30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stacionarni radar v Rakousku - zacina to fungovat?  (Přečteno 3903 krát)

omik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Stacionarni radar v Rakousku - zacina to fungovat?
« kdy: 07 Ledna 2017, 21:28:58 »

Navazu na toto tema: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1122.0

V prosinci 2016 jsem projizdel rakouskem (intal autobahn) a stacionarni radar mi zmeril 114kmh na 100ce.
Ted mi z rakouska prisel nedoporuceny dopis V NEMCINE.

Par zajimavych detailu:
- auto mam zaregistrovane na adresu 1
- mezicasem jsem zmenil na cizinecke policii adresu prechodneho bydliste (nejsem obcanem CR) na adresu 2
- dopis mi prisel na adresu 2, tzn. nikoliv na tu adresu, kde mam registrovane auto, ale na aktualni adresu prechodneho bydliste
- mam datovou schranku fyzicke osoby

Spoluprace uradu tedy evidentne funguje. Nejde jen o propojeni registru aut, protoze tam by teoreticky melo byt auto stale registrovano na puvodni adresu. Nebo je druha moznost, ze po zmene adresu prechodneho pobytu mi automaticky zmenili i adresu, na kterou je registrovane auto. Nevim, jak toto overit (na urad se mi nechce).

No a obligatni otazka. Co dal? Neznate nekdo tu zakonnou upravu, jak musi rakusani postupovat? Ja realne tomu dopisu nerozumim, nemcinu neumim nikterak dobre, chapu asi 20% textu, samozrejme vydedukuji o co jde, ale nemuzu si domyslet, co vsechno mi tam pisou, hlavne o tom, jake mam moznosti z jejich pohledu....

Muzu samozrejme na uvedenou adresu napsat mail v cestine, ze mi neco od nich prislo a ze tomu vubec nerozumim a obalit to spoustou textu... ale neni zbytecne vubec reagovat? Samozrejme, zasilka se mohla ztratit a nedorazila ke me, jde spis ale o prakticke zkusenosti, jak pak reaguje rakouska protistrana...

Diky
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar v Rakousku - zacina to fungovat?
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2017, 22:01:34 »

nedoporučený dopis v němčině zahodit... to může bejt reklama nebo cokoliv... stačí se jednou ubytovat v hotelu a už od nich chodí přání k Vánocům... ;)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar v Rakousku - zacina to fungovat?
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2017, 22:33:01 »

Co jsem z ruznych for nalezl je - takze jen jako namet na hledani:
-rakusaci obecne doporucene nedorucuji - coz pripade nejake exekuce, ktera by mela byt na uzemi CR provedena je vyrazne +
-nesrozumitelnost dopisu, je tak jedinne na cem me napada stavet
-pokud Vas zastavi, spoctou Vam to vse(nevim, jako maji promlceci dobu)  co najdou-hadat se moc neda, jsou arogatni az za roh, vcetne zabaveni vozidla
-je dobre vozit doklad o tom, od kdy mate RZ/vozidlo zakoupeno - patrne se hodi prepsat na jinou osobu
-tim, ze budete reagovat jim date dukaz, ze jste psani obdrzel

-byt to ja(a vubec vam to nedoporuciji), asi bych udelal toto, psani bych s originalni adresou poslal zpet(hodil do schranky) s poznamkou na obalce, ze adresat nebyl nalezen a dorucovadi adresu proskrtl, a cekal co se stane  ;)
« Poslední změna: 07 Ledna 2017, 22:36:20 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar v Rakousku - zacina to fungovat?
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2017, 22:16:10 »

K tym adresam - po zavedeni zakladnych registrov si to urady nejak vytahuju z evidencie sami. Ja takto zapasim s curakmi na katastri, kde mi co pol roka prepisuju adresu vlastnika pozemku na adresu co mam v ZR. Takze odtial asi to prepojenie adresy1 a adresy2.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj