30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Přijatá a potencálně plánovaná opatření proti tomu čínskému syflu

Zachraňují nás před pohromou - jen přitvrdit
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale už to stačí proboha
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale zavřít nás za železnou oponu snad nemuseli, ne?
- 4 (7.4%)
Jsou pohroma sama o sobě
- 20 (37%)

Celkem hlasů: 54

Hlasování ukončeno: 16 Března 2020, 16:41:30


Stran: 1 ... 10 11 [12] 13

Autor Téma: Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj  (Přečteno 35831 krát)

invincible.miner

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #166 kdy: 20 Března 2020, 15:57:17 »

Zmrdské banky v čele s Českou spořitelnou, ČSOB, Moneta Money Bank, Twisto a Dateio práskají své klienty s nařízenou karanténou jakýmsi IT auditorům:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odhaleni-diky-datum-polovina-lidi-alespon-jednou-porusila-karantenu-94555

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #167 kdy: 20 Března 2020, 17:06:10 »

Tak především karanténa není vězení a i lidé v karanéně si musí nakoupit, takže to že někdo párkrát za dobu karantény platil kartou neznamená vůbec nic. Další je zda ti šikulové do toho nepočítají on-line platby e-shopům.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #169 kdy: 20 Března 2020, 17:53:58 »

práskají své klienty s nařízenou karanténou jakýmsi IT auditorům:
Podle článku se hrabou v anonymizovaných (ve skutečnosti asi spíše pseudonymizovaných) datech o platebních transakcích. Původní datová věta určitě obsahuje číslo karty, čas transakce, typ transakce (tj. zda byl použit terminál - bezkontaktní/čip/magnet, s/bez zadání PINu, bankomat, telefon, online s/bez 3D secure, či dokonce žehlička), identifikaci obchodníka, částku+měnu a výsledek transakce. K tomu zřejmě hafo dalších metadat.

V této podobě to jsou bezpochyby osobní údaje (navíc podléhající bankovnímu tajemství), které ale banka či jiná instituce, která se na fungování platebních služeb podílí, určitě může (dokonce musí) zpracovávat. Jestli popsanou analýzu lze nazvat práskáním klientů záleží na detailech - co přesně z původních dat analytikům poskytli (jak konkrétně je to anonymizované, pseudonymizované, jestli jsou to všechna data nebo už nějaký reprezentativní vzorek, případně předagregovaný) a na základě čeho - předpokládám, že ani ta očištěná data z  mnoha důvodů nemohou ani nechtějí zveřejnit, tedy to bude na základě zřejmě poměrně tvrdého NDA.

Tedy za určitých předpokladů mi ta aktiviva nepřipadá nijak problematická. Samozřejmě s výhradou, že použití karty ještě nemusí znamenat porušení karantény (např. bez ohledu na to, zda je/není dle smlouvy přípustné tu kartu někomu půjčit, běžně se to děje). Problematické to začne být, až na základě těch obecných zjištění začnou nějaké státní orgány z bank a karetních společností ta data tahat za účelem trestání konkrétních osob.
« Poslední změna: 20 Března 2020, 18:39:33 od hh »
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 441
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #170 kdy: 20 Března 2020, 18:35:43 »

Čímpak mi to jen zavání..... ? Že by palebná příprava na správní delikt držitele karty dle smlouvy s bankou, pokud neudá řidiče karty při zaevidované transakci ?
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #171 kdy: 20 Března 2020, 20:07:30 »

Pokuď nejsem nakažený,  jsem klasický občan, už dostal někdo pokutu že nenosí roušku ? Žádné nařízení do DS nepřišlo,že občané mají po venku nosit roušku.Roušku pro sychr nosím ale nedělá mě to dobře.
« Poslední změna: 20 Března 2020, 20:19:09 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #172 kdy: 20 Března 2020, 21:16:25 »

