30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na invalidech - dá se z toho nějak vybruslit když vím že místo není využ.  (Přečteno 4920 krát)

tuny.testosteronu

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Přeji všem dobrý den,

mám jeden dotaz ohledně stání na invalidech. Před cca 2 měsíci jsem s firemním vozem parkoval v místě svého bydliště na místě rezervovaném pro invalidy.

Ono místo je rezervováno na auto naší sousedky v baráku. Sousedka umřela před cca půl rokem a vůz na který je místo registrováno byl asi před dvěma lety ekologicky sešrotován. Tudíž od doby její smrti na onom místě pravidelně parkuju, jelikož vím, že auto s danou SPZ a náležící své majitelce na tomto místě již nikdy stát nebude. Policajti z okolí to vědí, protože mě znají a tudíž jsem celého pulroku žádnou pokutu nedostal (a to že tam těch MPíků denně projede!!!) , až nyní od hlídky z druhého konce Prahy, která asi netušila :D. Tudíž mi přešlo předvolání z magistrátu HMP, k podání vysvětlení

Chci se tedy zeptat, zda se jde při podání vysvětlení odvolat na fakt, že člověk a auto, na které je místo registrováno, jsou již minulostí a místo již nebudou nikdy v životě využívat. Pomůže případně nějak písemné povolení od rodiny majitelky, že na daném místě můžu parkovat?

A jak je to v případě svislého značení místa pro invalidy? Jinak bych se neptal, šel bych a pokutu zaplatil, bohužel firma, s jejíž vozem jsem přestupek spáchal mě nejenže napráskala, ač slíbila, že to zaplatí, ale navíc mi dluží několik desítek tisíc korun na výplatě, takže bych to vážně nerad platil. Firma kromě denního rozpisu (nevím, zda ho ještě uchovali) nemá proti mě žádný jiný důkaz, že jsem vozidlo měl.

Dá se z této situace nějak elegantně vybruslit? Ideálně, aby se to promlčelo nebo alespoň odložilo?

Moc předem děkuji za Váš čas a snahu.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil

Zdravím,
 jedna možnost je ignorace dopisu, ikdyž u podání vysvětlení si nejsem jist - zkušenější poradí. Pak je možnost také podat vysvětlení písemně a nikam nechodit s tím, že na daném místě ste nezaparkoval vy a odmítáte vypovídat ,,V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci".
Ale protože v praze dlouho věci trvají, zkusil bych asi zatím nereágovat :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

tuny.testosteronu

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Děkuju, no, jako věc je napsaná VÝZVA :D, já jsem z poučení pochopil, že pokud se do 60-ti dnů neozvu, že se věc odloží. Takže zatím volím tuto variantu.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil

no proto :)  výzvu k úhradě určené částky ignorujeme!  ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

... já jsem z poučení pochopil, že pokud se do 60-ti dnů neozvu, že se věc odloží. Takže zatím volím tuto variantu.
a) Pokud se sám dobrovolně nepřiznáte a firma nebude schopna jednoznačně prokázat, že jste přestupcem Vy (což nelze), tak to bude po 60 dnech překlopeno na správní delikt provozovatele (majitele) a řidič už nebude mhmp zajímat. A firma si připlatí za správní delikt.
b) pokud se přiznáte, tak můžete zabojovat na chybějícím materiálním znaku (nikdo nebyl poškozen), ale to stejně asi projedete, protože rozhodují bezmozci podle schématu a ne selský rozum.
c) můžete zkusit nastrčit někoho jiného, zdržovat, kličkovat, prudit, ale to by jste si to tu musel napřed pořádně pročíst
IP zaznamenána

tuny.testosteronu

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Co se výzev týče, určitě to tu ještě projdu, díky :)
IP zaznamenána