelene firme, sbohem a satecek.
https://www.mvcr.cz/clanek/interaktivni-personalni-portal-pro-potreby-zamestnancu-ve-verejne-sprave.aspx
Obecné informace o projektu
Projekt „Vytvoření a implementace interaktivního personálního portálu pro potřeby zaměstnců ve veřejné správě“ (dále jen Portál ) je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Příjemcem dotace je odbor veřejné správy Ministerstva vnitra.
Projekt byl zahájen 1. května 2010 a jeho ukončení předpokládáme 31. května 2015.
Registrační číslo projektu: CZ.1.04/4.1.00/38.00002
Výše dotace: 50.183.862 Kč
https://www.mvcr.cz/clanek/portal-lidskych-zdroju.aspx
https://www.esfcr.cz/file/8058/
K cemu ma slouzit
http://docplayer.cz/7064495-Interaktivni-personalni-portal-pro-potreby-zamestnancu-ve-verejne-sprave-www-ipepo-cz-roman-vrba-mvcr.html