30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP  (Přečteno 11302 krát)

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« kdy: 19 Srpna 2020, 17:26:33 »

Dobrý den. Když seženu fichtla bez papírů jak ho nejlépe přihlásit? Žádný velký ježdění jen mezi vesnicema a občas do práce.
1. Seženu jiné papíry a přebouchám si novej štítek a čísla. Štítky se prodávaj, napatinovat to zvládnu. Udělám evidenčku a půjdu na úřad. Co když už bude majitel původních papírů po smrti a nikdo na to třeba 20let neplatil ručení? Není to automaticky vyškrtnuto a tudíž TP k ničemu? Případně jak se řeší kupní smlouva když je původní majitel mrtev.
2.Veteránské značky.Nejsem z toho moc moudrej jak je to s ježděním mimo srazy. Někde píšou že pokud se s tim nepodniká tak jezdit mohu a někde že ne. Vím akorát že se musi každej rok před nějakou komisi aby to prodloužila a při prodeji že zanikají.
Chtěl bych něco jen z nostalgie,ale bojim se papírování.  Dík za každou radu.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2020, 19:41:11 »

Veteránské testace jsou po dvou letech, jezdit můžete v podstatě jak chcete. Najděte si poblíž veteránský klub a tam se domluvte. Mimochodem, měl byste mít nějaký průkaz původu (smlouva atd).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2020, 22:11:54 »

nebo kamaráda na slovensku
tam lze nově přihlásit i vyřazená vozidla s původními doklady
je toho na veteránských forech dost

jinak na každodenní ježdění bych vybral něco jiného než fichtla


jako před těmi desítkami let byl ten přechod z favorita na fichtla příjemný, ale přechod z fichtla na cokoli dalšího ještě příjemnější  ;)
např. s tehdejšími 60kg mé postavy to jelo
dnes se skoro metrákem je 350 tak akorát  8)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2020, 09:57:57 »

1) Fichtl (bavime se o Jawa 50 typ 05/20/21) nema na ramu vyklepane cislo - ma pouze stitek a na nem "cislo stroja", ktere se shoduje s cislem uvedenym v dokladech. Toto cislo obvykle obsahuje cislo motoru (ktere je na motoru vyklepane) ale uz jsem parkrat prihlasoval fichtla, kde cislo motoru nebylo obsazene v cisle stroja a nebyl s tim zadny problem. Koupite-li soucasne doklady na fichtla (ne tu malou knizecku) tak tam cislo motoru 100% nebude vyplnene.
2) Pokud je majitel (zapsany v dokladech) po smrti, je to problem. Existuji dve legalni moznosti:
     a) fichtl prosel dedickym rizenim a existuje novy majitel, ktery neni zapsan v dokladech - to se da vyresit na registru.
     b) fichtl neprosel dedickym rizenim, potom je treba znovuotevrit dedicke rizeni a fichtla nekdo zdedi. Zde je nelegalni podmoznost spocivajici v antedatovane kupni smlouve. Ale to neni uplne reseni pro eMDusiny a je k
         tomu treba spoluprace soucasneho majitele
3) Veteranska atestace - at uz a) "plna" (zelene znacky a odhlaseni z registru) anebo b) "castecna" (normalni RZ) je ta posledni cesta, kterou bych se ja vydal. Uz jenom proto, ze veteranske spolky jsou z 99% klientelistecke tlupy nacpane arogantnimi nedouky, kteri jsou peresvedceni, ze Zeme se bude tocit na druhou stranu, kdyz oni na to daji razitko. Nemate vubec zadnou jistotu, ze totez vozidlo, ktere proslo testaci, testaci projde i priste. Trochu lepsi situace je u b), tam to veteran-bossove tolik neresi.
Oficialne historicke vozidlo nesmi byt pouzivano k podnikani ani jako kazdodeni dopravni prostredek. Ale v praxi  (to druhe) nikdo nekontroluje.
« Poslední změna: 20 Srpna 2020, 10:01:40 od medved »
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2020, 11:17:41 »

Mike-Já tu vaši bejvalou váhu překračuju jen o pár kg takže za mě v poho :)  a na silnější papíry nemám.  Chci to prostě z nostalgie, ale dát za to dneska kolem  25-30t se mi nechce. Zas takovej srdcař nejsem. Prostě koupit nějakej vrak,pohrát si s tim a pak to hodit na papíry.
Medvěd-Jelikož nejsem žádnej Mirek Dušín, tak vaše 2 možnost s tou smlouvou se mi zamlouvá nejvíce a počitám že by to bylo i nejméně papírování. Takže pokud tomu dobře rozumím stačí sepsaná smlouva za života dnes již nežijícího majitele, evidenčka a na to dostanu na magistrátu novej techničák. ALE? Jak to bude za ty roky s neplacenym povinym ručením. Aby člověk nedostal pokutu a penále takový že by se spíš vyplatilo koupit něco na papírech.Když jsem to měl vlastně koupený a do těch určitejch dní nepřihlásil a neplatil PR.  Děkuji.
« Poslední změna: 20 Srpna 2020, 11:19:53 od Sturmgewer44 »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2020, 19:15:52 »

