30kmhcz
Tisk, média, internet => Zajímavé články z internetu => Téma založeno: fu 14 Prosince 2016, 16:48:02
-
Od začátku září měří rychlost v Hlinsku a dvou okolních obcích na Chrudimsku nové stabilní radary. Od této doby zaznamenaly devět a půl tisíce přestupků a vyvolaly debaty, zda na nich není nastaven až příliš přísný limit. To však hlinecká městská policie odmítá.
Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/nove-radary-pokutuji-tisicovky-ridicu-dyl-/pardubice-zpravy.aspx?c=A161214_105906_pardubice-zpravy_jah
PS: na tech radarech evidetne chybi krompacovy tunnig
-
„Třeba kamiony s kládami od Poličky se dříve rozjížděly, aby vyjely kopec na Hlinsko, teď projíždějí vesnicí pomalu,“ řekl Petr Schmied.
A to se vyplatí. ;D
-
Není nad exhalace z kamčáku, z toho důvodu bych snížil rychlost na 30
-
Pověření pracovníci podle něj odkládají například adresy cizinců ze Sýrie, Japonska či Turecka, s nimiž je hodně práce s doručením, často přitom marné.
Hned dali návod jak se pokutě vyhnout :D
-
Pověření pracovníci podle něj odkládají například adresy cizinců ze Sýrie, Japonska či Turecka, s nimiž je hodně práce s doručením, často přitom marné.
Hned dali návod jak se pokutě vyhnout :D
"Samozřejmě to znamená mnohem větší agendu, nabrali jsme pro ni tři nové pracovnice"
Takže další 3 zbytečný pracovní místa.
-
Kolik radnice vybrala na pokutách, úřad nesděluje. Nezveřejní ani rychlostní limit, nad kterým už řidiče pokutuje.
„Tuto informaci nebudeme sdělovat, nebylo by to vhodné a bylo by to zneužitelné. Ale zachováváme zákonnou toleranci,“ konstatoval Brychnáč.
Nestálo by za to se zeptat :D?
-
Stálo, asi tam pošlu žádost podle InfZ :D
EDIT: Tak jim v DSpřistála pěkná žádost, pak budu referovat :)
-
Tak vedoucí odboru poslal jen větu že moje výzva nesplňuje veškré náležitosti, ať to opravím. Ale co se mu tam nelíbí, to už neřekne :D
Musím tam uvádět svoji adresu, datum narození atd. když to posílám přes DS , u který se přidá info o odesílateli?
-
No, v podstatě to je validní námitka, nacionále o odesílateli tam podle zákona být maj. Ale měl by správně poslat výzvu k doplnění podání, ne nějakej canc.
-
Nejsem si jist tím, že žádost podle InfZ je podání podle správního řádu. Spíše není, pokud to tak ouřada nepojme podle obsahu.
-
Tak vedoucí odboru poslal jen větu že moje výzva nesplňuje veškré náležitosti, ať to opravím. Ale co se mu tam nelíbí, to už neřekne :D Musím tam uvádět svoji adresu, datum narození atd. když to posílám přes DS , u který se přidá info o odesílateli?
- vaše údaje v žádosti být musí - stačí si přečíst checklist obsažený v § 14(2) InfZ a postupovat podle něj, kromě údajů nezapomeňte též explicitně zmínit, že jde o žádost podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím
- ve výzvě k doplnění samozřejmě musí být uvedeno, co chybí či je třeba opravit, pokud úředník dělá naschvály, můžete to přejít nebo na něj podat obecnou stížnost (§ 175 SprŘ)
- součástí metadat, která DS automaticky připojuje k datové zprávě, identifikace odesílatele je, ale nejsem si jistý, jestli tam je opravdu vše (např. bydliště), nebo jen RČ či nějaké bezvýznamové ID s vazbou na centrální registr, každopádně i tak by to mělo být v žádosti a ne jen v nějakém razítku (viz i textace toho paragrafu - fyzická osoba uvede, nikoliv systém DS připojí)
-
Nejsem si jist tím, že žádost podle InfZ je podání podle správního řádu. Spíše není, pokud to tak ouřada nepojme podle obsahu.
Vztah InfZ a správního řádu je složitější, viz § 20(4) InfZ. Zrovna pro fázi podání žádosti a jejího pozitivního vyřízení je správní řád záměrně vyloučen, což umožňuje pružnější postup (např. lze o informaci požádat ústně a dostat obratem odpověď, lze podat žádost prostým e-mailem bez uznávaného el. podpisu, poskytnutou informaci lze doručovat obyčejně či opět e-mailem bez složitého sledování doručování - jelikož to není rozhodnutí, kde by bylo třeba řešit právní moc atp.).
Každopádně to pro žadatele není až tak důležité, podstatné je, že celý postup je vcelku polopaticky popsán v InfZ, takže by bylo fajn, aby si ho každý žadatel třeba alespoň v rychlosti přečetl. Není to dlouhý ani složitý zákon.
