30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: [LOST] Hlinsko (sprdel) 2. díl  (Přečteno 11696 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #60 kdy: 27 Ledna 2021, 14:50:22 »

Ano, odmítnutí musí být odůvodněno, ale bývá to stručné, zaměřené primírně na procesní stránku. Obíčko, ve které doufáte, tahle natvrdo soud určitě nespáchá, ale kdyby chtěl, mohl by se nějak nepřímo vyjádřit k tomu, zda příkaz byl pravomocný, protože na tom záleží počátek lhůty podle § 80 SŘS. Spíš bych ale čekal alibismus, tedy konstatování, že žaloba by byla opožděná i v případě, že příkaz byl zrušen odporem, a tedy nebyl důvod otázku (ne)nabytí právní příkazu moci zkoumat.

SOP je splatný podáním návrhu - i takového, který má být následně odmítnut a poté SOP vrácen. Nastane-li situace, že je podán návrh, splatný SOP není zaplacen, ale už v ten moment je zjevné, že má být návrh odmítnut, nevím z hlavy, co má prioritu (zda odmítnutí z procesních důvodů, nebo doměření SOPu a při jeho dodatečném nezaplacení zastavení pro nezaplacení). Určitě k tomu existuje bohatá judikatura, s trochou štěstí konzistentní, ale i kdyby byla příznivá, není ani důvod proč, ani (efektivní) způsob jak to pitvat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #61 kdy: 29 Ledna 2021, 15:28:54 »

Odmítnutí vám samozřejmě doručí (nejspíš jen s menším zpožděním, ne 30 dní jako u rozsudku)
Rozhodnuto 28.12.2020, líný soudní parazit odeslal dopis 28.01.2021.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #62 kdy: 06 Února 2021, 12:08:15 »

Uvažuji nad tím, že bych si nechal doručit upomínku (byla poslána obyčejným dopisem, může být doručena kdykoli), do 15 dnů uhradil požadovanou částku 2500 Kč s tím, že je uhrazena včas a tedy Hlinsko nemůže páchat žádné exekuce. A zároveň požádat o vrácení přeplatku na daních, jelikož neexistuje příkaz, kterým by mi byla uložena pokuta 2500. A navíc nějakou stížnost (možná trestní oznámení?), protože takovéto mafiánské praktiky žádosti o výpalné se mi ani trochu nelíbí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #63 kdy: 15 Února 2021, 23:48:40 »

11.02.2021 doručeno usnesení soudu o odmítnutí nečinnostní žaloby z důvodu opožděného podání.

Kolegové, co říkáte na nápad uhradit nižší částku na základě někdy teď doručené upomínky a požádání o vrácení přeplatku na dani (viz předchozí příspěvek)?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #64 kdy: 20 Února 2021, 01:39:49 »

Plán k posouzení:

1. během víkendu poslat na účet Hlinska požadovaných 2500 Kč (byť příkaz byl na 4500 Kč)

2. v pondělí 22.02.2021 poslat dopis:

Přílohy:
    1. Kopie upomínky k uhrazení dlužné částky
    2. Potvrzení o provedené úhradě

Reakce na upomínku k zaplacení dlužné částky
Tímto reaguji na upomínku k zaplacení dlužné částky č.j. Hl 73288/2019/ODP spis. zn. S-ODP/RAD-13291/2018 ze dne 22.10.2029, která mi byla doručena dne 19.02.2021. V souladu s vámi určenou lhůtou 15 dnů od doručení této upomínky oznamuji, že požadovaná částka byla včas uhrazena, což prokazuji přiloženým potvrzením o provedené úhradě. Jelikož byla dlužná částka uhrazena včas (tedy do 15 dnů od doručení výše zmíněné upomínky), nemůžete ji již vymáhat soudní cestou – exekucí.

