30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změření ramerem na dálnici - fotka  (Přečteno 2865 krát)

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Změření ramerem na dálnici - fotka
« kdy: 01 Února 2017, 22:32:09 »

Zdravím,
po mnohadílné korespondenci se správním orgánem se mi podařilo domoci se zaslání spisu poštou. Jedná se o klasický příklad překročení rychlosti na dálnici, změření ramerem a následné zastavení hlídkou. Co mě ve spise nejvíc zaujalo, je fotodokumentace. Část týkající se přímo změření čítá 3 fotky, nicméně aspoň podle toho, co jsem schopen rozeznat, je to fakticky jen jedna fotka - originální záběr, druhá zvětšený výřez jen auta a třetí zvětšený výřez jen SPZ. Originální fotka s údaji o měření je tak špatná, že SPZ je na hranici čitelnosti, s velkou dávkou fantazie si lze podle pár obrysů a odlesků domyslet, že kolem SPZ se asi bude nacházet auto. Zbytek jednolitá černá plocha. Druhá fotka se liší jen tím, že na ní už je SPZ čitelná. V případě zájmu můžu nahrát kopii.
Dále ve spise není žádná zmínka o tom, že by se v něm nacházela originální fotografie v digitální podobě (nechal jsem si ji ukázat po zastavení a taky žádná velká sláva, ale přecejen nesrovnatelně lepší). Můj dotaz směřuje k tomu, jak zjistím, zda správní orgán opravdu originální fotku nemá? Má někdo zkušenosti s tím, jestli si ji orgán sám pro potřeby vydání rozhodnutí případně vyžádá od policie? Protože na základě těch vytištěných "fotek" snad nelze prokázat vůbec nic.
Potřebuji se také nějak rozhodnout, zda eventuálně požádat o doplnění spisu o originální digitální fotografii a pak se ji snažit ze správního orgánu zase všemožně vymoci, aby mi ji poslali. Nejsem si jistý, zda si tím spíše neuškodím. Má-li někdo s tímto zkušenosti, budu rád za každý názor.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Změření ramerem na dálnici - fotka
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2017, 23:39:23 »

Tahle cesta nikam nevede, pokud je spz tak nějak čitelná.
Správní orgán to nejspíš smete jako nadbytečné, protože vás zastavili a prolustrovali.
IP zaznamenána