Co je na tom přehnaného (kromě toho, že je to zbytečné, obsahově totéž nařídila vláda)? Že je to banda idiotů a levá ruka neví, co dělá pravá, je jasné snad každému.
Tak fakt nevím co je to za argumentaci. O tom že je to banda idiotů žádná, ale bohužel nemalá další banda idiotských vohnoutů nebo puberťácky zastydlých kverulantů ohrožuje svoje okolí a holt potřebuje příkazy a zákazy a bič aby se začali chovat slušně a odpovědně.
Když jste můj příspěvek nepochopil ani Vy, tak je jednoznačně napsán špatně. Sypu si popel na hlavu.
Co je na tom přehnaného = můj dotaz na Jenyka co vidí přehnaného ve vyhlášených opatřeních. ("to se předhání, kdo toho zakáže více a nesmyslněji", příspěvek Jenyka).
Zbytek je pokus u upřesnění dotazu, tj. že nepochybuji o tom, že je to banda idiotů a levá ruka neví, co dělá pravá.

Opatření, které provádí vláda nyní, jsou pořád nejméně 10 dnů za realitou; tedy stejně jako při zjištění prvního nakaženého, možná mají ještě větší sekeru. Přitom velmi dobře ví, která bije (viz Prymulův odhad 15 k nakažených v polovině dubna). Já se z extrapolace statistických údajů a křivek domnívám, že těch 15 k nakažených je již nyní, v polovině dubna bude 15 k zjištěných nakažených.

Konspirace: Hrabiš tímto darwinismem zachraňuje v prvním plánu penzijní systém a v druhém plánu i platby za státní pojištěnce do zdravotnictví za cenu okamžitého zvýšení výdajů. Dlouhodobě se to vyplatí; no nekup to za ty prachy

Pokuď nejsem nakažený,  jsem klasický občan
Kde berete jistotu, že nejste nakažený? Souhlasím s Vámi, že rouška je wotrava, máte nějaký lepší nápad? Zbytek příspěvku raději ani nekomentuji.
« Poslední změna: 20 Března 2020, 21:22:27 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #173 kdy: 20 Března 2020, 21:27:23 »

[...] Žádné nařízení do DS nepřišlo,že občané mají po venku nosit roušku.
Analogicky, dokud vám individuálně do DS nepřijde, že je zákázáno vraždit lidi, tak to smíte dělat, resp. nelze vás trestat?

Jak vyhlášení nouzového stavu, tak jednotlivá opatření, která omezují nějaká práva nebo ukládají lidem povinnosti, jsou publikovaná ve Sbírce. Mám dojem, že Andrej nezvolil úplně správnou formu, IMHO by to měla být nařízení vlády jakožto provedení krizového zákona. Tak, jak to bylo vydáno, to zjevně není ani právní předpis, ani individuální právní akt, tedy nutně jde o opatření obecné povahy (proto to taky kdosi zkouší napadat žalobou podle § 101a SŘS), ale to není podstatné, ať už to je či má být cokoliv, publikováno to bylo a individuálně se to nedoručuje.

Povinnost existuje, jestli vás za případné nenošení roušky bude někdo popotahovat, můžete se maximálně bránit absencí zavinění či odkazem na omyl právní, ale že jste o té povinnosti nevěděl ani nemohl vědět a jejího porušení se nemohl vyvarovat, se v současné situaci, kdy všude kam se podíváte, to vypadá jako v nějaké zombie apokalypse, bude prokazovat obtížně ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 203
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #174 kdy: 20 Března 2020, 21:40:19 »

TV nesleduji, tisk neodebiram, mobil mam vypnuty - SMS nedosla, v praci me o narizeni vlady(kazde zmene) neinformovali a v praci se pracuje(ZK) nekeca o blbostech vlady a kazde zmene. zachytil jsem prvni dalsi jsem necekal, protoze snad vlada na tyden by mela vedet co dela.

A konecne na ulicich nic duleziteho vylepeno neni(u zloutenky bylo), pripadn jak tomu bylo v minulosti https://f.aukro.cz/images/sk6947208446/730x548/39b2eb45-46d9-4bab-8e4e-14bcae39fa0e .

