30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Více pokut na jedno stání - Parkování před barákem  (Přečteno 16078 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Více pokud na jedno stání - Parkování před barákem
« Odpověď #15 kdy: 02 Února 2016, 13:05:45 »

Podle čeho soudíte. Nikde nebylo psáno že by ulice měla pouhých 6m šířky. Prostě pokud zaparkuji na jedné straně 8m široké ulice, pak pro každý směr jízdy zbývají 3m ((8-2)/2=3), pokud ovšem naproti mně zaparkuje  další vozidlo - to již předpisy poruší, protože potom už zbývají jen 4m.
Pokud ovšem policie dá oběma "lísteček", bude ještě muset správní orgán prokázat, že jste zaparkoval až druhý...což se mu bude vlemi těžko prokazovat, především pokud budou oba tvrdit, že tam byli první....:)

EDIT vvvvvv: Oprava vzorce, chyběly závorky.
« Poslední změna: 02 Února 2016, 13:16:23 od vvvvvv »
IP zaznamenána

sh0rty

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Více pokud na jedno stání - Parkování před barákem
« Odpověď #16 kdy: 02 Února 2016, 14:58:36 »

Já také o šíře ulice 6 metrů nikde nepsal. Psal jsem zbylé šíři.
Osobně si dovolím nesouhlasit ani s Vaší uváděnou šíří 8 metrů.
Jsem přesvědčen, že, abyste mohl naprosto legálně zaparkovat na kraji silnice, tak Váš jízdní pruh by měl mít šíři alespoň 5 metrů (při šíři vozidla 2 metry).
Jízdní pruh je pevně daný, přece se nebude "klikatit" podél překážek. Evidentní by to bylo, pokud by bylo přítomno ještě vodorovné značení.
Tj. pro legální podélné parkování v jednom směru by měla být ulice široká alespoň 8 metrů (5 + 3 metry), jak je ale obecně dáno, jízdní pruhy na dvouproudé silnici jsou v drtivé většině stejně široké - tj. minimální šíře silnice pro podélné parkování je 10 metrů. 

Pokud to tak není, tak mě prosím usměrněte.
Omlouvám se zakladateli vlákna za rozebírání věci, která s tématem přímo nesouvisí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Více pokut na jedno stání - Parkování před barákem
« Odpověď #17 kdy: 02 Února 2016, 17:15:13 »

Je to už skoro 20 let, parkoval jsem na "téčku" a odtáhli mne.  Vyplatil jsem auto a šel nasupeně k policajtům. Tam mi ukázali načmáranej plánek (jako dole) s tím, že jsem nedodržel dva pruhy a chtěli po mně pokutu. Řekl jsem, že v době kdy jsem parkoval na proti nikdo nebyl a že dva jízdní pruhy byly tím pádem volný a tím to skončilo. Jen jsem tenkrát neměl čas z nich vymáhat vrácení prachů za odtah. 
IP zaznamenána

jattra

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Více pokud na jedno stání - Parkování před barákem
« Odpověď #18 kdy: 03 Února 2016, 11:14:18 »

Parkuje se v té ulici v obou směrech? Protože pokud ano, pak jste jistě parkoval v okamžiku, kdy na protější straně nikdo nestál a tudíž tam ty potřebné metry byly...

Abych dokreslil tuto situaci:
Ulice je široká asi šest metrů celkem. Je dlouhá a ve velké většině délky jednosměrná. Jen v krátkém úseku mezi dvěma křižovatkami je obousměrná. Parkuje se pouze při pravé straně. Ulicí mnoho aut neprojíždí, je ve staré zástavbě. Hasiči i popeláři projedou i v případě, kdy se při kraji parkuje. Jen už se tam samozřejmě nevyhnou dvě auta - musí najít díru v řadě parkujících aut. Jelikož je ten úsek opravdu krátký, nikdy to nebyl problém a doteď to bylo tolerováno.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Více pokut na jedno stání - Parkování před barákem
« Odpověď #19 kdy: 03 Února 2016, 12:13:12 »

Krásná past na řidiče, leč dle zákona. To stejné je i u nás před barákem. Ulice, jenž je na počátku obousměrná a v jednosměrku se mění až asi po 20 metrech. Šířka silnice je něco málo přes 5 metrů. Odnepaměti se zde parkovalo. No a pak posledních pár let se to stalo oblíbenou destinací městapa s odtahovkou. Městapo je velice ochotné a dokonce už i několika řidičům poradili, že když zaparkují půlkou na chodníku, že to tak mohou nechat. Počkali si a pak jim to odtáhli.
Někdy to místo nechají tak týden uklidnit. A pak zase odtahují. Nejraději mají ale dobu mezi 3 a 4 ráno, nejlépe ze soboty na neděli. Mají pak radost, kolik místních probudili pípáním odtahovky, případně alarmem kradených/odtahovaných aut. Mafie…
IP zaznamenána