30kmhcz

Poradna => Potřebuji poradit - ostatní => Téma založeno: Václav Taraba 21 Května 2022, 19:46:56

Název: Předjíždění na přechodu pro chodce
Přispěvatel: Václav Taraba 21 Května 2022, 19:46:56
Vážení,

předem se omlouvám, pokud zakládám téma které tu už je. Vidím pouze svá témata a tak to nemůžu zařadit.

K věci:

Kamarád při jízdě v obci dojel pomalu jedoucí kamion. Protože měl v protisměru volno a kamion jel opravdu pomalu, začal ho předjíždět. Kamioňák si to asi vzal osobně a začal zrychlovat. Bohužel, prázdný kamion umí zrychlovat vcelku slušně a kamarád s jeho stařičkou benzínovou Alfou se zvládl zařadit až v místě, kde byl přechod pro chodce. Na Přechodu stáli chrániči, kteří ho zastavili. V místě, kde začal předjíždět, nebyla ještě ani značka s přechodem pro chodce.

V pondělí podává odpor a jde si pro kopii spisu. Nějaké nápady? Má do odporu rovnou napsat, že mu řidič kamionu bránil v předjetí? Bude k tomu vůbec ouřada přihlížet?

Přikládám anonymizovaný příkaz.

Děkuji.
Název: Re:Předjíždění na přechodu pro chodce
Přispěvatel: .qoyi 21 Května 2022, 19:56:58
Trosku moralizovani, on predjizdel bez toho aby mel dostatecny prehled o situaci pred sebou (prechod). A pokud nema superschopnosti tak pred kamion nevidel (napr. prave chodce). Pochopim to u cyklisty, ale kamion? Nehlede na to ze z leveho pruhu ten prechod pred sebou nejspis videl ale rozhodl se manevr dokoncit a stale zrychlovat. Velmi nebezpecna situace.

Podat odpor a jakmile bude spis tak vlozit. Treba ze spisu nebude krom vypovedi fizlu nic jasne a pujde to nejak rozumne hrat. Zaroven se da vicemene naplanovat ta doba kdy o papiry prijde (po polovine lze zazadat o vraceni, mohou a nemusi vyhovet).

edit: Do odporu nepsat nic.
Název: Re:Předjíždění na přechodu pro chodce
Přispěvatel: ladin 21 Května 2022, 20:58:32
Já čtu v příkazu navíc o videozáznamu... Ještě před podáním odporu má možnost nahlédnout do spisu, to znamená i na to video, a zvážit své šance. Odpor je v případě prohry za tisícovku navíc, ale jak už zaznělo, dá se tím načasovat zákaz řízení a vzhledem k závažnosti přestupku a trestu to dle mě určitě za pokus (a nasbírání zkušeností) stojí. Takový případ určitě úředník nenechá vyhnít a zároveň to na stůl nedostal žádný začátečník. Při předpokladu jakž takž videa, výpovědi svědků a uvěřitelného ztotožnění pyráta vidím šanci snad jen v procesních věcech, tedy doručování (zřízení datové schránky, převzetí jinou osobou,...), omluvenkách, hraničních termínech pro úkony, blanketních a/nebo nepodepsaných podáních atd, o čemž jsou zde stovky témat.