30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary  (Přečteno 21213 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #15 kdy: 08 Října 2015, 19:07:02 »

hlavně nechápu, proč ty zmrdi zkouší provozovatele, když řidiče legitimovali na místě
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #16 kdy: 08 Října 2015, 19:21:15 »

Napadlo mě to samé, jako zaměstnavatel bych potom zalitoval o jak lstivého pracovníka jsem přišel.  ???
Muže sice prokázat, že v dané době měl vozidlo svěřeno, ale ne že řídil, tedy pokud někde není nějaký kamerový záznam.
A co vymahani nahrady skody po byvalem zamestnanci? Nehrozi?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #17 kdy: 08 Října 2015, 19:40:16 »

A co vymahani nahrady skody po byvalem zamestnanci? Nehrozi?

Proc by melo? Copak zamestnanec (predpokladam, ze nebyl v ridici posici nebo dokonce statutarnim organem spolecnosti) muze za to, ze jeho byvaly zamestnavatel nezajistil, ze s vozidlem nebudou pachany dopravni prestupky? Prave za poruseni teto povinnosti totiz bude byvaly zamestnavatel postizen.
IP zaznamenána

Majk

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #18 kdy: 08 Října 2015, 23:17:03 »

Všem děkuji za reakce. Abych doplnil informace - u zaměstnavatele jsem nebyl nijak oficiálně zaměstnán (bez smlouvy), takže čistě teoreticky prokázat jakkoliv papírově, že mi bylo svěřeno vozidlo nelze.

Ze "zaměstnavetele" sice nadšen nejsem, ale obecně si nerad dělám nepřátele, takže kvůli 500kč nechci úplně zpřetrhat vazby (občas mi dohazují kšefty). I když je pravda, že přístup zaměstnavatele je dost na hovno, protože ho nezajímá, že jsem do místa vjel kvůli jeho klientům, aby se nemuseli tahat s kufry. Z toho výplýva, že i vstřícnost ze strany firmy je nulová - bylo mi sděleno, že mě buď napráší nebo to zaplatí a strhnou z výplaty, určitě budou chtít jedno nebo druhé udělat do 15. října, kdy výplaty jsou.

A strážníci mě na místě samozřejmě legitimovali i nafotili (z dálky spolu s autem přes přední sklo - asi budu identifikovatelný).

Stále si nejsem jistý, zda je pro mě teď moc rizikové, abych je nechal mě udat nebo ne. Mohl by k tomu ještě někdo přidat názor?

Děkuju!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #19 kdy: 09 Října 2015, 10:30:14 »

Ať vás udají. A uvidíte co orgán udělá. A mezitím nezapomeňte na datovku!
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #20 kdy: 09 Října 2015, 10:42:21 »

A co vymahani nahrady skody po byvalem zamestnanci? Nehrozi?

Proc by melo? Copak zamestnanec (predpokladam, ze nebyl v ridici posici nebo dokonce statutarnim organem spolecnosti) muze za to, ze jeho byvaly zamestnavatel nezajistil, ze s vozidlem nebudou pachany dopravni prestupky? Prave za poruseni teto povinnosti totiz bude byvaly zamestnavatel postizen.
Museli by to mít nějak pojištěné ve smlouvě, jinak můžou pouze soudně a i přesto tam není úspěch jistý.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #21 kdy: 12 Října 2015, 11:36:08 »


A strážníci mě na místě samozřejmě legitimovali i nafotili (z dálky spolu s autem přes přední sklo - asi budu identifikovatelný).

Děkuju!

Sice Vás nafotili a asi i za volantem, ale to rozhodně nedokazuje, že jste tam s tím autem vjel, mohl tam s ním vjet jeden z těch důchodců, které jste vezl a Vy jste za volant usedl až po zastavení a vyložení, abyste auto zase odvezl zpět na firmu a vyfotili Vás až v tom momentě... tedy Vy jste jako řidič ten zákaz neporušil... takže až Vás zaměstnanec napráší, tak můžete naprášit jednoho z těch důchodců, že řídil on, jestli máte jejich iniciály :-D
« Poslední změna: 12 Října 2015, 11:37:47 od dan010 »
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #22 kdy: 12 Října 2015, 13:42:58 »

Jak psáno výše, teď ať Vás zaměstnavatel napráší. Pak to můžete ignorovat a zaměstnavatel nakonec bude muset zaplatit cca 3 tis. Kč (pokutu + náklady na SPRDEL). Je otázkou, jestli Vám pak ještě budou dohazovat kšefty.

