30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Elektromobil po DN vzplanul ...  (Přečteno 12719 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Elektromobil po DN vzplanul ...
« Odpověď #15 kdy: 09 Září 2016, 14:41:24 »

No jenže to je snad za předpokladu, že se ten oxid zredukuje, aby si ten kyslík mohlo vzít to lithium. To se asi nebude dít zase tak rychle, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Elektromobil po DN vzplanul ...
« Odpověď #16 kdy: 09 Září 2016, 14:56:15 »

A kde je ten kyslík schovanej?

Když to rozděláš, tak jeden sedí hned na vrchu :-)

Lithiový článek funguje na bázi oxidace a redukce lithia oxidem kobaltu nebo čeho (tedy pokud si to rámcově pamatuji dobře) , stejně jako olověný aku pracuje s kyselinou.

Já nechci být hnidopich, ale tak to úplně není, protože Li+ se během nabíjení a vybíjení jen "přesouvá" z katody do anody a zpět, ale nemění své oxidační číslo (mocenství) +1. Co se mění, je oxidační číslo uhlíku v anodě a kationtů (Co, Ni, Mn) v katodě.
Olověný akumulátor je taky akumulátor, ale tam dochází k jiným procesům, tam se olověné ionty opravdu redukují a oxidují.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Elektromobil po DN vzplanul ...
« Odpověď #17 kdy: 10 Září 2016, 13:16:10 »

Já nechci být hnidopich, ale tak to úplně není, protože Li+ se během nabíjení a vybíjení jen "přesouvá" z katody do anody a zpět, ale nemění své oxidační číslo (mocenství) +1. Co se mění, je oxidační číslo uhlíku v anodě a kationtů (Co, Ni, Mn) v katodě.
Olověný akumulátor je taky akumulátor, ale tam dochází k jiným procesům, tam se olověné ionty opravdu redukují a oxidují.

Dík za upřesnění. Já jako laik jen vím, že tam je nějaké lithium, které v tom lepším případě dělá volty a v tom horším dělá čmoudíky :-D
IP zaznamenána