30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zapomněl přihlásit novou motorku - žaluje úřad, že mu ji navždy vyřadil z provoz  (Přečteno 5061 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 215
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Vývoz a dovoz bylo to první, co mě napadlo už když se o tom vyřazování začalo mluvit. Spousta lidí má pořád příbuzné na Slovensku, někteří mají cizince jako kolegy v práci a tak to nevidím nijak složitě (až na ty zbytečně utracené peníze).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

Nemusí to být mimo uhniji? Pokud to je tady zrušený, tak myslím že na SR si toho nebudou mít problém všimnout. Jak to tam pak přihlásíte?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil

co jsem četl, tak "tam" bez problému
ale zpět v čechách problém, protože ID - VIN je v databázi jako "zrušeno"
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Problém (pro stát) je v tom, že v uhniji máme volný pohyb, který se vztahuje i na auta.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

No asi tak - když už by se to do zahraničí papírově vyvezlo, tak bych to tam přihlásil a jezdil na jejich značkách. Pak na vás nedosáhnou. V čem je přesně výhoda to jako tahat zpátky, aby se v tom režil zase nimral a někdy příště nachystal zase nějakou další boudu? A rozhodně mimo uhniji, tam jsou aktivní úplně stejně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil

Problém (pro stát) je v tom, že v uhniji máme volný pohyb, který se vztahuje i na auta.

To podle mě bohužel neplatí. Nedávno jsem strávil pár hodin hledáním alternativních možností registrace auta, pokud by stát třeba napadlo uvalit podobné daně na registraci jako třeba v Dánsku. Bylo mi divné, proč se auta logicky nepřesunují ze zemí s vysokými daněmi za registraci do zemí s nízkými a narazil jsem na tohle svinstvo: https://www.euroskop.cz/600/sekce/registrace-vozidla-v-jine-zemi-eu/

Ve zkratce, auto dlouhodobě (min půl roku) provozováno na území nějakého státu musí být v tomto státě registrováno. To dost tvrdě omezuje volný pohyb, ale jestli jsem to špatně pochopil rád se nechám opravit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

Proto řikám, vyvézt na Ukrajinu, tam do toho bordelu vocáď nikdo nedosáhne.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil

A kdo vám dokáže, že jste se během toho půl roku nevrátil zpátky do cizí země?
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

V čem je přesně výhoda to jako tahat zpátky

STK?
Poistenie?
...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

No hlavně ste vůbec asi fanjšmekr že tam ste, já bych tam víc jak na tejdenní dovolenou nevlez. Opčani maj sice zakázaný i šroubováky, ale to nebrání dennodenním střelbám pod voknama, takže země zaslíbená, fakt.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky