30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení  (Přečteno 5217 krát)

klukušatá

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« kdy: 07 Ledna 2016, 15:32:46 »

Zdravim někdy v červenci mne zastavila hlídka a na orientačním testu drugwipe mi zjistili met/amfetamin. Což nebyla pravda a později se to zjistilo i při testu moči, kde pro změnu objevily kanabioidy. Na záladě těchto poznatků odeslaly můj vzorek krve k posudkové komisi která by měla zjistit zda-li byla hodnota kanabioidů v krvi natolik vysoká, aby vznikl nárok na zákaz řízení. Toto vše se stalo během jednoho měsíce. V pořádku. Posudková komise má dle zákona další jeden měsíc na vyřešení této záležitosti, ovšem to trvá už pět měsíců a já nemám odvolání. Připomínám, že zhulenej jsem nejel a řidičák potřebuji jak k dopravě do zaměstnání, tak i v zaaměstnání jako takovém, odnáší to tam za mne jiní a je to nepříjemné.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2016, 15:49:41 »

Proti těmto sviňárnám je jediná obrana - při kontrole nedávat řidičák z ruky!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2016, 19:00:05 »

Proti těmto sviňárnám je jediná obrana - při kontrole nedávat řidičák z ruky!

Předpokládám, že máš na mysli, ho prostě jako nemiít u sebe. Nicméně mne napadá kacířská myšlenka, co takhle jim ten řidičák opravdu jenom ukázat a nedávat z ruky. Nějaké zdůvodnění by se možná našlo.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2016, 00:33:23 »

Proti těmto sviňárnám je jediná obrana - při kontrole nedávat řidičák z ruky!

Předpokládám, že máš na mysli, ho prostě jako nemiít u sebe. Nicméně mne napadá kacířská myšlenka, co takhle jim ten řidičák opravdu jenom ukázat a nedávat z ruky. Nějaké zdůvodnění by se možná našlo.
Jo, já už zkoušel fotokopie, ale moc kurvy nespolupracují. Většinou vřískají nějaký nesmysly a rvou mi z ruky originál, kterej jim chci jen předložit - ne dát. Jednou držkovali i něco o padělání  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2016, 07:33:28 »

Jo, já už zkoušel fotokopie, ale moc kurvy nespolupracují. Většinou vřískají nějaký nesmysly a rvou mi z ruky originál, kterej jim chci jen předložit - ne dát. Jednou držkovali i něco o padělání  ;D
Opravte mně jestli není pravda, že v zákoně je že řidič je povinen mít u sebe řidičský průkaz. Nikde není napsáno, že ho má dát z ruky. Takže až mne příště zastaví kvůli kontrolní kontrole, což při mé smůle může trvat klidně i několik let, zkusím nedat doklady obecně z ruky a celé to budu nahrávat a případně to naženu do SŘ.

EDIT: Zejména to začne být zajímavé, až budou občanky s čipem. Tu pak nedám z ruky ani za prase.....
« Poslední změna: 08 Ledna 2016, 07:39:14 od pk202 »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2016, 08:55:16 »

To nedání z ruky při kontrole asi neprojde, někde jsem k tomu něco četl - teď to ale nenajdu. Možná by bylo průchozí přivázat si řidičák k ruce pomocí řetízku na kozu. Samozřejmě zavřený v pevném průhledném obalu, protože provrtat řidičák nelze. Pak už jenom zvážit reakci na případné "Jménem zákona, pusťte ten řetízek na kozu!".
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2016, 09:03:31 »

Jo, já už zkoušel fotokopie, ale moc kurvy nespolupracují. Většinou vřískají nějaký nesmysly a rvou mi z ruky originál, kterej jim chci jen předložit - ne dát. Jednou držkovali i něco o padělání  ;D
Opravte mně jestli není pravda, že v zákoně je že řidič je povinen mít u sebe řidičský průkaz. Nikde není napsáno, že ho má dát z ruky. Takže až mne příště zastaví kvůli kontrolní kontrole, což při mé smůle může trvat klidně i několik let, zkusím nedat doklady obecně z ruky a celé to budu nahrávat a případně to naženu do SŘ.

EDIT: Zejména to začne být zajímavé, až budou občanky s čipem. Tu pak nedám z ruky ani za prase.....

Detailně si to policajti vykládají takto:
http://www.policie.cz/clanek/predkladani-dokladu-ke-kontrole.aspx


    V § 6 odst. 12 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, je uvedeno:

 
„Na výzvu policisty nebo vojenského policisty je řidič motorového vozidla povinen předložit doklady podle odstavců 8 a 9 policistovi ke kontrole. Na výzvu strážníka obecní policie ve stejnokroji nebo celníka ve stejnokroji je řidič motorového vozidla povinen předložit strážníkovi ve stejnokroji nebo celníkovi ve stejnokroji ke kontrole doklady podle odstavce 8 písm. a) a b).“

Kontrolu chápou samozřejmě velmi extenzivně jako platnost, pravost atd... a to dle nich nelze bez fyzického předání.

Napadlo mne, zda by šlo naopak požádat policistu o průzkaz a ten mu vrátit, až on vydá zpět kontrolované papíry.:-)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:půl roku bez řidičáku a přitom bez vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 08 Ledna 2016, 09:24:05 »

Jenže orgán ti žádný průkaz dávat do ruky nebude. On nemá žádnou povinnost přeci .. ty jsi sprostý podezřelý a tím víc jsi podezřelý, že mu chceš dělat nějaké obstrukce :)
IP zaznamenána