30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zdarvotní posudek  (Přečteno 17109 krát)

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Zdarvotní posudek
« kdy: 28 Března 2015, 13:51:48 »

Dobrý den,

řeším momentálně jednu prekérní situaci, která nesouvisí s řízením pod vlivem, ani s přestupkem, nicméně s alkoholem a řidičákem ano. (možná jsem mohl téma zařadit do nedopravní tématiky, pokud je to potřeba, nechť tak moderátor učiní) Takže:

Jsem absolventem VŠ (v r. 2013) s minimální praxí, tudíž se mi zaměstnání hledá poměrně těžce. Ikdyž bych se zde mohl rozepsat o tom, proč tomu tak je, nepřísluší to tomuto tématu. Po celkem dlouhém období bez stálého zaměstnání jsem konečně našel práci - zaměstnavatel mě bere, stačí už pouze lékářský posudek závodního lékaře. Jak je mnohým známo, k závodnímu lékaři je potřeba donést výpis ze zdravotní dokumentace mého obvodního lékaře. Jedná se o práci, kde jednou z činností je i řízení motorových vozidel (sk. B) toto závodní lékař ví. A zde nastává problém:

V minulosti jsem měl problémy s alkoholem a byl jsem před cca rokem na 3 měsíčním komplexním léčení, nyní jsem v péči psychiatrického lékaře, kam chodím na pravidelné kontroly, chodím na terapeutické skupiny, docházím na Antabus a cca rok abstinuji. Řídit mi bylo zakázáno pouze v období toho 3 měsíčního léčení, poté jsem mohl normálně řidit.

Na základě výše uvedeného se mi nechce pochopitelně chlubit mou zdravotní dokumentací a anonymně jsem si zjišťoval okolnosti, jak se závodní lékař k tomu bude stavět, pokud uvidí tuto skutečnost v mé dokumentaci. Tedy jsem mu anonymně napsal email; odpověď:

"Dobrý den, pane Xxx, ve vyhlášce č.277/2004 v platném znění, jsou stanoveny podmínky zdravotní způsobilosti řidiče  - profesionála i soukromé osoby.
V části VIII nemoci, stavy a vady způsobilé závislostí na alkoholu vylučující nebo podmiňující zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel je uvedeno, že zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel  je mimo jiné podmíněna bezpečným abstinenčním obdobím, za které se považuje nezpochybnitelná důsledná a trvalá abstinence trvající alespoň 2 roky, jejíž prokázání vyplývá ze závěrů učiněných příslušným odborným lékařem, nejčastěji psychiatrem - odborníkem na léčbu závislostí.
Ve Vašem sdělení uvádíte roční abstinenci, při lékařské prohlídce pro práci administerativního charakteru by byl pravděpodobně vydán kladný lékařský posudek, ale pro řízení motorového vozidla nikoli. Posudkový závěr je vydán lékařem na základě posouzení celkového zdravotního stavu posuzované osoby.
"

Ná základě uvedené Vyhlášky (viz příloha str. 15 bod 2) bych tedy asi výše popsanou práci nezískal, neboť posudkový (závodní) lékař by mi zdravotnický posudek neschválil. Také na základě této Vyhlášky, nechápu jaktože mi ještě nikdo nesebral řidíčák (řidit jsem nemohl jen v období ústavní léčby, po té už ano, pokud léčbu nepřeruším "zdroj: lékař v léčebně"). Normálně řidičák mám, jezdím, policajti mě staví, bodové konto "0", nikdy jsem nebyl chycen za jízdu pod vlivem, takže v tomto ohledu non problema...

O tuto práci skutečně stojím, jelikož situace na trhu práce pro mě není příliš příznivá, přijde mi nefér přiznání mé diagnózy, načež po světě jezdí hodně alkoholiků, kteří se neléčí = nemají to ve zdravotní dokumentaci = nemají v tomto ohledu byrokratický problém se zdrav. posudky takový jako já. Dost nefér což...

Nevím jak tuto situaci řešit - nejsem si úplně jistý, zda je schopný můj obvodní lékař, který mi má provést výpis z dokumentace pro závodního lékaře, semnou spolupracovat a tuto informaci prostě neuvést do výpisu... Jinak jsem bez zdravotního omezení a jak jsem uvedl rok abstinuji.

V pondělí jdu k obvoďákovi a v úterý k závoďákovi...

Nějaká idea, jak to řešit? Co říct, že nemám doktora žádného, takže nemám dokumentaci a napíšu čestné prohlášení, že jsem OK...?  :D To by asi neklaplo co..

Pokud by mi někdo poradil, byl bych mu opravdu zavázán..

S pozdravem
« Poslední změna: 28 Března 2015, 13:54:07 od wikx »
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2015, 14:36:48 »

Já třeba obvoďáka opravdu nemám a při vstupních prohlídkách do zaměstnání to celkem nikomu nevadilo. Maximálně mi bylo doporučeno, abych si nějakýho obvoďáka sehnal.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2015, 14:44:47 »

I závodní lékař musí dodržovat lékařské tajemství. Takže vystaví jen potvrzení schopen/neschopen/schopen s vyjmenovanými omezeními.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2015, 19:44:10 »

Chce to :
a) domluvit se s obvoďákem (ale může slibít a podrazit) a nebo ho změnit k někomu uznalejšímu
nebo
b) nahlásit závodnímu lékaři, že obvoďáka žádného nemáte (není to povinnost)

Zaměstnavatel Vám musí zajistit vstupní zdravotní kontrolu a tam sdělíte, co je pravda v současnosti.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2015, 21:06:25 »

I závodní lékař musí dodržovat lékařské tajemství. Takže vystaví jen potvrzení schopen/neschopen/schopen s vyjmenovanými omezeními.

