30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.  (Přečteno 8716 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.
« Odpověď #15 kdy: 20 Dubna 2017, 20:09:32 »

Škoda, že není víc takových článků:
Aktuálně.cz už dříve informovalo o tom, že překračování rychlosti zdaleka není hlavní příčinou dopravních nehod. Ve skutečnosti bylo hlavními příčinami loňských nehod nevěnování se řízení, nesprávné otáčení nebo couvání a nedodržení bezpečné vzdálenosti.
V rámci akce Speedmarathon konané 19.dubna, kdy Policie ČR měřila rychlost místech, která jí navrhla veřejnost, jsme se zeptali vrchního komisaře Evy Kropáčové na to, proč se i navzdory statistikám nehodovosti policie zabývá především překračováním rychlosti.


https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/foto-merila-policie-rychlost-opravdu-tam-kde-lide-chteli-byl/r~85150dd425c011e7b58d0025900fea04/

By si Kropáčová měla doplnit vzdělání, žádný rychlý pruh není:

"Policie provádí spoustu preventivních akcí, naší prioritou pro tento rok je zaměřit se na správnou jízdu v jízdních pruzích, a to na rychlostních silnicích a dálnicích. Mnoho řidičů vůbec nezná pravidla, jezdí vlevo, mají občas tendenci ostatní řidiče školit a jet v rychlém pruhu pomaleji. Vznikají kvůli tomu nehody nebo minimálně frustrace ostatních řidičů."

Jinak článek OK.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.
« Odpověď #16 kdy: 20 Dubna 2017, 22:13:53 »



By si Kropáčová měla doplnit vzdělání, žádný rychlý pruh není

Tak zrovna za tohle bych ji spis poplacal po rameni.. aspon tem troubum co neustale brzdej levej mozna dojde, ze sou to troubove a nemaj tam co delat..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.
« Odpověď #17 kdy: 20 Dubna 2017, 22:27:27 »

Pojem "rychlý pruh" vytvořili média a jedná se o nesmysl, jedná se o pruh předjížděcí, tudíž je potřeba aby si lidi uvědomili že v něm mají jet pouze když předjíždí.

"Pomalou jízdu v rychlém pruhu" si může každý definovat podle svého.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.
« Odpověď #18 kdy: 20 Dubna 2017, 23:55:40 »

Pojem "rychlý pruh" vytvořili média a jedná se o nesmysl, jedná se o pruh předjížděcí, tudíž je potřeba aby si lidi uvědomili že v něm mají jet pouze když předjíždí.

"Pomalou jízdu v rychlém pruhu" si může každý definovat podle svého.

Dilatační spáry taky beru levým (myslím ty které fungují spíš jak retardér než jako spára), když jedu 170kmph, a předjíždím kolonu na dálnici s delšími odstupy  co jede 130 tak si taky držím levej a uhýbám jen když se ke mě někdo zezadu přibližuje, působí to i jako prevence proti tomu aby mi to tam někdo poslal protože si mě nevšiml když jsem byl za ním. Ono stačí jen nebejt dement a trochu se chovat na silnici, to že v článku píšou že si fízlové dohlídnou na řidiče, kteří školí ostatní pomalou jízdou v levým je slušná drzost, dnes jsem jel za fízlama co jeli 20kmph kdy nebylo kde legálně předjet přes půl města. A ti stejní lidé mi budou říkat jak mám jezdit. K smíchu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.
« Odpověď #19 kdy: 21 Dubna 2017, 07:36:49 »

Tak jsem si 19.4. ta místa, kde tvrdili, že budou měřit, projížděl průběžně celý den. No je to tak, že u nás na severu měřila jedna nová Octavia, která se v průběhu dne přesouvala, ráno měřila na místě č. 1 o pár hodin později měřila na místě č. 2 a takhle postupně objela všechna nahlášená místa, pokaždé když jsem kolem nich jel, seděli jen znuděně v autě, takže dle mého výsledek 0.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 252
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude ve středu měřit rychlost ve velkém.
« Odpověď #21 kdy: 21 Dubna 2017, 15:45:07 »

To skoro vypada jako tri hrisnici na jednoho policistu.
IP zaznamenána