Datum doručení upomínky k zaplacení dlužné částky
Upomínka k zaplacení dlužné částky č.j. Hl 73288/2019/ODP spis. zn. S-ODP/RAD-13291/2018 mi byla doručena dne 19.02.2021. Pokud máte jiný názor ohledně data doručení, vyzývám vás tímto k doložení takového názoru doručenkou k tomuto přípisu. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o doporučený dopis, přeji hodně štěstí s prokazováním.

Žádost o vrácení přeplatku na dani
Jelikož jediný přípis, kterým mi byla uložena pokuta 2500 Kč byl příkaz č.j. Hl 66524/2018/ODP spis. zn. S-ODP/RAD-6784/2018 ze dne 16.10.2018, ale tento příkaz byl zrušen včas podaným odporem, což jste ostatně sami potvrdili usnesením o zastavení řízení č.j. Hl 3550/2019/ODP spis. zn. S-ODP/SPR-6784/2018-18 ze dne 21.05.2019, nemáte na tyto peníze nárok a ani jste nikdy neměli. Zaplacením této částky mi tak vznikl přeplatek na dani, tedy s odkazem na § 155 odst. 2 a násl. zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád tímto žádám o vrácení přeplatku, který mám u vašeho úřadu.

Pro úplnost uvádím, že mi nikdy nebyl doručen žádný jiný příkaz (ani rozhodnutí), na základě kterého by mi byla uložena pokuta ve výši 2500 Kč.

Žádám s odkazem na výše uvedené důvody o bezhotovostní převedení výše uvedené částky a zákonného úroku dle nařízení vlády č. 351/2013 Sb. v zákonné lhůtě 30 dnů na můj bankovní účet  0000000000/0000
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #65 kdy: 20 Února 2021, 09:45:15 »

Nemohlo dojít k nějakému započítání jiných 2000 ? Něco, co jste jim poslal dříve a chcete to po nich zpátky a oni místo toho provedli částečný zápočet na tohle?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #66 kdy: 20 Února 2021, 10:02:58 »

Lafayette> Rozhodně ne. To se úřední paraziti prostě jenom spletli, což lze vyvozovat i z návrhu na nařízení exekuce a opravy/doplnění návrhu na nařízení exekuce (str. 13 - 16 dopisu od exekutora).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #67 kdy: 17 Března 2021, 10:26:02 »

Soud vrátil SOP. Jinak nic nového.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #68 kdy: 06 Dubna 2021, 18:29:39 »

Doručeno sdělení.

Přiznám se, že teď už asi fakt nevím jak postupovat. Ocenil bych nějakou radu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #69 kdy: 07 Dubna 2021, 01:48:52 »

Takové malé myšlenkové cvičení proti trudomyslnosti na téma reverzního využití institutu hrubě urážlivého podání:

Co když jim pošlu nějakou opravdu sprostou reakci a vyprovokuji je tak k uložení pořádkové pokuty za hrubě urážlivé podání? Jak již víme (rozsudek KS Brno, rozhodnutí JMK), pořádkovou pokutu za hrubě urážlivé podání lze aplikovat pouze ve věci běžícího správního řízení. Uložením pořádkové pokuty za hrubě urážlivé podání by tak SO1 vlastně sám uznal, že správní řízení stále běží (z čehož by šlo dovozovat, že příkaz byl zrušen odporem).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #70 kdy: 07 Dubna 2021, 18:48:18 »

Doručena odpověď na stížnost.

Tak konečně paraziti přiznali, že upomínka byla na chybnou částku. Dá se na tom stavět ve směru, že upomínka vlastně neproběhla a tedy nemohou exekuovat (nebo alespoň uplatnit náklady exekuce)?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #71 kdy: 15 Září 2021, 22:35:32 »

Pokračování této kauzy. Sloučeno.

