30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h  (Přečteno 4992 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« kdy: 28 Února 2017, 18:01:58 »

V jednom nejmenovaném městě naše vozidlo vyfotili a poslali výzvu k zaplacení výpalného v podobě 2100 Kč za rychlost v obci 75 km/h.
Přemýšlím nad dvěma možnostmi. První je klasika Helmut. Druhá je si trochu hrát a udat řidiče. V naši firmě jsme jen 2, oba se jmenujeme stejně. Přemýšlím co by se stalo, kdybych napsal vozidlo řidila osoba xy a svědka v podobě xy2 a podepsal se xy2. Na následný dopis od úřadu by fyzická osoba xy nereagovala, resp. by si ho nepřevzala. Firma dle mě splnila zákonnou povinnost a nahlásila řidiče včetně svědka.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2017, 18:48:58 »

Identifikace řidiče je jméno, příjmení a datum narození. Dost pochybuji, že jste se narodili ve stejný den.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2017, 19:05:55 »

A trvalé bydliště, ne?
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2017, 20:11:42 »

Samozřejmě lišíme se datem narození. Trvalé bydliště je stejné.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2017, 20:30:53 »

Otec&syn, s.r.o.?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2017, 21:17:17 »

přesně tak.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2017, 21:32:53 »

Něco podobného máme u nás v opačném gardu - jako matka a dcera stejných jmen na stejné adrese. Zatím několikrát vyzkoušeno, avšak pouze v úředních dopisech typu "POZVÁNKA", že dopisy pak měly na obálce jako adresáta pouze jméno a adresu a také uvnitř jako identifikaci zvaného pouze jméno a adresu.
Opakuji, že se jednalo o dopisy typu: "Dostav se k nám tehdy a tehdy, abychom tě vyslechli, pokud ne tak pokuta, atd."

Vzhledem k tomu, že konkrétní adresát neidentifikován úplně přesně, navíc doručenku stejně nikdo nepodepsal, tak s úspěchem několikrát ignorováno a nakonec se ukázalo, že konkrétní státní buzeranti dotyčnou vlastně až tak nutně nepotřebují...



Teď jsem si ověřil na několika mých předchozích "Oznámení (sdělení) o zahájení správního řízení (přestupkového) řízení a předvolání (obvinené/ho) k ústnímu jednání" - tam mě identifikovali jako obviněného včetně data narození.  Tedy ani teoretická možnost nahlásit jednoho a výslechu obviněného by se zúčastnil ten druhý s cílem napadnout pak u odvolání procesní chybu, tu moc není.

Pro tyto účely se neštítím hyenismu a uvědoměle ohlašuji pyrátící osobu zesnulou...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2017, 21:54:48 »

Varianta hrátky s čertem:
Zkusil bych pro oba zadat do centrálního registru doručovací adresu v sídle firmy. Tam by si pošťačka nemusela všimnout rozdílného data narození a nabonzovaný pyrát nemá doručeno.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2017, 20:20:46 »

Jsem to myslel, trochu jinak. Tím že firma jménem XY udělala všechno pro to, aby identifikovala viníka XY, udala svědka XY2, a viník XY by nereagoval na výzvu SO. Následně by SO zahájil sprdel s firmou. Mohl by z toho být zajímavý soudní spor. Má cenu se do tohoto pouštět?
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #9 kdy: 03 Března 2017, 21:34:41 »

Hrátky asi skončili, pokuta byla viníkem uhrazena ze slovy, že ho to vyjde levněji a hlavně je to bez bodu. :( To jsem se tam osobně chtěl v pondělí dostavit a podívat se do spisu. Zkoušeli jste někdo zamotat hlavu SO tím, že jste zaplatili částku a zároveň nahlásili řidiče?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #10 kdy: 03 Března 2017, 21:44:33 »

Když už nic, tak ho nahlaste, ať je zaměstnáte aspoň, než aby si ty prachy užili.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo v obci o více než 20 km/h
« Odpověď #11 kdy: 03 Března 2017, 22:28:48 »

Hrátky asi skončili, pokuta byla viníkem uhrazena ze slovy, že ho to vyjde levněji a hlavně je to bez bodu. :( To jsem se tam osobně chtěl v pondělí dostavit a podívat se do spisu. Zkoušeli jste někdo zamotat hlavu SO tím, že jste zaplatili částku a zároveň nahlásili řidiče?

Pokud je castka uhrazena, SO nic neresi a odlozi. Zakon to jasne prikazuje, tam neni co zkoumat.
IP zaznamenána