30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prosím o radu  (Přečteno 7065 krát)

duffy018

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Prosím o radu
« kdy: 06 Ledna 2016, 14:34:26 »

Ahoj, zkráceně popíšu svůj problém:

Jsem provozovatel vozidla, dva přestupky za parkování byly spáchány v březnu 2015. Na místě kde bydlím je to s parkováním o nervy a policajti toho zneužívají a tak si to nechci nechat líbit. Natahoval jsem to jak se dá. Za řidiče jsem nakonec označil člověka, kterému až nyní přišla výzva k podáni vysvětlení.
Do prekluze zbývá 2-3 měsíce. Jak mám nyní postupovat? Když nebude reagovat za jak dlouho se mi to vrátí jako delikt? A když už bude SprDel zahájen je pořád platná prekluze 1 rok ode dne spáchání přestupku? Jsem student a nemam 5000 na pokuty :-/

Děkuji za jakoukoli radu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2016, 14:37:30 »

Ať se přizná. Za měsíc mu přijde příkaz, on podá odpor a tím to skončí. Když mu za to nabídnete flašku, tak je to nejlevnější možné řešení.
IP zaznamenána

duffy018

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2016, 14:56:01 »

Je to cizinec žijící v ČR ale už na něj nemám kontakt. Dopis byl doručen fikcí na adresu dřívejšího studenského bytu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2016, 15:02:18 »

Tak úřadu na podatelně přistane dopis, že se dotyčný přiznává a jmenuje vás svým zástupcem.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2016, 16:26:47 »

Nebo se prostě jeho jménem přiznej.
IP zaznamenána

duffy018

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2016, 18:01:09 »

Tomu bych se právě chtěl vyhnout protože ten týpek už je nahlášený na jiné adrese kam by mohla směřovat další korespondence a já bych o tom nevěděl. Nedá se to udělat nějak jinak? Co se stane když nikdo reagovat nebude? Za jak dlouho by mi to vrátili? Je i po zahájení deliktu stále lhůta 1 rok od spáchání přestupku?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2016, 18:05:47 »

Pokud se borec nepřizná, tak to sklopí na sprdel (se 4 letou promlčecí lhůtou) a půjdou po tobě. Rozhodni si to sám.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2016, 01:19:07 »

pokud jsou oba přestupky spáchány v březnu 2015 tak je prekluze 1 rok a nemůžou to najednou překlopit na 4 roky... dle mého názoru! volil bych tu variantu co píše opas. nech se zvolit zástupcem a pokračuj dále.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2016, 08:21:09 »

Ale můžou. Vyhledejte si SPRDEL a uvidíte.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2016, 09:36:09 »

Každopádně týpek se nějakým způsobem musí přiznat - jak říkám, přiznej se za něj a klidně mu někde zřiď novou schránku nabo jak říká opas, přiznej se a nech se zvolit zástupcem. Přes to vlak nejede. Sprdel pro tebe bude v sprdeli.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #10 kdy: 07 Ledna 2016, 16:08:40 »

Ale můžou. Vyhledejte si SPRDEL a uvidíte.

pravda! tak se omlouvám za dezinformaci! mea culpa! pro přehlednost:
Sprdel < 7.11.2014 --> 1 rok
Sprdel >= 7.11.2014 --> 2/4 roky (zahájení/ukončení)
Přestupek < 1.10.2015 --> 1 rok
Přestupek >= 1.10.2015 --> 2 roky
IP zaznamenána

duffy018

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #11 kdy: 08 Ledna 2016, 00:54:49 »

Dobře děkuju za rady. Ještě jedna otázka. Pokud to dobře chápu tak když do prekluze přestupku (tedy březen 2016) nepadne žádné pravomocné rozhodnutí je konec. A mně se to žádným způsobem už nemůže vrátit protože řidiče mají.

Kamarád taky řešil jeden přestupek spáchaný před 2 roky, úřad se odmlčel a po roce a půl od přestupku mu napařili SprDel. Podal odpor a nic dál se nic nedělo. Ptal se mě na to ale já su tady s tím v pasti. Jeho přestupek se stal určitě před 11/2014.
« Poslední změna: 08 Ledna 2016, 01:30:28 od duffy018 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2016, 08:51:06 »

Dobře děkuju za rady. Ještě jedna otázka. Pokud to dobře chápu tak když do prekluze přestupku (tedy březen 2016) nepadne žádné pravomocné rozhodnutí je konec. A mně se to žádným způsobem už nemůže vrátit protože řidiče mají.

Kamarád taky řešil jeden přestupek spáchaný před 2 roky, úřad se odmlčel a po roce a půl od přestupku mu napařili SprDel. Podal odpor a nic dál se nic nedělo. Ptal se mě na to ale já su tady s tím v pasti. Jeho přestupek se stal určitě před 11/2014.
Pokud Sprdel za přestupek před 2 roky zahájili po 1,5 roce, tak mají smůlu. Jen to někdo zkusil podle nových pravidel.
A toho kamaráda je nejlépe zastupovat, ať si mají s kým psát. To znamená, že by měl napsat dopis, že byl v dané době řidič, že přestupek se pravděpodobně stal a že Vás zmocňuje k zastupování. A normálně podepsat bez ověření.   
IP zaznamenána