Co když už bude majitel původních papírů po smrti a nikdo na to třeba 20let neplatil ručení?
Přesně takový fichtl se mně povaluje v kůlně  ;D ;D
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #6 kdy: 20 Srpna 2020, 21:57:13 »

Sturmgewer44> kazde mene standardni reseni ma svuj hacek - to neplacene ruceni je pouze jeden z nich. CKP muze vymahat tusim od 1.1.2018. To neni az tak likvidacni. Dalsi hacek je mozna pokuta za pozdni prepis. Sice jsem ji nikdy neplatil, ale taky uz jsem metodu "smlouva s neboztikem" dobrych deset let nepouzil. Takze aktualni stav neznam.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #7 kdy: 20 Srpna 2020, 22:02:47 »

tak váhově asi v poho  8)
jinak souhlas s medeved
veteránisti jsou takoví, že i mříž na králíkárně mají s milimetrovou roztečí - tolerancí
já mám naštěstí všechno na bílejch a tak starý že na to ČPP dává cenu skoro jako na veteránskou

ale prostě fichtla bych nechtěl
a skútrů je třeba spousta okolo 10 s dostupností dílů stejnou jak na ty fichtly ( možná lepší, páč to není veterán )
snad jen se vyhnout nikasilu a pokoukat k čemu se nabízí 70ccm válec ( set )

ona ta váha není na furt  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #8 kdy: 20 Srpna 2020, 22:06:38 »

medved: A nebo může smlouvu s nebožtíkem uzavřít bílý kůň od kterého to vy koupíte teď..
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #9 kdy: 21 Srpna 2020, 00:20:38 »

2M> to uz je ale hodne hardcore :-) ... ze by misto pro Helmuta/Deadmuta? ;-)

Ja jsem to reseni s antedatovanou kupni smlouvou zminil proto, ze jsem ho pred lety parkrat pouzil - pochopitelne s vedomim a souhlasem skutecnych tehdejsich vlastniku. Koupil a zlegalizoval jsem tak par stroju, ktere by asi tenkrat jinak skoncily nekde na magnetu v kovosrotu - anebo rozebrane na dily, znovusestavene do podoby motocyklu/automobilu s prebouchanyma cislama a nebidnute na Aukru za nesmyslne prachy ;-).

Mike> to neni o tom, ze by veteranisticti bossove byli prilis prisni v posuzovani stavu stroje. To je spis o tom, ze v naproste vetsine pripadu projde nepuvodni ale krasne nalakovana jebka, slozena z X ruznych darcu. Ale puvodni stroj ve funkcnim ale znacne omselem stavu neprojde. Protoze neni "hezky" (to jsem nekolikrat slysel na adresu svych stroju). Proste podle nich je spravne si koupit dily z Turecka, nebo od nejakych zdejsich pokoutnich vyrobcu, kde nesedi vubec nic, nechat nalakovat auto krasnym lakem (jehoz slozeni ale v dobe, kdy se to auto vyrabelo jeste ani neexistovalo). Naopak nespravne je pokouset se zachranit puvodni dily, zachovat puvodni lak a chrom. To je na dlouhe vypraveni. Zaver jsem ucinil pred mnoha lety - s "veteranistickymi" spolky nechci mit nic spolecneho.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #10 kdy: 21 Srpna 2020, 14:10:18 »

2M> to uz je ale hodne hardcore :-) ... ze by misto pro Helmuta/Deadmuta? ;-)

Asi ne víc hardcore než fiktivní smlouva..
s Helmutem asi bude problém aby se dostavil k přepisu s dokladem totožnosti a nebo dal úředně ověřenou plnou moc.. ale třebas by se sehnal bezdomovec za flašku a nebo tak něco.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #11 kdy: 21 Srpna 2020, 20:05:07 »

V dnešní době,  kdy lze skútr do 125 ccm provozovat na sk. B mi přijde chtít jezdit na fichtlu jako zbytečnost.  Člověk se v tom víc vrtá než jezdí.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #12 kdy: 21 Srpna 2020, 20:11:19 »

... Člověk se v tom víc vrtá než jezdí.
Coz je presne to, co na tom spoustu lidi bavi. A - btw - kolik tech skutru bude jedit za 50 let?
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Jak nejlépe přihlásit pionýra bez TP
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2020, 19:06:49 »

Přesně!!!  Kdybych chtěl něco do denního provozu tak vezmu skůtra . Jak píše Medvěd jde mi o to vrtání a nostalgii.
Jinak díky všem za rady.
IP zaznamenána