30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: helmut a nedoručený dopis  (Přečteno 7100 krát)

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
helmut a nedoručený dopis
« kdy: 06 Května 2016, 01:20:52 »

Dobrý den, tak mám takový problém.
Dostal jsem od úřadu dopis, abych buď zaplatil pokutu nebo napráskal řidiče. Rozhodl jsem se tedy pro neexistujícího helmuta z Německa s doručovací adresou u mě doma. Vytvořil jsem mu jmenovku na schránce a zaroveň i falešný zvonek.

Bohužel dopis pro Helmuta nedorazil a mě jako provozovateli přišel dopis, že se nepodařilo doručit Helmutovi že si poštu nepřevzal a dopis se tedy vrátil úřadu a tak je z toho správní delikt.

Měl jsem pocit, že po 10 dnech pošta hodí dopis do schránky, ovšem to se nestalo.

Nastala nějaká změna s tím, že pošta už nedává dopis do schránky ale vrací ho úřadu jako nedoručeno?

Co teď? :(
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2016, 02:35:53 »

Lísteček ve schránce byl?
Pokud ano, co je na měm zatrženo? (po úložní době vhodit do schránky x vrátit odesílateli)
Citace
Měl jsem pocit, že po 10 dnech pošta hodí dopis do schránky
Někdy je účelnější řídit se informacemi, než-li pocity.
« Poslední změna: 06 Května 2016, 02:38:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2016, 02:54:10 »

Lísteček ve schránce byl - po uplynutí úschovní lhůty vrátit odesílateli zásilky



OT:
jen ze zvědavosti, jak by bylo řešeno:
1) že ve schránce nebyl od pošťačky ani lístek (potom si hlemut nemůže jít ani stěžovat na poštu, když v reálu helmut neexistuje)
2) ve schránce byl lístek - vhodit do schránky a i přesto by to pošta neudělala. Jak se má helmut bránit, když zase nemůže jít na poštu to řešit, protože neexistuje?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2016, 07:25:59 »

Helmut musí zesnout!
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2016, 10:09:45 »

Naopak, Helmut by měl poslat přiznání (+ volitelně souhlas s projednáním přestupku v jeho nepřítomnosti nebo plnou moc pro provozovatele, protože hodně cestuje a zrovna odjíždí) + stížnost na to, že mu nebyla zásilka vhozená do schránky a on musel zjišťovat o co jde.

Provozovatel by mohl ještě zkusit zvrátit SprDel na nesprávném doručování Helmutovi - vyloučení vhození, by mělo být úřadem řádně zdůvodněno (a pochybuji, že bude). Doporučil bych získat aktuální kopii spisu (kde vyloučení vhození nebude zdůvodněno) a poté toto napadnout.

Úmrtí Helmuta podle mne v této chvíli již nemá význam.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2016, 10:19:02 »

Co se dá vytřískat z bezdůvodného "nevhození do schránky " ? Mě třeba včera něco pěkného přišlo a je tam zaškrtnuto nevhazovat, vrátit. Vezmu li v úvahu, že to má byt podání vysvětlení, nechápu proč to nevhodí. Tak musím jak debil na poštu :/
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2016, 11:07:22 »

Mého helmuta obeslali jak do CZ tak do A, z Rakouska se to vrátilo v  Čechách pošťačka pochybila a nevhodila. Obojí bylo řádně součástí spisu. Zahájili sprdel. Tak Helmut v mezičase zesnul, doloženo smutečním oznámením a sprdel zastavili a game over.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:helmut a nedoručený dopis
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2016, 12:06:36 »

O tom nevhození se zmiňuje opas na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1926.msg17034#msg17034 - je tam i číslo judikátu. Jak moc je to pužitelné v tomto případě nevím.
IP zaznamenána