30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k vyzvednutí zásilky - špatné jméno (např.: Michael místo Michal)  (Přečteno 14394 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Zdravím,

došla mi výzva k vyzvednutí zásilky, kterou si mám vyzvednout nejpozději v pondělí. Ovšem jméno je uvedeno špatně, protože přidali jedno písmenko. Jedná se o i tak existující jméno, ale jiné. Např Michael místo Michal, Peter místo Petr atd.

Má to nějakou šanci na protáhnutí? Že bych došel na poštu a řekl jim, že se obávám, že tohle není pro mě a tudíž to nemohu převzít, ale potřebuji, ať mi vystaví nějaké potvrzení o tom, že mi to nemohli vydat, jelikož se údaje neshodují s OP. Nebo je tohle zanedbatelný detail a radši si to mám v klidu převzít?

V zásilce je pravděpodobně termín na doplnění odvolání a do prekluze zbývá přes půl roku. Proto bych to chtěl natáhnout, jak to jen jde :-)

Moc děkuji za radu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Podle podmínek pošty by to snad ani převzít nemělo být možné - viz https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/podminky-pro-vydani-zasilky-/-poukazane-penezni-castky. Ideální by bylo, pokud se rozhodnete pro nepřevzetí, poslat s výzvou na poštu někoho opačného pohlaví (ideálně i se stejnou adresou a příjmením), a ta osoba by poště sdělila, že na dané adrese se adresát tohoto jména nenachází.

Nepřevzetí je, ale v každém případě poněkud riskantní a je téměř zcela jisté, že v budoucnu bude nutno namítat neplatnost doručení. A zvlášť pokud bude dopis vhozen do schránky, netroufám si hádat, jak by to mohlo dopadnout.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Jsou dvě možnosti:

1) Nechat to vyhnít s tím že úřad si bude myslet že má doručeno fikcí a pojede dál a Vy jakmile se to dozvíte, tak půjdete do spisu a tam najdete doručenku s chybným jménem a napadnete doručení. Ovšem nevím s jakým výsledkem.

2) Ke konci lhůty jít na poštu a tam upozornit, že dopis je pro někoho jiného - pošťačka by Vám to neměla vůbec dát.

Asi by Vám v obou případech pomohlo sdělit že jméno na dopise patří Vašemu příbuznému z Nového Zélandu který se v ČR nevyskytuje a Vy jste o něm před lety pouze slyšel od své zemřelé prababičky. Což Vás opravňuje k tomu myslet si že to není pouhý překlep ouřady.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

Posledni den lhuty bych zasel na postu, ukazal na prepazce obcanku, vyslovne pracovnici upozornil na odlisne jmeno, neexistenci dane osoby na prislusne adrese a mozne pravni dusledky predani takoveho  dopisu jine osobe.  Co kdyz je to kulisarna treba od exekutoru, vezme si to ona osobne na triko? Pak bych se ji  snazil  presvedcit at to pekne odesle zpet, ze adresat na adrese neexistuje a pokud se jedna o chybu, priste ji odesilatel urcite napravi. Co kdyz nekde nekdo letmo zahledl vasi obcanku a mel chut se za vas vydavat?  Pak byste se asi musel soudit s postou a ona by mohla nasledne prijit o praci pro zanedbani povinnosti. Nene, at to pekne posle zpet.Pokud vim, posta nemuze vydat zasilku nekomu kdo ma nejake podobne jmeno pokud je urcena do vlastnich rukou, to ti nedaji ani pro manzelku...
 Pokud by se pracovnice branila, zavolat vedouci a sdelit ji, ze dotcena zasilka nepatri do vasi schranky, ze se bojite mozneho podvodu (chce byt posta vlacena medii a soudy?) a at to poslou zpet s poznamkou adresat neznamy. Schvalne jestli to pak ourada spravne vyhodnoti a opravi, nebo to v dalsim pokusu opet posle se spatnym jmenem ;-)
« Poslední změna: 11 Června 2015, 11:21:04 od MS02 »
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Asi ideální bude tam v pondělí zajít a říct jí, že to odmítám převzít, jelikož nesedí jméno. Ať to pošlou nazpět s tím, že se nikdo takový na adrese nevyskytuje. Akorát budu žádat nějaké potvrzení nebo nějaký papír, že jsem s tím na poště byl. Řeknu jí něco ve smyslu, že pro mě to sice není, ale kdyby náhodou, tak potřebuji mít důkaz, že jsem tu s tím byl a vy mi to nemůžete předat. To by se mi rozhodně do další fáze mohlo hodit. Samozřejmě ofotím i výzvu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Asi ideální bude tam v pondělí zajít a říct jí, že to odmítám převzít.
Bacha na to. Blbá pošťačka tam napíše "odmítl převzít" a je to to samé jako když tam prostě nepůjdeš...možná ještě horší. Prostě jí upozorni na to, že jméno je jinak a donuť jí aby tam napsala že ten dotyčný vzdálený novozéladnský příbuzný u Vás nebydlí a nikdy nebydlel.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

Probral jsem to s pošťačkou: napsala by "adresát tohoto jména na adrese neexistuje", připadně by doplnila info o správném jméně a určitě odeslala zpět, tj. přesně to co chceme.  Ale druhým dechem dodala že písmenka ve jméně by si nevšimla (příjmení si hlídají víc), takže je potřeba ji aktivně upozornit na nesrovnalost a doporučit poslat zpět odesílateli s uvedenou poznámkou. Obzvlášť, pokud je to úřední věc. A samozřejmě s tím počkat na pondělí.
« Poslední změna: 11 Června 2015, 18:27:40 od MS02 »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Probral jsem to s pošťačkou: napsala by "adresát tohoto jména na adrese neexistuje", připadně by doplnila info o správném jméně a určitě odeslala zpět, tj. přesně to co chceme.  Ale druhým dechem dodala že písmenka ve jméně by si nevšimla (příjmení si hlídají víc), takže je potřeba ji aktivně upozornit na nesrovnalost a doporučit poslat zpět odesílateli s uvedenou poznámkou. Obzvlášť, pokud je to úřední věc. A samozřejmě s tím počkat na pondělí.

Proto jsem říkal "poslat někoho opačného pohlaví" - tam je skoro 100% jistota, že mu/ji to nevydají (pokud nejde o muže jménem Petr Janků, kterého zkomolili na ženu jménem Petra Janků) a ani se nebudou snažit mu/ji to vnutit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Už se mi stalo, zpravidla se jedná o chybu na tom lístku. Pokud je chyba na obálce, tak vám to ani nedaj (taky se mi stalo), protože jméno nesedí. Pokud se překlepnou za přepážkou u lístku, teoretická šance uhrát to na chybu pošty je, ale obávám se, že v tomto banánistánu vám i soudce řekne, že jste se měl na poště informovat nebo něco v tom smyslu a ne automaticky předpokládat, že to není pro vás a bla bla…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Tak na obálce bylo vše správně včetně roku narození. Dali mi na doplnění blanketního odvolání 5 kalendářních dní :)
IP zaznamenána