30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování  (Přečteno 5576 krát)

Krupka_Jyri

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny.

Chtěl bych poprosit o konzultaci ohledně doručené výzvy k zaplacení určené částky. Výzva k zaplacení částky 500,- mi byla doručena dne 10.12.2015 a to kvůli tomu, že jsem údajně dne 17.3.2015 parkoval příliš blízko zastávky MHD. (o lístečku za stěračem od MP nic nevím, pravděpodobně jsem ho vyhodil spolu s reklamními letáky). Výzva obsahuje také dvě fotky vozidla, na kterých není vůbec poznat, jak je auto od zastávky daleko.

Jedná se navíc o tzv. Turbo model, v dopise je uvedeno, že pokud nezaplatím částku či nesdělím totožnost řidiče, zahájí se řízení pro správní delikt).

Tuto částku nehodlám platit a výzvu chci úplně ignorovat.

Zajímalo by mě pár věcí:
1) Je standardní, že úřad zasílá výzvu až 9 měsíců po "spáchání" přestupku, když prakticky zbývá tři měsíce do prekluze?
2) Pokud to budou chtít dál řešit, předvolají si mě k ústnímu projednání či bude zaslán příkaz? A je lepší potom obhajobu postavit na tom, že se jedná o turbo model a jít spíš po procesních věcech, či napadat důkazy (fotografie nedokazují přesnou vzdálenost auta od zastávky apod.)? Nebo je to jedno, jelikož se blíží prekluze?

Snad je to pochopitelné a snad jsem i dobře umístil příspěvek, jsem tu nový. Díky předem všem za pomoc.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2015, 14:57:41 »

V pohodě a s úsměvem udejte sebe. Následně vám přijde příkaz, na ten podáte odpor a tím to skončí, protože se toho víc nestihne.
IP zaznamenána

Krupka_Jyri

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2015, 15:06:40 »

Díky, taky varianta.  :) Ale pokud bych na tu výzvu vůbec nereagoval, důsledek bude stejný, že? (například kdyby rovnou poslali příkaz a já bych podal odpor).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2015, 15:51:29 »

Taky by to mohli rovnou sklopit na sprdel a měl byste problém k řešení. Udejte sebe a žádný problém nemáte.
IP zaznamenána

arte

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2015, 17:57:58 »

Zdravím,
chci se zeptat, přišla mi výzva za parkování za 400, ale žádná zmínka o tom, že existuje fotka, pouze, že hlídka MP zjistila.., a buď mám zaplatit, práskat nebo bude SPRDEL. Moc se s tím už nepářou. Zajímalo by mě, když prásknu rodinného příslušníka, jestli mu přijde výzva taky na 400 nebo už vyšší a jestli mu pošlou fotky nebo zmínku otom, že je mají. Díky
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2015, 18:11:05 »

Těch 400 je odpustek. Až budou mít řidiče, tak budou řešit přestupek za cca 1000. A když to dovedete do sprdele, tak to šacuji na 1500+1000 za řízení. O případné fotce se dozvíte, až když se začnete bránit.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení určené částky - špatné parkování
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2015, 18:13:52 »

Pokud to máte blízko, mohl byste si zajít nahlédnout do spisu, jako provozovatel vozidla máte právní zájem; případně využít síť nahlížečů. Pak uvážit, co dál.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.