30kmhcz

Poradna => Potřebuji poradit - ostatní => Téma založeno: Yunger_cross 08 Dubna 2026, 17:19:45

Název: Zastavení na IP12 s dodávkou, arogantní měšták, pokuta na místě
Přispěvatel: Yunger_cross 08 Dubna 2026, 17:19:45
Dobrý den,
Dostali jsme pokutu na místě nezaplacenou kvůli parkování u kauflandu s dodávkou na IP12 (invalidy) , řidič ztotožněn, pokuta je ale téměř nečitelná ani není uvedeno spz vozidla. Mám to vůbec platit za 3 min stání?
 Foto pokuty (cenzurované)
https://drive.google.com/file/d/1Gk98lGxGTnWVaIpupF9jgvX6f7DfwHD4/view?usp=drivesdk
Název: Re:Zastavení na IP12 s dodávkou, arogantní měšták, pokuta na místě
Přispěvatel: sennheiser 08 Dubna 2026, 18:08:29
Na invalidech pravidlo 3 min neplatí.  A ještě je to přestupek za 2 body.
Záleží trochu, jestli během těch 3 min bylo vozidlo opuštěno nebo ne.. Pokud ve vozidle byl někdo po celou dobu přítomen, tak se dá zkusit argumentovat přepravováním osoby se ZTP, kterou jste jen vyložil.  Bylo by nutné pak ale doložit potvrzení ZTP od této osoby.
Vše záleží co jste na míste opicajtům řekl na svoji obhajobu
Jenže tu pokutu jste očividně podepsal a tím jste souhlasil s přestupkem , takže moc možností už teď není.
Název: Re:Zastavení na IP12 s dodávkou, arogantní měšták, pokuta na místě
Přispěvatel: Zox 08 Dubna 2026, 18:17:11
Dva a půl tisíce za dva body do bodového konta? To je dobrá cena  ;D Podepsal jste, takže s největší pravděpodobností konec.
Název: Re:Zastavení na IP12 s dodávkou, arogantní měšták, pokuta na místě
Přispěvatel: Jenyk 08 Dubna 2026, 20:04:04
Abyste si z toho také odnesl něco pozitivního, doporučím Vám prostudovat toto: https://road-fens.com/category/fsm/

Bude se Vám to hodit.
Název: Re:Zastavení na IP12 s dodávkou, arogantní měšták, pokuta na místě
Přispěvatel: solaris 08 Dubna 2026, 23:45:02
A možná ještě https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#p91, pokud by si pan Křížek chtěl načíst, co vlastně podpisem a převzetím toho bločku potvrdil.
Název: Re:Zastavení na IP12 s dodávkou, arogantní měšták, pokuta na místě
Přispěvatel: Behemot 13 Dubna 2026, 15:42:39
Je to sice naškrábaný, ale nejak to přečtu ai z fotky. Značku wágnu k čemu, když chytli führera při činu a ztotožnili? Jediný co by bylo možný, pokud by například chybělo VDZ. V definici IP 12 je totiž jasně stanoveno:

Značka, na které je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku, je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou „Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou“.

Pokud to chybí, a myslim že judikatura k tomu je, tak tři minuty jsou něco, o co stojí bojovat. Kór když by se argumentovalo tím, že při příjezdu tam stálo eště větší vozidlo a to překrejvalo svislou značku, žánop. V takovým případě by se dal i blok zrušit, myslim, že přes obnovu řízení - nový skutečnosti (následně zjištěno, že chybí VZD).