30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zábor a soukromé auto 2  (Přečteno 5069 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #45 kdy: 23 Listopadu 2022, 10:17:55 »

21.11.2022 doručeno vyjádření žalovaného.

Paní Jurková je chytrá, přišla na to, že účelově zdržuji, pravděpodobně za účelem dosažení zániku odpovědnosti za přestupek.

Pozitivní je, že mají v plánu nařídit další ÚJ. Pokud u ÚJ nebudou mít originál správního spisu, mohou vůbec rozhodnout?

Správní spis evidentně cestuje, což je dobře. Nyní by měl být u soudu, takže na konci lhůty zašlu soudu nesouhlas s rozhodnutí o věci samé bez nařízení jednání, aby si spis na soudu pobyl co nejdéle.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #46 kdy: 03 Února 2023, 19:10:45 »

Parazitka Jurková to vyjádření žalovaného vyblila 04.11.2022. Od té doby uběhly 3 měsíce a rozhodnutí stále nebylo vydáno. Uvidíme, co na to řekne soud, řízení je naplánováno na 08.02.2023.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #47 kdy: 08 Února 2023, 13:12:57 »

Rozsudek:

1. Žalovaný je povinen do 30 dnů vydat rozhodnutí.
2. Žalovaný je povinen uhradit Žalobci náklady řízení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #48 kdy: 10 Února 2023, 02:59:43 »

Audiozáznam ze soudu:
1. část (jednání)
(porada senátu cca 45 minut)
2. část (vyhlášení rozsudku)
Také máte dojem, že by někdo potřeboval doučování ze správního práva?

Tak uvidíme, zda SO1 stihne vydat rozhodnutí do 23.03.2023. Ještě mají v plánu (konečně) provést dokazování, o jehož termínu by mne měli s dostatečným předstihem informovat.

Mám za to, že soudní jednání o nečinnosti úředního parazita není soudní řízení o věci a tedy se tím neprodlužuje promlčecí doba.
A i kdyby, přestupek se stal dříve, než byl § 32(3) PřesZ doplněn o větu "Do této doby se nezapočítává doba, po kterou trvala některá ze skutečností podle odstavce 1."
« Poslední změna: 10 Února 2023, 03:25:25 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #49 kdy: 25 Února 2023, 15:38:35 »

23.02.2023 doručeno další předvolání k ÚJ.

Opět zde není žádná zmínka o dokazování, proto zareaguji podobně jako minule. Také asi přihodím požadavek, aby náklady na soud strhli parazitce Jurkové z platu, neboť jim tyto náklady vznikly jen a pouze pro její naprostou neschopnost. A námitku podjatosti, teď už bude mít důvod býti podjatá.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #50 kdy: 08 Března 2023, 16:26:42 »

06.03.2023 doručen rozsudek ohledně nečinnosti líné parazitky Jurkové.

Bod 30 se soudnímu parazitovi příliš nepovedl, ale jinak vcelku OK.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #51 kdy: 09 Března 2023, 21:03:18 »

Mamrdi z ÚMČ KrPole podali 24.02.2023 (tedy předčasně) kasační stížnost. :-)
« Poslední změna: 09 Března 2023, 21:04:49 od Číkus »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #52 kdy: 10 Března 2023, 10:54:01 »

Jaké má důsledky předčasné podání?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #53 kdy: 10 Března 2023, 11:02:38 »

Mám za to, že zásadní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #54 kdy: 13 Března 2023, 11:12:33 »

Kasační stížnost paraziti z ÚMČ KrPole podali jako blanketní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #55 kdy: 01 Dubna 2023, 02:07:34 »

31.03.2023 doručeno rozhodnutí SO1 (vydáno 20.03.2023, tedy těsně před promlčením, minulé rozhodnutí o vině bylo vydáno 23.03.2022), zajímavé části zvýrazněny.

Po prvním nedůkladném přečtení:

1. Absence paragrafového znění porušené povinnosti (str. 1)
Ve výroku je uveden pouze přestupek dle § 5(1)(g) ZNP ovšem nikoli paragrafové znění povinnosti, která měla být porušena. (Srov: Při speedingu ve výroku typicky bývá např. napsáno, že přestupce porušil povinnost plynoucí z § 18(4) ZPPK, čímž se dopustil přestupku dle § 125c(1)(f)(4) ZPPK.) Nezakládá to na nepřezkoumatelnosti rozhodnutí?