Mam za to, ze clovek je nevinny( i kdyz praxe v bananistanu je jina) do prokazani viny a neznam zakon, ktery mi mi narizoval sledovat vyse uvedene zdroje.

Pristup k mym digitalnim uctu mam znacny pocet osob...

BTW> zednici snad udelili(poslali do spravniho) uz nekomu pokuty https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/decin-zakaz-vychazeni-omezeni-karantena-koronavirus-pokuta-deset-tisic-rouska_2003202103_cha
« Poslední změna: 20 Března 2020, 21:44:38 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #175 kdy: 20 Března 2020, 22:00:54 »

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/koronavirus-decin-rousky-pokuta-mestska-policie-cesko.A200320_185414_usti-zpravy_tho

V době kdy každej odborník včetně WHO radí, že to opatření je kontraproduktivní a povinně to nařizovat celé zemi je nesmysl, mi to slastné hýkání v komentářích připadá jako smích hnědých košil nad tím, že se podařilo dopadnout dalšího židovského zbohatlíka. Je příznačné, že Hamáček při vykrádání ústeckého skladu mluvil o "obyčejných lidech, kteří nemohou roušky a respirátory nikde koupit." ale hned v druhé větě upřesnil, že celá část lupu ministerstva půjde fízlům. Tehdy jsem hned říkal kolegům, uvidíte, že vy budete sedět doma na zadku a nepůjdete si ani nakoupit, ale nějaká nula v uniformě bude chodit po venku a buzerovat lidi s respirátorem na hubě. A vida.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #176 kdy: 20 Března 2020, 22:04:24 »

Právě jsem vyslechl interview s Tomášem Sokolem. Pokud jsem mu dobře porozuměl, tak je docela dobře možné, že vyhlášení nouzového stavu nemá náležitosti, které mít má. V současnosti platí, protože platí presumpce správnosti státních aktů. Pokud ale někdy soud v budoucnu vyhlášení nouzového stavu prohlásí za nulitní, tak kromě toho, že budou nulitní i následná nařízení vlády (což už nemusí být aktuální), stát bude v odmítání nároků na odškodnění tahat za extrémně krátký provaz.

Mohl by se k tomu vyjádřit někdo znalejší? Přijde mi to jako docela podstatná otázka. Sokol z toho byl evidentně dost vykolejený.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #177 kdy: 20 Března 2020, 22:27:12 »


V zásadě je vaše poloha téměř online. S hloupým telefonem na desítky metrů, s chytrým tak na metr.
dovolím si upřesnit, že u chytrého pouze v případě, že máte povoleno zjišťování polohy
chápu, že někteří mají zapnuto vše, lokací počínaje, nfc konče
ale nemusí  ;)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #178 kdy: 20 Března 2020, 23:52:21 »

Problemem je, ze to zjistovani polohy se tyka jen nainstalovanych aplikaci. Podrobne zjisteni polohy jde ale aktivovat i na dalku prikazem GSM ;) A to si clovek muze vypinat co chce...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #179 kdy: 21 Března 2020, 01:41:42 »

A to ještě zpomínáte na to, že vypnuto někdy neznamená vypnuto, ale pro lepší zážitek uživatele je to stejně zapnuto, jenom o tom nevíte, viz třeba nedávná kauza s Apple, nebo že App sleduje polohu, ač jí to zakážete. Někdy si při tom vzpomenu na prostý vypínač světla a to, jak by to vypadalo, kdyby se na něj aplikovala "politika" výrobců telefonů a apps. Vypnu světlo, protože chci tmu, ale výrobce vypínače mi za 5 min světlo zapne, protože tma je depresivní, nebo přepne světlo na zelenou, protože ta uklidňuje, nebo na červenou, protože je to romantika. Nebo prostě vyřadí vypínač a světlo svítí, jako by se nechumelilo, protože jsem se jistě spletl a nechtěl jsem světlo vypnout. A když náhodou nesvítí tak, jak opravdu chci, ale soused pustí pračku, tak se mi zasvítí mé světlo. A já kurňa chtěl jenom tmu, abych se mohl vyspat.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 10 11 [12] 13