30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

jít?
- 3 (18.8%)
nejít?
- 13 (81.3%)

Celkem hlasů: 16


Autor Téma: podání vysvětlení  (Přečteno 11280 krát)

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #15 kdy: 21 Března 2016, 15:31:21 »

Řidiči jsem se omluvila a řekla nashle. Žádný info jsem nedala.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #16 kdy: 21 Března 2016, 15:55:45 »

A z Magistrátu tohle, ale nerozumim tomu.
Advokáta jsem chtěla, ale částku, kterou mi řekl, tak tu bohužel teď nemám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #17 kdy: 21 Března 2016, 16:01:02 »

Přesunuto do neveřejné sekce (živý případ, kopie listin).

Ženská, z vás to leze jak z chlupatý deky. Takže jestli tomu dobře rozumím, tak vám kvůli alkoholu zadrželi ŘP a pak jste bez ŘP řídila, nabourala autobus (předpokládám bez něčího zranění) a odjela. No, mohlo být hůř.

Dobrá zpráva je, že to řízení se zadrženým ŘP aspoň není trestný čin, je to přestupek dle § 125c(1)(e)2 ZPPK, za který je sazba pokuta 5000 až 10000, 7 bodů a zákaz 6 až 12 měsíců.

Blbá zpráva je, že čelíte podezření ze 3 přestupků, alkohol, ujetí a řízení po zadržení ŘP. Pokud vám ještě nedoručili sdělení obvinění ve věci toho alkoholu a stalo se to ve stejném obvodu obce s rozšířenou působností jako ta nehoda, tak by se to vše dalo projednat ve společném řízení, což by mohla být jedna z možností, jak z toho vyjít co nejlíp. Pokud už alkoholové řízení začalo nebo se to stalo někde jinde, tak se to bude řešit zvlášť (a všechny sankce sčítat, tj. pokuta, body i zákazy).

Ujetí a řízení se zadrženým ŘP se projednají v každém případě společně, takže pokud vám prokážou, že jste byla na místě, a úřad si toho zadržení všimne (což asi všimne, protože se to hlásí registru řidičů a tam vás určitě lustrovat budou), tak se vůbec nemusíte trápit tím ujetím.

Jak už jsem psal výše, PČR bych ignoroval nebo se donekonečna omlouval/vymlouval. Předvedení se není třeba bát, jednak je to velmi málo pravděpodobné, navíc je to v podstatě jen taxík zdarma. Na místě jim nic neřeknete (prostudujte si FSM - heslo s policajty se nebavíme).

Moc dobře rozehrané to ale nemáte, všechno jsou to vcelku drahé přestupky, navíc v té kombinaci hrozí vybodování.
« Poslední změna: 21 Března 2016, 16:08:11 od hh »
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #18 kdy: 21 Března 2016, 16:05:02 »

Sem jste mne vy přešoupl? Jsem tu poprvé, poprvé řešim něco takového, tak jsem krapet mimo....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #19 kdy: 21 Března 2016, 16:07:02 »

Místo advokáta můžete zkusit www.nezaplatim.cz (pozor na jiné podobné služby, často jde o podvodníky). Nebo to řešit zde, ale jak pozoruju, jak v tom plavete, tak spíš než chodit si sem pro rady by to chtělo, aby se toho někdo ujal jako zmocněnec. Třeba se někdo nabídne.

Sem jste mne vy přešoupl? Jsem tu poprvé, poprvé řešim něco takového, tak jsem krapet mimo....
Ano, čtou to tady nepřátelé, viz červené upozornění v záhlaví.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #20 kdy: 21 Března 2016, 16:09:11 »

Jinak, chytli mě v Hradci a nehoda Praha. A dnes mi přišlo zase něco HK, ale to mi vydajkí až večer.
Upřímně, jsem v pytli. Nevim co a jak vykoumat nejlíp.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #21 kdy: 21 Března 2016, 16:11:02 »

Omylem jsem tam dala originaly, ale ted už to tam je bez jmen atd.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #22 kdy: 21 Března 2016, 16:14:12 »

zkusim to,děkuju moc a moc.
jinak, odvolání poslat asi mám, že?
a ohledně veřejnosti skryto, to ted vidime jen my dva?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #23 kdy: 21 Března 2016, 16:18:35 »

My tři  ;D
Ještě malá rada pro příště - Když mám jakékoliv pochybnosti o tom, že bych úplně nemusel nadejchat nulu, nikdy nedávám fízlům do ruky řidičák a tvrdim, že jsem si ho zapomněl - nemohli by ti ho totiž potom sebrat a mohla si bejt víc v klidu.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #24 kdy: 21 Března 2016, 16:21:41 »