2. Zeleň dle pasportu komunikací (str. 2)
Pokud je plocha vedena v pasportu komunikací jako zeleň, pak se domnívám, že se jedná o komunikační zeleň. Tedy případný přestupek by měl být řešen podle ZPPK jako dopravní přestupek a věcně příslušným parazitem by pak byl MMB a nikoli ÚMČ. Ostatně pokud by se jednalo skutečně o zeleň mimo působnost ZPPK, nebyl by v pasportu komunikací žádný záznam. Pasport komunikací se už dle svého názvu týká komunikací a věcí souvisejících.

3. Předvolání opičáka bez vyrozumění (výpověď opičáka na str. 4)
Paraziti předvolali k ÚJ opičáka jak svědka, nicméně o tom jsem nebyl vyrozuměn. Někde jsem zahlédl, že předvolání svědka musí být účastníkovi řízení oznámeno, nicméně teď se mi to nedaří najít. Pomůžete?
Dále mám z textu za to, že ani výpověď opičáka nebyla provedena jako důkaz.

4. Neprovádění důkazů (str. 3 - 4)
Důkazy nebyly provedeny, ale kdybych se dostavil, taky by provedeny byly. WTF?
Navíc sami paraziti ve svém vyjádření žalovaného (třetí odstavec poslední strany vyjádření) tvrdili, že musí nařídit ÚJ, aby mohli provést důkazy.

5. Nepřihlížení k námitkám podjatosti (str. 5)
Mám za to, že námitky podjatosti  byly odůvodněné a podstatné.
Citace
Systémová námitka podjatosti
Rozsudkem Krajského soudu v Brně ze dne 08.02.2023 č.j. 31 A 93/2022 vznikla Úřadu městské části Brno-Královo Pole povinnost uhradit úspěšnému žalobci (tedy mé osobě) náklady řízení. Je zcela zřejmé, že se mi správní chce mstít za tyto výdaje. Vzhledem k tomuto podávám námitku podjatosti ve věci vedené pod spis. zn. 2422/2021/2040/MAS proti celému správnímu orgánu, Úřadu městské části Brno-Královo Pole.
Připomínám, že až do rozhodnutí o případné podjatosti je správní orgán povinen nekonat žádné úkony, které snesou odkladu. Ústní jednání odklad nepochybně snese, což vyplývá i z dosavadního postupu správního orgánu.

Žádost o snížení platu úřednice Mgr. Jany Jurkové a stížnost
Výše zmíněné náklady ale správnímu orgánu vznikly jen a pouze z důvodu naprosté neschopnosti a chybných až diletantských postupů úřednice Mgr. Jany Jurkové, která se sama neskromně označuje jako „právník“, přičemž její schopnosti a znalosti zadávají na pochybnostech, zda by vůbec dokázala ovládat kávovar. Vedení správního řízení je zcela očividně daleko nad jejími schopnostmi. Vzhledem k tomu, že by bylo zcela v rozporu s dobrými mravy, aby náklady správního orgánu, které vznikly z důvodu opakovaných hrubých pochybení ze strany úřednice Mgr. Jany Jurkové, byly placeny z peněz daňových poplatníků, žádám tímto, aby tyto náklady byly neschopné úřednici Mgr. Janě Jurkové odečteny z platu.
Také navrhuji, aby správní orgán úřednici Mgr. Janu Jurkovou naučil ovládat kávovar a napříště jí už nepouštěl k ničemu složitějšímu, než je vaření kávy pro klienty úřadu. Je ostudou, že tato rádoby-právnička má možnost vydávat úřední lejstra. Dělá tak ostudu celému správnímu orgánu.
Podávám stížnost na postup úřednice Mgr. Jany Jurkové. O přijatých opatřeních a způsobu potrestání Mgr. Jany Jurkové si přeji být informován.