23.03.2020 doručen blábol od exekutorského parazita
22.04.2020 odeslán návrh na zastavení exekuce
od té doby se exekuční parazit neozval

Zjistil jsem, že mám na nemovitostech exekuci (pokud je potřeba, mohu přiložit výpisy z KN). Je normální, aby exekutorský parazit kvůli takové směšné částce uvaloval exekuci na nemovitosti, když to lze jednoduše ukrást z účtu?

Je vůbec OK, aby to bylo v katastru, když konečné rozhodnutí bylo zrušeno a věc obživla? Co to vlastně vůbec znamená?

Jak se těch zápisů v katastru zbavit?
Zaplatit a pak vymáhat zpět? Použít nějaké opatření proti nečinnosti exekutorského parazita? Podat na něj trestní oznámení? Zavolat mu a zeptat se? Podat nějakou žádost o zrušení zápisu v KN? Něco jiného?

Díky!
« Poslední změna: 15 Srpna 2022, 18:57:56 od Číkus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #72 kdy: 15 Září 2021, 23:09:59 »

Obživnutí věci

Věc obživne např. ve chvíli, kdy po podání opravného prostředku (odvolání, odporu, stížnosti apod.) je původní vyřizující rozhodnutí vydané ve věci úplně nebo částečně zrušeno. Příslušný soudce pak nařizuje další jednání ve věci a soudní řízení pokračuje, příp. půjde o nové projednání věci.

Podrobnější údaje uváděné k této události:
Stav řízení    stav řízení, resp. stav věci, se v průběhu řízení u soudu mění; v okamžiku zrušení původního vyřizujícího rozhodnutí věc tzv. obživne
Obživnutí věci    datum obživnutí věci
Stav věci    Stav věci, v okamžiku zrušení původního vyřizujícího rozhodnutí, věc tzv. obživne
Datum změny stavu    datum vyznačení obživnutí věci - změny stavu věci

https://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/help.jsp#desc_predano_k_novemu_projednani

Neni tam kasacni stiznost?
https://is.muni.cz/th/cx5o8/Diplomova_prace_-_Adam_Zeman.docx
« Poslední změna: 15 Září 2021, 23:13:50 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #73 kdy: 15 Září 2021, 23:27:40 »

Obecně pokud katastrální úřad o rozhodnutí neví, pak nemohl výmaz provést, přičemž katastr to aktivně nekontroluje, pouze provádí zápisy na základě podnětu jiných orgánů (soudu/ soudního exekutora) či subjektů.

Když si to obživnutí u vašeho případu rozkliknete, najdete tam: "Předloženo soudním exekutorem soudu k rozhodnutí o zastavení řízení. Datum : 27.05.2020"
Zastavení exekuce tedy stojí na soudu, v tom případě bych se obrátil na městský soud v Brně, dokopal je k rozhodnutí, které by mělo být doručeno i katastru, který provede výmaz.

Dražit nemovitost kvůli dluhu 7.000,- Kč mi opravdu normální nepřijde, ale exekutor by k ní nejspíš mohl přistoupit, pokud by byla částka jinak nevymahatelná.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #74 kdy: 15 Září 2021, 23:38:16 »

Ale pokud to chápu správně, obživnutím bylo zrušeno původní rozhodnutí. To tak není v právní moci a IMHO tedy záznam v KN nemá co dělat. Jinak řečeno, už to by snad mělo stačit k výmazu.

Jo a ještě jedna asi důležitá věc, ten zápis o zahájení exekuce je i na nemovitosti, kterou jsem koupil teď (navíc u jiného katastrálního úřadu). To asi muselo vzniknout nějakou aktivitou exekučního parazita ne?

Má smysl nějaká stížnost k exekuční komoře nebo tak něco?

edit: Omlouvám se za stručnost a nechuť připravovat lepší podklady (a vlastně obecně nižší aktivitu na fóru), mám zraněnou pravou ruku a levačkou s klávesnicí i myší dost bojuji.
« Poslední změna: 15 Září 2021, 23:41:43 od Číkus »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7