-
Ta identifikace odesílatele je spíše poloautomatická - uživatel musí explicitně zaškrtnout Přidat identifikaci odesílatele (a tím fyzická osoba uvede) - podle mého názoru musí úřad datovou zprávu posuzovat jako celek a ne si zvolit pouze její část (např. jen vložený dokument). Obdobně by mohl úřad ignorovat předtištěný hlavičkový papír s identifikaci fyzické osoby s tím, že to vytiskla komerční tiskárna a ne on osobně.
-
vvvvv: S tou identifikací to je jen doplněk - každá zpráva (bez možnosti uživatele to vypnout či ovlivnit) obsahuje identifikaci schránky odesílatele (tj. u FO údaje o této osobě, u PO její identifikaci atp.). Tohle obecně nahrazuje podpis, srov. § 18 ElÚkon. Identifikace odesílatele přidává ještě informace o osobě, která to z té schránky odeslala, tj. když Pepa Zdepa zřídí do své schránky přístup i Karlovi von Bahnhof, tak bez tohoto zaškrtávátka příjemce nepozná, zda to odeslal Pepa osobně, nebo z jeho pověření Karel (což ale nevadí, protože se to bere jako by Pepa jednal v zastoupení Karlem, tj. podpis „Pepa“ stále platí a zavazuje Pepu, i když to poslal Karel).
Rozdílný režim mohou mít úkony, kde je z nejrůznějších důvodů příslušnými předpisy vyžadováno silnější ověření (typicky to, kde je jinak potřeba ověřený podpis).
Pokud jde o to, že nedílnou součástí podání jsou i všechny přílepky k datové zprávě generované systémem a další metadata, která lze z ISDS vytěžit (některé údaje nejsou součástí těch připojených razítek, ale uchovány jsou, např. identifikace odesílatele v případě, že políčko není zaškrtnuto, stále lze zjistit), tak to jednoduše není pravda - nicméně se domnívám, že je neplodné to zde pitvat, nikomu neupadne pazoura, když do záhlaví uvede, kdo je a pod podání se podepíše.
-
Souhlasím, že je vhodné uvádět tyto informace do vloženého dokumentu, to sníží možnosti úřadu vyhýbat se odpovědi. Ale http://poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace/nalezitosti-zadosti-o-informace-podle-zakona-106-1999-4087 a http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2016/podani-prostrednictvim-datove-schranky-je-rovnocenne-elektronickemu-podpisu/
-
Tohle je spíš k pivu. Podpis DS nahrazuje (což u InfZ žádosti je irelevantní, vlastnoruční či ekvivalentní podpis není vůbec potřeba), ale už neplatí, že by se na všechny údaje potenciálně vytěžitelné z ISDS pohlíželo tak, jako by byly integrální součástí podání. To prostě pravda není a mohu to demonstrovat na konkrétních případech. Ale ve vláknu o buzeraci v Hlinsku je to OT ...
-
Zákon jsem samozřejmě předtím četl, ale myslel jsem, že ta identifikace z DS bude stačit. Takže jsem to zaslal opravené. Jde nějak řešit to, že nenapsal co konkrétně a jen holou větu že to nesplňuje to co má a ať to opravím? Abych je trochu zaměstnal.. :)
-
.....
- ve výzvě k doplnění samozřejmě musí být uvedeno, co chybí či je třeba opravit, pokud úředník dělá naschvály, můžete to přejít nebo na něj podat obecnou stížnost (§ 175 SprŘ)
....
Tohle by nestačilo ?
-
Předtím jsem to pročítal na mobilu a přehlédl jsem to. Podívám se na to a něco dám dohromady :)
-
Ano, stížnost na nesprávný postup a nevhodné chování úřední osoby podle § 175 SprŘ.
Do textu stížnosti můžete čerpat z výše odkázané (by vvvvv) Kužílkovi odpovědi http://poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace/nalezitosti-zadosti-o-informace-podle-zakona-106-1999-4087 Dále můžete poukázat na to, že i když to není v § 14(5)(a) InfZ výslovně uvedena povinnost povinného subjektu uvést, které údaje je třeba doplnit, lze takovou povinnost dovodit z účelu tohoto ustanovení. Pokud by to i tak nebylo zřejmé, plyne to dále ze základních zásad činnost správních orgánů, konkrétně § 4 správního řádu - škodolibá výzva k doplnění ve stylu „něco vám tam chybí, kiš, kiš, neřeknu co“ těžko může být v souladu s výkonem veřejné správy jako služby veřejnosti.
-
Tak jsem dostal odpověď, podle vyjádření bych řekl, že radary mají nastavené na 53 km/h, ale odhaduju, poslal jen obecnou odpověď. A docela mě zaráží jak lidi ochotně platí...