30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"  (Přečteno 4644 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

"Osobní alkoholtestery jsou na nic. Nula na displeji totiž vůbec nic neznamená, jak zjistil velký test. Jeho výsledky okomentuje šéf BESIPu Martin Farář v diskuzním pořadu Rozstřel."

„Ve srovnání s okolním světem zemře v silničním provozu v ČR nejméně lidí v souvislosti s alkoholem. Ostatní by se v tomto mohli učit od nás,“ dodává.

http://auto.idnes.cz/alkotester-c8n-/automoto.aspx?c=A170411_094730_automoto_fdv
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2017, 13:23:28 »

A takovej rádobyexpert (spojení expert a Besip je kouzelné) má možnosti ovlivňovat životy jiných lidí/řidičů. Skoro jsem vrátil oběd po přečtení těch blábolů  :x
Samozřejmě výsledek testu policejního detektoru pralinek chybí, jak překvapující
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2017, 13:57:52 »

Ještě by mě "zajímal" názor hulibrka Vomáčky z ÚAMK a Standy Humla, to jsou prej taky dopravní experti  :D :D :D

ÚAMK a BESIP, to jsou moc povedený organizace  :x
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2017, 14:40:14 »

U nás v práci už se o tom živě diskutuje. "Jenomže tady nejsi v Německu, u nás povolíš jedno pivo a všichni budou jezdit ožralí".

Takže šéf Besipu je za hrdinu (a to jsou prosím kolegové vysokoškoláci).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Bych se kolegů zeptal, jestli by oni začali jezdit ožralí. Dle všeho ne, ale je jim jasné, že Ti ostatní ano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2017, 15:27:59 »

Ale jsem rád, že v diskuzi je většina pro 0,3-0,5 promile ... Podlem ě se v pohjodě dá po 1-2 desítkách v klidu řídit a většina lidí to na sobě ani nepozná.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil

Bych se kolegů zeptal, jestli by oni začali jezdit ožralí. Dle všeho ne, ale je jim jasné, že Ti ostatní ano.

Samozřejmě, že to z mé strany padlo. Ale "oni samozřejmě ne, protože jsou rozumní. Lůza vsak není."
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2017, 16:29:51 »

Nikomu nevadi, ze ten clovek vedome lze, nebo neni odbornikem na problematiku v dane oblasti a nemel by na verejnosti vystupovat?
« Poslední změna: 13 Dubna 2017, 16:43:40 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gobuyit

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2017, 11:08:23 »

Ale jsem rád, že v diskuzi je většina pro 0,3-0,5 promile ... Podlem ě se v pohjodě dá po 1-2 desítkách v klidu řídit a většina lidí to na sobě ani nepozná.

Jenom me tak napadlo, pokud v Nemecku doopravdy nejaka tolerance je, jak se na to pohlizi pokud se k necemu prichomytne (zavinena/nezavinena DN) a v dejme tomu pojede na krev, kde bude mit zbytek treba 0,2-0,3?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2017, 13:56:06 »

Tam když pod vlivem někdo způsobí nehodu a má hodnotu byť i v toleranci, tak to pak má jako přitěžující okolnost.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Jsem pro nulovou toleranci alkoholu za volantem, říká "expert"
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2017, 14:13:12 »

V Německu jsou různé limity pro tolerovanou hladinu alkoholu, od absolutní nuly pro konkrétní profese a věk řidiče přes 0,5 pro běžné Helmuty až po 1,6 pro cyklisty.
A tady zase další přemoudřelý pitomec chce být papežštější než papež... Vzpomínám si taky na debaty v parlamentu ohledně alkoholu na kole.

Pokud má při nehodě v krvi alkohol nad 0,3 je pod vlivem alkoholu, i když spadá pod limit 0,5.
IP zaznamenána