Nemyslela jsem si, že nadycham. Vím, myslet a vědět... 
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #25 kdy: 21 Března 2016, 16:25:24 »

Jo ještě něco... Pojišťovna chce kopii ŘP a technická. A tím co...?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #26 kdy: 21 Března 2016, 16:29:13 »

Teď už čtyři.  :)  (Jinak jenom stálí členové z jejichž příspěvků vyplývá určitá zaujatost pro věc = cca 30 kousků)
V prvé řadě se vydejchejte, teď už žádné nebezpečí zprodlení nehrozí.
Alkohol a nehoda se řeší zvlášť a obojí je možné vyhrát i prohrát.
S tím řidičákem je to pech, jak už psal kolega Bruce Plikous.
Něco si tu přečtete - vlákna alkohol, jsou tam velmi podobné příběhy. U toho ujetí je potřeba zdržovat, aby řidič autobusu zapomněl Vaši podobu. Nikam se nedostavovat, jednat písemně nebo zástupcem. A se změnou barvy vlasů se to dá uhrát, pokud jste se tomu řidiči neidentifikovala. Přeci nebudete udávat osobu blízkou, jejíž újmu by jste pociťovala jako sobě vlastní. Pokud jste se identifikovala a škoda nebyla nad 100.000, tak to nebude ujetí, pokud dodáte pádný důvod spěchu. (ne kadeřníka).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #27 kdy: 21 Března 2016, 16:41:18 »

A pojišťovně bych nic neposílal.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #28 kdy: 21 Března 2016, 16:46:56 »

Upřímně, jsem v pytli. Nevim co a jak vykoumat nejlíp.
Jak říkám, nejlíp si sehnat nějakého zkušeného zástupce. Pokud se někdo nenabídne zde v rámci fóra, tak nezaplatim.cz. Problém vaší kauzy je ten, že jednak máte zadržený ŘP, takže nemá moc smysl zdržovat. Taky by obvyklá zdržovací taktika mohla klidně vést k tomu, že se vám ty tresty fakticky protáhnou (nejdřív zadržení ŘP, pak nějaké ty zákazy a třeba ještě vybodování), přitom kdyby se to sfouklo najednou, mohla by být celková doba bez papírů kratší. Těch variant je tam hodně a nejde takto bez detailní znalosti doporučit nejlepší postup.

Citace
Omylem jsem tam dala originaly, ale ted už to tam je bez jmen atd. [...]a ohledně veřejnosti skryto, to ted vidime jen my dva?
Vidí to dost lidí, v zásadě všichni, kdo už tu něco řešili, nebo jsou prověřeni jinak. Rozhodně nadále dokumenty anonymizujte.

Citace
zkusim to,děkuju moc a moc. jinak, odvolání poslat asi mám, že?
Všeho do času. Zatím se nemáte proti čemu odvolávat (pokud nemyslíte to zadržení - tam by to jistý smysl mělo, protože hladina byla fakt nízká, ale odkladný účinek to stejně nemá a jen si tím v důsledku to zadržení prodloužíte).

Citace
Jinak, chytli mě v Hradci a nehoda Praha. A dnes mi přišlo zase něco HK, ale to mi vydajkí až večer.
Bude to nejspíš zahájení řízení (sdělení obvinění) v tom alkoholovém případě, součástí nejspíš bude předvolání na ústní jednání. Je zbytečné pro to běhat hned první den úložní lhůty, ale vzhledem k tomu zadržení ŘP nemá smysl zdržovat. Jinak bohužel tím, že to řeší jiný úřad, padá ta možnost to všechno sfouknout ve společném řízení.

Citace
Jo ještě něco... Pojišťovna chce kopii ŘP a technická. A tím co...?
Čí pojišťovna? Vaše z POV? Dělejte mrtvého brouka, případně když budou neodbytní, tak popřete, že jste auto řídila. Stále ta škoda půjde z vašeho POV, ale jestli pojišťovna touží vědět po tom, kdo auto řídil, ať si to laskavě zjistí sama. Plus hraběcí rada - mějte doma kopie všech dokladů.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #29 kdy: 21 Března 2016, 17:04:18 »

Důvod spěchu je akceptovatelný pouze fakt, že jde o vlastní život...takže podle mě další blbost. Co si vymyslet, že jsem nevolala sanitku atp? Co se týče bodu, moc jich už nemám. Přišla jsem myslim  o 6 b, o 12 hod později, co mi vzali papíry a to, kdy jsem se vracela do hor do práce a nestíhala. Takže za rychlost. Co na to říct... Jsem marná! A jestli jsem četla dobře, doba se započítává od doby zadržení... Odvolání chci poslat před tim, než si zase něco nemilého vyzvednu. A koppie mám všeho ;-)
IP zaznamenána