Námitka podjatosti vůči Mgr. Janě Jurkové
Podávám námitku podjatosti proti Mgr. Janě Jurkové ve věci vedené pod spis. zn. 2422/2021/2040/MAS. Vzhledem k výše uvedenému mám za to, že se lze důvodně domnívat, že ta husička má důvod se mi mstít.
Připomínám, že až do rozhodnutí o případné podjatosti je úředník povinen nekonat žádné úkony, které snesou odkladu. Ústní jednání odklad nepochybně snese, což vyplývá i z dosavadního postupu správního orgánu.

6. Dokazování mimo ÚJ (str. 5)
Např. při ohledání místa činu? WTF?

7. Předvolaný je povinen se dostavit na ÚJ (str. 5)
Skutečně? Měl jsem za to, že účast na ÚJ je právem a nikoli povinností.

8. Ztotožnění řidiče (str. 6)
Řidič byl ztotožněn přesto že se na místě nenacházel? Nehledě na to, že buzerace ze strany opičáků dne 03.06.2021 se ukázala jako protiprávní, neboť řízení o přestupku ze dne 03.06.2021 bylo zastaveno pro nedostatek důkazů.
Navíc mám za to, že porovnávání tváře na videozáznamu nepřísluší úřednímu parazitovi, ale musí povolat znalce. Je to tak?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #56 kdy: 18 Dubna 2023, 21:45:41 »

Paraziti z ÚMČ KrPole doplnili kasační stížnost (dopis od soudu doručen 14.04.2023).

Váhám, zda na ten jejich blábol nějak reagovat. Případné argumenty:
1. Kasační stížnost byla podána opožděně předčasně.
2. Argumentace skutečností, že jsem podával blanketní podání je chucpe, zvláště v kontrastu s tím, že podali blanketní kasační stížnost.
3. Informace o řízeních o infožádostech jsou irelevantní, nemá to vliv na běh řízení o přestupku. Navíc to měli použít už dříve, koncentrace řízení.
4. Pokud se jim nelíbí § 71 SprŘ, mohou zapůsobit na zákonodárce, aby ustanovení změnili. Dokud ale platí správní řád, jsou povinni se jím řídit.
5. Podání kasační stížnosti je nesmyslné, úřední parazit rozsudku uposlechl a ve lhůtě vydal rozhodnutí. Teď už by se stejně de facto soudil jen o náklady řízení, ale to je nepřípustné.
« Poslední změna: 19 Dubna 2023, 10:08:34 od Číkus »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #57 kdy: 19 Dubna 2023, 10:07:44 »

Já bych na to reagoval. Bude to mít několikanásobný efekt:
1) neponecháte nic náhodě a možná tím trochu soudu usnadníte práci;
2) parazity z ÚMČ König tím docela hodně naserete. A to se počítá! :-)
3) několikrát se ohání tím svým právníkem a tímto ukážete, co je to za neschopného břídila…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #58 kdy: 19 Dubna 2023, 11:00:50 »

Nějakou reakci asi napíšu.

Ale napadá mne, že by možná mohlo být paradoxně výhodnější, pokud by NSS rozsudek KS Brno zrušil. Věc by se tak vrátila ke KS Brno, což by znamenalo další zdržení a komplikace. Zdržení a komplikace jsou dobré.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a soukromé auto 2
« Odpověď #59 kdy: 29 Května 2023, 18:08:44 »

Proti druhému rozhodnutí SO1 o vině jsem podal dne 02.04.2023 blanketní odvolání (nejprve e-mailem, ve lhůtě potvrzeno dopisem). Dne 02.05.2023 jsem podal k SO3 (JMK) žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO2 (MMB).

22.05.2023 doručeno rozhodnutí SO2, kterým se rozhodnutí SO1 ruší a věc se vrací k novému projednání. Jedeme třetí kolo!

1. Podám k SO3 žádost o přezkum.
2. Podám nečinnostní žalobu proti SO2, že doposud nerozhodl o odvolání. Není to sice pravda, ale třeba zase udělá Krajský soud v Brně užitečného idiota a vyžádá si originál spisu.
« Poslední změna: 27 Června 2023, 00:47:07 od Číkus »
IP zaznamenána