30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda bez známky po dálnici a celníci  (Přečteno 10686 krát)

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Jízda bez známky po dálnici a celníci
« kdy: 13 Září 2015, 08:37:16 »

Tak se mi povedlo zapomenout přelepit známku na druhé auto a všimli si mě celníci u sjezdu na Slivenec na R1. Celkem jsem pospíchal, tunel jsem projel celkem svižně, pěkně čáru mezi kola na kamerách usekáče, celníci v transportéru v nedohlednu, sjíždím na Zbraslav, tam už se pár aut motalo, takže se přibližujou, na kulaťáku mimo dálnici ovšem fronta a oni na majáčkách mě předjeli a dali stopku. Následně mě chtěli natáhnout zpět na R1, což jsem bojkotoval a tak mě zastavili ještě na tom kulaťáku a stálo mě to dva palacký >:( Nepadlo ani slovo o tom, že jsem jel honě svižně a nechtěl je následovat... tak mě teď jen napadá, kdybych popřel moji jízdu po dálnici, dalo by se to řešit lépe? (na dálnici mě nezastavili a vzhledem k tomu, že mě tam chtěli natáhnout...) Jaké mají vlastně pravomoci? Auta mají celkem pomalá  :P
« Poslední změna: 13 Září 2015, 08:39:09 od Macek »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2015, 09:57:35 »

Jediné řešení je odmítnout zaplatit na místě a jít do správního řízení. Pak by byly dvě možnosti. Buď by neměli v ruce vůbec nic a hodili by to ze skály rovnou sami a nebo by měli pocit že to je udržitelné a vy byste ze spisu viděl, co mají případně na videu a co napsali na úřední záznam. Podle toho byste se pak mohl bránit.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2015, 12:15:37 »

Asi by Vás dostali na záznam z kamer. Jsem přesvědčen, že každá spz je automaticky zapsaná do databáze, to znamená, že není potřeba složitě zpětně prohlížet záznamy, ale je to na jedno ťuknutí po zadání spz a datumu. http://slidilove.cz/node/117
Finanční úřady jsou takhle schopné vyvrátit Vaše tvrzení, že jste někdy něco konkrétním autem přepravoval např. do Brna.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2015, 12:26:12 »

Jenže jízdu bez dálniční známky nesklopí na sprdel. Takže můžou maximálně stíhat řidiče. Pak je otázka co přesně mají na videu.
Proto si nedovolím tvrdit, jak by to dopadlo.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2015, 13:20:47 »

Usekáč prý funguje tak, že vyhodnotí časy snímku vjezdu a výjezdu a pokud je překročena rychlost, posílá to dál, tudíž by to teoreticky nemělo šmírovat. Další věc, když člověk dobře trefí v místě kamery čáru mezi kola, tak to SPZ nepřečte - nechodí dopis s žádostí o výpalné (mnohokrát vyzkoušeno) Co jsem se ptal celníků, tak mýtné brány jim posílají fotky neplatících - ale jen kamionů, aby je mohli zkásnout. Otázka je, jestli tam funguje ještě něco třetího co zaznamenává a ukládá vše...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2015, 15:07:14 »

.... tudíž by to teoreticky nemělo šmírovat. .... Otázka je, jestli tam funguje ještě něco třetího co zaznamenává a ukládá vše...
S tím trochu koliduje systém vyhledávání ukradených vozidel. Asi se nečeká, zda překročí rychlost.  :)
http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/odbor_bezpecnosti_a_krizoveho_rizeni/mestsky_kamerovy_system.html
Jednou zaznamenaná data se nemažou. A chtějí nás chránit dokonale. Ať nás to stojí cokoliv.
http://autosalon.iprima.cz/clanky/rychlost-aut-budou-merit-i-mytne-brany
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2015, 15:25:32 »

Už dříve jsem se zajímal u TSK a MP Praha, jak se zachází s daty z kamer úsekovek; že bych napsal na ŘSD ohledně kamer na mýtných branách 106_infožádost, jak nakládají s fotkama z mýtných bran? Možná Ministerstvo dopravy, těžko říct kdo je tu vhodný povinný subjekt..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #7 kdy: 13 Září 2015, 15:49:09 »

Teď už jsem to nedohledal, ale někde jsem zachytil v diskuzi sdělení, jak se jeho známý od kamerového systému chlubil, že stačí zadat spz a ihned vyjede mapa Prahy se zaznamenáním času průjezdu pod kamerami, které umí spz rozeznat. A když se podíváte, kam všude ta data z centralizovaného kamerového systému jdou, tak by jste se s iluzemi o nešmírování měli rychle rozloučit. Teď se řeší upgrade na systémy rozpoznávání obličejů a to bude teprve mazec. http://www.efg.cz/aplikace/system-rozpoznani-obliceje.html .
Cena za uložení 1MB je pod 3 haléře a ukládají se jen lokalizační data a identifikátor. Řekl bych, že na celý Váš život (kde jste byl, co jste napsal nebo řekl) stačí pár DVD za jednotky korun.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2015, 19:15:05 »

Jo, tohle jsem také zachytil a teď fakt nevím, jestli to další bylo výsledkem mé představivosti nebo jsem měl ještě další zdroje. V každém případě jsem našel, že ve zprávě z roku 2010 se MP zmiňuje, že tohle umí 13 úsekových měření v Praze a že hodlají systém rozšířit.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2015, 00:54:07 »

kdysi dávno se uvádělo, že vozidla která nepřekročila rychlost nejsou vůbec zaznamenávána, resp. data se vyhodnotí a neuloží
mýtné brány měly fíčuru, že rozeznávaly pouze kamion-autobus
patrně definována velikost objektu v záznamu
osobáky to nemělo snímat vůbec

ovšem jako první chybu vidím těch dvou bankovek z kapsy
mohli jsme tu za vaše být moudřejší  8)
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2015, 13:03:31 »

Hlavne taxa je tusim max 5K a 1K spravko.. takze uz to o nejak zasadne moc drazssi ani byt nemohlo a nemelo zadny smysl platit na miste.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2015, 13:04:44 »

Vsuvka: transportér Celní správy nejede víc jak 175km/h (čímž vůbec nechci nic naznačovat  ::) )
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2015, 14:15:51 »

Hlavne taxa je tusim max 5K a 1K spravko.. takze uz to o nejak zasadne moc drazssi ani byt nemohlo a nemelo zadny smysl platit na miste.

Jaj, musím se více sebevzdělávat, ty potvory strašily o mnoho víc...

Další věc je jestli to příští rok nevyřeším měsíčními nálepkami na všechny auta, abych na to nezapoměl... Kamarád poté, co zničil pneu a disk na D1 na nějaké obrdíře prohlásil, že za to platit plnou cenu nebude a jezdí už 2,5 roku na měsíční a nikdo ho neřešil... a jezdí opravdu hodně...

Pořád mi vrtá hlavou, že absolutně neřešili, že jsem se hodně svižně vzdaloval, hodně nad rámec povolený rychlosti, takže muselo být víc než jasný, že si s nimi nechci povídat...
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez známky po dálnici a celníci
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2015, 14:55:37 »

To není starost celní správy nějaká rychlost. V sobotu jsem se svezl taky bez známky po dálnici, protože jsem zaspal a zapoměl si ji přelepit z druhýho auta. Moje myšlenky ohledně top speed vw krabicosazometu  se ubíraly stejným směrem. Každá podezřelá dodávka v zrcátku mě nutila pro jistotu raději zrychlit.
IP zaznamenána