30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva-prosím o pomoc  (Přečteno 15353 krát)

AngeslBoy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-prosím o pomoc
« Odpověď #15 kdy: 21 Ledna 2015, 11:33:15 »

Moc děkuji za rady.

Ještě jedna věc, přítelkyni předvolali na základě telefonického rozhovoru-je to právoplatný, nebo máme počkat na dopis?:)

Co se týče toho radaru z 22.12., tak je to paragraf 125c, odst.1, písmeno f)3 , zákona č. 361/2000 (3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více)

A aby mě ukanenovali, tak si za boha nemůžu vzpomenout, jestli jsem to náhodou neřídil já. (to by byl asi průser?, protože mám měřenou rychlost). Nebude jednodušší jim tam říct, že odepírám vysvětlení s odkazem na celý odstavec 3 paragrafu 61 zákona č. 273/2008?
Ale co když mi tam ukážou na kamerách můj obličej? Stejně to můžu říct?

S tím radarem, bych do toho nerad tahal už toho kamaráda i pokud tam bude na těch kamerách-právě kvůli případným problémům s prodlužování víza atd....

Přemýšlím, že bych dal info jiného kuwaiťana, že to řídil, který už odjel zpátky do Kuwaitu:), ale co když budu na Té fotce já?:) můžu jim to dementovat, že to byl prostě někdo jiný? Nj. ale oni budou pána obesílat do kuwaitu a za 60 dní mi dají SPRDEL?

Popravdě, (i když bych velice rád šel s tou birokracií do křížku), tak bych to měl nejraději co nejrychleji z krku, jelikož mám nyní velice moc starostí a rodinných fatálních problémů.

věřte, že jsem včera byl zakouslý tady asi do čtyř do rána...a pročítal jsem všemožné
« Poslední změna: 21 Ledna 2015, 11:56:29 od AngeslBoy »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-prosím o pomoc
« Odpověď #16 kdy: 21 Ledna 2015, 11:47:26 »

Popravdě, moc jsi toho asi nenačetl, když tam chceš chodit :) Pokud s tím chceš něco dělat, jako že já bych to ignoroval, tak to podej písemně, jelikož pak nemůžeš přijít do konfrontace s fotkou.
IP zaznamenána

AngeslBoy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-prosím o pomoc
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2015, 11:59:07 »

Popravdě, moc jsi toho asi nenačetl, když tam chceš chodit :) Pokud s tím chceš něco dělat, jako že já bych to ignoroval, tak to podej písemně, jelikož pak nemůžeš přijít do konfrontace s fotkou.

Vždyť já se vlastně můžu konfrontovat s fotkou ne? Protože to není jen o osobě blízké, ale i o mě a mě by hrozilo trestní stíhání, nebo nebezpečí postihu za správní delikt. Jestli to chápu správně?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-prosím o pomoc
« Odpověď #18 kdy: 21 Ledna 2015, 15:09:26 »

1. případ - zastavení, ztotožnění, jízda bez řidičáku. "Pachatel" je znám.
Manželka ať nikam nechodí. Pokecali si po telefonu, fajn, tím to hasne. Jestli jí něco budou chtít doopravdy a ne jen v rámci dobrých dodavatelsko-odběratelských vztahů tak ať pošlou oficiální pozvánku v obálce s modrým pruhem.
A pak je může opět poslat s prominutím někam, protože s tím nemá nic společného a nebude v této záležitosti vypovídat.
Fertig.
Telefonem si můžeme domlouvat rande, rezervaci v restauraci, ptát se na zdraví babičky, ale rozhodně se tímto způsobem nepředvolává konkrétní osoba (trvalé bydliště, rodné číslo apod.) k jakémukoliv oficiálnímu úkonu.

2. Fotka nic neznamená. Každopádně je to nepodstatné, protože tohle bude radarem automatickým, takže nejřív vám dorazí "příkaz". Jestli máte v zásobě další kuvajťany, vylosovat jednoho v přítomnosti notáře (dělám si legraci!) a poslat jeho údaje. Vybíral bych ale nějakého, který se tady v tu dobu skutečně pohyboval, můžou si to přes vízum ověřit jestli to bude nějaký aktivní úředník. Případně klidně i toho originálního. Samozřejmě uvádět jeho domovskou adresu, zdůraznit že mluví jen jejich jazykem (co vlastně mají, nějakou formu arabštiny?). Žádná angličtina, natož čeština.
Případně jestli jste z Prahy tak celkem fungující taktika je i ignorovat, páč mají "práce" nad hlavu, a ti co platí bez reptání mají samozřejmě přednost  :P
To že by ingorovali kuvajťana a hodili to na vás přes SPRDEL je jejich zbožné přání, ale takto to zákon neříká. Ale to už hodně předbíháme.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-prosím o pomoc
« Odpověď #19 kdy: 21 Ledna 2015, 15:41:37 »

Kuko28 to napsal správně, čili telefonický předvolání je neplatný, čili nikam nechodit a u té druhé věci to opravdu poslala městská policie nikoliv magistrát? Je to divný, protože z automatickejch systémů rovnou chodí výzva k uhrazení určené částky... Tohle je nějaký nestandartní postup, leda by to nebylo z automatického systému.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výzva-prosím o pomoc
« Odpověď #20 kdy: 21 Ledna 2015, 16:06:38 »

tak jsem si to přečetl ještě jednou a trošku bychom to snad mohli na začátek upřesnit - konkrétně případ 2 (případ 1 je myslím jasný)

překročení rychlosti
změřen kým? přímo MP, PČR, nebo nějakou kamerou?
co přesně a od koho přišlo? ideálně nascenovat a hodit sem. Jestli MP, tak se to musí nazývat "výzva k sepsání zápisu o podání vysvětlení" - vlastní blbostí se tady chytili do slovíčkové pasti
http://www.dfens-cz.com/oldschool/clanek.php?clanek=2014122801
Každopádně jestli je to od MP tak to je nejlepší, tam se nereaguje a konec.
PČR bych se dostavil a odmítnul vypovídat, nebo poslal dopis se stejným obsahem.
IP zaznamenána