30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní buzerace par exellence - chcete příběh?:-)  (Přečteno 4317 krát)

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Policejní buzerace par exellence - chcete příběh?:-)
« kdy: 17 Července 2014, 13:48:08 »

Nedá mi to nepodělit se o zážitek z posledního víkendu, zároveň s prosbou o tipy do nějáké krásné stížnosti na postup policie, protože sem opravdu jen štěně od právníka a na téhle by mi celkem záleželo.

Jednoho NEDĚLNÍHO rána se na náš pozemek, kde probíhala víkendová grilovačka(už byla prakticky uklizena a naprostá většina účastníků byla pryč - zbyli jsme dva) dostavila hlídka PČR. Naprosto drze zaparkovali na trávníku a vydali se k nám se slovy: ,,Pánové, asi víte, o co de, tak poprosím o občanky." (Like WTF?!) Načež jsem je slušně upozornil, že nevíme o co jde a tedy proč legitimace? Navíc a to hlavně, že se nacházejí na soukromém pozemku, parkují na našem trávníku a že pokud nemají podezření že se na místě děje něco protiprávního, což mít nemůžou, protože zde už sou a evidentně neděje, tak ať si laskavě přeparkují a pak teprve se s nimi možná budu bavit... Chvíle ticha a zmatečného pokusu něco vykoktat(evidentně překvapen), až jsem se dozvěděl, že nic přeparkovávat nebudou a že když nevím o co jde, tak že ,,vypadám jako hledaná osoba a musí si to ověřit". O.K. dostal občanku. Mnohem víc ho však zajímalo zaparkované auto (taky na té trávě na tom pozemku) s tím, že chce doklady od něj. (zde se dostáváme k tomu, proč příběh píšu na tento server) ,,A to jako proč?!" byla moje odpověď... ,,prostě mi je ukažte a nediskutujte! - už začal i hlas zvedat!" No, drobná rozepře o tom, že auto parkuje na soukr. pozemku a že nemá důvod ke kontrole až ho po chvíli opět osvítila policejní můza: ,,myslím, že je kradené":-D Tak si zkontroloval poctivě vinkod podle techničaku a následně mi sdělil, že přijeli na oznámení nějákýho myslivce, že jsme mu v lese (asi 1km od místa) rozbili v PÁTEK v noci závoru a jezdili mu právě tímto autem, co zde stojí, po lesní cestě (nutno podotknou - velmi ojedinělý typ auta - Škoda Octavia I červené barvy :-D). A teď gol největší: ,,Šetřením na místě jsme dospěli k závěru, že jste podezřelý z těchto dvou přestupků a proto Vás musím poučit, že máte právo nevypovídat blabla... " Však víme. Zde jsem se na fízla hezky usmál a pouze jsem se ho zeptal, zda už mi přestanou ničit trávu, že děkuji za poučení a rozhodně tohoto práva využívám. (Asi nutno podotknout, že jsem se po ,,sdělení obvinění" chvíli lámal v pase, což bylo nelibě neseno a komentováno ze strany policajta tím, že nás tam přeci ten myslivec viděl a jestli neřeknu kdo řídil moje auto, nebo se nepřiznám, tak máme velkej průšvih, teda já mám průšvih, protože on to napíše na mě! Takže další záchvat smíchu...:-D (Celé toto vyšetřování ,,dopravního přestupku" + poškozování cizí věci trvalo cca půl hodiny, takže zábavných, i když nedůležitých momentů bylo víc, rád prozradím v případě zájmu:-) (A ještě to nejdůležitější morální aspekt: - v lese jsme opravdu jeli, závoru jsme ale určitě nerozbili... (i když se katastr nebere, tak i v katastru je tato cesta označená jako ,,ostatní komunikace", ne jako plocha lesa... závora otevřená, značka žádná...)

Předpokládám, že i když policajt vypadal velmi odhodlaně to prosadit (ideálně na trestňák:-D), tak to žádnej trošku soudnej úředník nemůže poslat dál... (I když chápu, že ,,soudný úředník" je jeden z tipických zástupců oxymoronu). Případného řízení se nebojím, to je malina. Jen bych chtěl něják pomoct s vyšperkováním stížnosti na ty dva uniformovaný šašky (skuteční šašci prominou), nebť rozhodně nepostupovali správně... Tak prosím nápady, návrhy, ať tam toho maj tolik, že se jim ještě dlouho bude zdát o tom, že šikanovat lidi, co nic nedělaj a nedělali se nemá...

IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Policejní buzerace par exellence - chcete příběh?:-)
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2014, 15:57:19 »

vůbec bych mu nedával doklady od auta. Je to auto vaše? nic, prostě bych mlčel. Co je mi po nějakém autě, co tam parkuje. Jestli by mi překáželo, tak sám na něj zavolám PČR, jestli mi nevadí, tak mě dál nezajímá koho je, a třeba může být i moje.

přestupek dokážou maximálně červené Oktávce  :)

s tou stížností jsem ale taky zvědav, doufám, že nějaký zdatný kolega v tomto poradí.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Policejní buzerace par exellence - chcete příběh?:-)
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2014, 16:02:10 »

Stačí pročíst zákon o PČR http://www.mvcr.cz/soubor/sb091-08-pdf.aspx a vyzobávat jeden paragraf za druhým. Pokud to ale není průkazně zdokumentované (natočené) nebo neexistuje hodně svědků (evidentně ne), tak je naprosto zbytečné se s nějakou stížností sepisovat.

Na větu "jste podobný hledané osobě" existuje jediná odpověď: Které konkrétně? Až mi to sdělíte, dostanete občanku. Na základě toho se už stížnost sepsat dá (kdyby si např. nějaké jméno vymyslel, lze snadno prokázat, že nikdo takový hledán není, případně že si nejste ani vzdáleně podobní).

Dávat fízlovi techničák od stojícího auta: neexistuje. Lustraci ať si provádí podle značky nebo jak chce.

Sepsali na místě nějaký úřední záznam? Asi těžko, že? = nezákonné, a tak by se dalo pokračovat.

I kdyby myslivec nakrásně tvrdil, že vás viděl, jak jste tu závoru rozbili, je to tvrzení proti tvrzení, takže fízlové i úřad mají v ruce jedno velké hovno.
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Policejní buzerace par exellence - chcete příběh?:-)
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2014, 17:24:47 »

To je mi jasné, že nemají nic. Proto se pokračování nijak nebojím - spíš bych se opravdu těšil, kdyby si to nějáký úředník skutečně vzal na starost. Ale policista, se kterým jsem mluvil byl vybaven kamerou:-) ... Tak předpokládám, že ten záznam bude poškozen, nebo se ztratí:-D
IP zaznamenána