30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na "mostě" - nepřišlo datovkou - další postup?  (Přečteno 488 krát)

zorg

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Přišla mi jako provozovateli vozidla výzva k uhrazení určené částky, jen 500, ale stejně je to prostě svinstvo. Vždycky se tam parkovalo a teď Měšťáci jen projedou kolem a hned nahlásí případ na úřad. Takovému zmrdství je nutno čelit. Nicméně oni tam přímo to označení mostu zmiňují - to bude teda asi dost prekérní tohle rozporovat? :o

První věc - přišlo to jen tak do schránky, že údajně na poště si to mám vyzvednout do vlastních rukou. Ale mám pro OSVČ datovku a tam nepřišlo nic. Oni to přece MUSÍ poslat elektronicky, nebo je tam nějaký rozdíl datovka podnikatelská a fyzické osoby? Já jí mám prostě na svoje jméno jako podnikatel.

Další postup - tzn. předpokládám, jelikož to přišlo jen tak do schránky jako obyč. dopis, tak to budu ignorovat. Co bude z jejich strany následovat po mém ignoru? Může to dojít až na nějaké strhávání z účtu/exekuce, i když věc nebyla řádně provozovateli vozidla oznámena?

« Poslední změna: 24 Února 2024, 08:04:04 od zorg »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "mostě" - nepřišlo datovkou - další postup?
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2024, 10:51:14 »

Pokud máte jen jednu DS  pro OSVČ a je auto psáno na osobu/rodné číslo a ne na firmu/osvč/ičo pak doručují poštou správně.
Pro tyto případy doporučuji si zřídit i DS pro fyzickou osobu nepodnikající.
« Poslední změna: 24 Února 2024, 22:42:19 od pk202 »
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "mostě" - nepřišlo datovkou - další postup?
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2024, 17:58:28 »

Citace
"Může to dojít až na nějaké strhávání z účtu/exekuce..."

Zatím ani nezačalo správní řízení, takže o exekuci nemůže být řeč.
« Poslední změna: 24 Února 2024, 18:01:25 od stanice35 »
IP zaznamenána