To je mi jasný, nejde mi, ale o to, že to někomu bude dál říkat. Jde mi jen o to schválení.
Chce to :
a) domluvit se s obvoďákem (ale může slibít a podrazit) a nebo ho změnit k někomu uznalejšímu
nebo
b) nahlásit závodnímu lékaři, že obvoďáka žádného nemáte (není to povinnost)

Zaměstnavatel Vám musí zajistit vstupní zdravotní kontrolu a tam sdělíte, co je pravda v současnosti.


Zkusím se s obvoďákem dohodnout... Případně bych zkusil "nemám obvoďáka".. Jen jestli závodní lékař nemůže někde dohledat, že nějakého mám. Nebo že na základě absence vstupních zdrojů (dokumentace) mi posudek proatě neschválí.

Případně Výpis od obvoďáka naskenovat a sám editovat. Zde je však riziko, že to půjde poznat..

Zaměstnavatel mi vstupní prohlídku již zajistil na úterý.
« Poslední změna: 28 Března 2015, 21:08:20 od wikx »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #5 kdy: 28 Března 2015, 21:40:18 »

Případně Výpis od obvoďáka naskenovat a sám editovat. Zde je však riziko, že to půjde poznat..

Tak do tohohle bych se tedy nepouštěl... Jedna věc je mlčet nebo neříct plnou pravdu. A jiná věc je pouštět aktivně se do falšování...
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2015, 18:07:16 »

Příteli, zkoušíte se pustit do nebezpečné hry, která může mít potenciálně horší následky než ztrátu zaměstnání. Dobře si rozmyslete, co děláte. Chápu, že se vám flek hledá těžko. Co je ale lepší - hledat jiný flek, bručet, někoho zmrzačit?

Ve vašem případě končí sranda. Neblbněte. Ten rok přežijete.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2015, 18:57:05 »

V zaměstnání po mně doktor několikrát chtěl výpis ze zdravotní dokumentace. Vždy jsem se na to vysral a přišel tam bez něj, měl jsem obvoďáka 100 km daleko a nechtělo se mi absolvovat tu cestu, někdy to ani z časových důvodů objektivně nebylo možné atd. Dokonce nastala situace, že můj obvoďák exnul na raka a já se to dozvěděl asi až za 3 roky :) Nikdy nebyl problém, že by mi na základě absence výpisu dělali obstrukce s prohlídkou, max se tvářili trochu nasraně, ale pochopil jsem, že to není nic výjimečného. Přece jen dneska spousta lidí má doktora na druhém konci republiky apod.

Před nějakou dobou jsem si nechal na zakázku vyrobit razítko s údaji mého doktora a nebudu tu radši ani rozepisovat, co všechno jsem si už potvrdil sám (ne že bych ofiko přes doktora neprošel, prostě mě jen nebaví tam chodit). Razítko vám udělají v každém obchodě s razítky vesměs i na počkání. Taky možnost.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2015, 19:25:34 »

se s tím nemažete..... ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2015, 23:27:09 »

ˇ.... jsem si nechal na zakázku vyrobit razítko s údaji mého doktora ................
Můj respekt roste, také se řídím zásadou, že kdo chce razítko, má ho mít. Občas si vystačím jenom s kopírkou nebo scanerem, obvykle když jde o fax nebo kopie. Ideální je znovuvytvořit originály vlastních ztracených listin.

P.S.: Asi pošlu manželku do lázní, už bych to moc potřeboval.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2015, 09:45:11 »

Pokud is pamatuji poslední vstupní prohlídku, tak po mně ani nechtěla dokumatnaci od obvoďáka. Přišel jsem, odpovědl na otázky co doma, všichni zdrávi a podobně na co umřeli prarodiče jak s emi dejchá a tak, změřila mi tlak a poslala mne domů. :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2015, 12:06:51 »

Příteli, zkoušíte se pustit do nebezpečné hry, která může mít potenciálně horší následky než ztrátu zaměstnání. Dobře si rozmyslete, co děláte. Chápu, že se vám flek hledá těžko. Co je ale lepší - hledat jiný flek, bručet, někoho zmrzačit?

Ve vašem případě končí sranda. Neblbněte. Ten rok přežijete.

Proč myslíte že léčící se alkoholik má k tomu sednout za volant blíže než neléčící se pijan ? Běžte s touhle blbostí do Brusele. Podle mně je to přesně naopak.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2015, 12:13:36 »

Já bych prostě k tomu obvoďákovi nešel ale na vstupní prohlídce bych odpověděl na vše pravdivě.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #13 kdy: 30 Března 2015, 12:23:53 »

Mám od obvoďáka papír jen s: "T.č. bez zdravotního omezení" tak uvidím zítra.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zdarvotní posudek
« Odpověď #14 kdy: 30 Března 2015, 22:41:23 »

Váš vstupní dlouhý text dokazuje, že o věcech a souvislostech přemýšlíte a nejste vypitá hlava.
Takže Vám věřím, protože si myslím, že to dokážete uregulovat - tak jako většina tady. A držím palce.  :)
IP zaznamenána