Ještě bych se vrátil k otázkám ze začátku vlákna:

1) Uvědomuju si, že jsem mohl na místě postupovat mnohem lépe, hlavně tedy nevypěnit. Nicméně zajímalo by mě, co všeho MPíčák může a nemůže. Co by se stalo, kdybych mlčel od začátku a jeho výzvy k předložení OP, ŘP jednoduše ignoroval a vůbec se s ním nebavil? Předpokládám, že to spadá do neuposlechnutí výzvy příslušníka či něčeho takového, ale co v praxi by s tím mohl on udělat? Zavolat státní? S nima bych se už třeba bavil, co by bylo dál? Čistě hypoteticky mě to zajímá. Další věc je, že jsem si měl celou interakci natočit, protože MPíčák samozřejmě nesplnil x povinností uložených zákonem (jakože mě nepoučil o mých právech atp), ale to mě samozřejmě napadlo zase až potom.


Tohle je podrobně řešeno tady, doporučuju vytisknout a vozit s sebou v autě: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014122802

Cituji:
2. Předložení dokladů

Policistovi (příslušníku PČR) je řidič povinen předložit následující doklady:

a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla, zvané malý techničák
c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (zelená karta)
d) doklad o zdravotní způsobilosti

Dále, v případě, že je řidič zproštěn nějaké povinnosti ze zdravotních důvodů, například z povinnosti používat pásy, musí předložit toto potvrzení.

Strážníkovi a celníkovi v uniformě je řidič povinen předložit pouze doklady podle bodů a) a b).

Dále viz § 6 odst. (8) a (11) zákona 361/2000 Sb.

Jak je to s občankou? Jak jste zaznamenali, z legislativy povinnost jejího předložení přímo neplyne. Nicméně policajti i strážníci si o ni mohou říci, pokud vás z něčeho podezřívají, tedy v podstatě kdykoli. Je to jedno. Stejně mají RZ vašeho auta a malý techničák, a pomocí toho zjistí údaje stejné kvality a rozsahu, jako jim poskytuje občanka.


Když mu nedáte řidičák a OTP, může Vás v praxi zadržet. Osobně dávám občanku, kopi ŘP (s vysvětlením, že kolegovi jednou original neoprávněně zadrželi) a OTP.

Prohledávat auto MP nemůže, v odůvodněných případech to může dělat Policie.

Můžete taky požadovat, aby se k Vám choval slušně ( ;)) a  aby Vás poučil o Vašich právech, což mu ukládá § 6 zákona o obecní policii (poučení doporučuju natáčet, může se hodit):

Povinnosti strážníků

§ 6

(1) Při provádění zákroků a úkonů k plnění úkolů obecní policie je strážník povinen dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní a nepřipustit, aby osobám v souvislosti s touto činností vznikla bezdůvodná újma a případný zásah do jejich práv a svobod překročil míru nezbytnou k dosažení účelu sledovaného zákrokem nebo úkonem.

(2) Strážník je povinen poučit osoby o jejich právech, provádí-li podle tohoto zákona zákrok nebo úkon spojený se zásahem do jejich práv nebo svobod, pokud to povaha a okolnosti zákroku nebo úkonu dovolují; v opačném případě je poučí okamžitě, jakmile to okolnosti dovolí.

(3) Strážník je povinen poskytnout pomoc v rozsahu svých oprávnění a povinností podle tohoto nebo zvláštního zákona každému, kdo o ni požádá.


2) Co mohu dělat, až (a pokud vůbec) mi přijde nějaká výzva? Jak se mohu bránit? Jaké jsou možnosti? Byl by někdo z Vás mi ochoten v takovém případě pomoct? Čistě z principu už mě nebaví dobrovolně poklonkovat neopodstatněné buzeraci MP a jen tak odevzdávat svoje celkem těžce vydělaný prachy. (Btw za tuhle cestu jsem si vydělal 270 kč). Případně jaké jsou možnosti postupu? Mění něco to, že si auto (a mě v něm) fotili?


3) Jedna skutečnost, kterou bych chtěl také zmínit - nedávno jsem se stěhoval, ale trvalé bydliště mám stále zapsáno na původním místě, kde už ale není moje jméno na schránce. Co se děje v takovém případě při obsílce úřadem? Předpokládám, že to berou prostě jako doručené po určité době, i když si to nevyzednu. Žiju ted přechodně u příbuzných a vybírám nové místo bydlení, pomůže nějak, když to urychlím a nové místo trvalého pobytu nahlásím na úřadě? Zjišťuje pak úřad aktuální adresu nebo to posílá na tu, kterou MPíčák opsal z OP? Lze to vůbec nějak využít v můj prospěch?

ad 2) Možností obrany je plné forum, stačí pročíst příslušné kapitoly.

ad 3) Tohle je blbé - v našem fašismu to funguje tak, že když nepřebíráte poštu, klidně rozhodnou ve Vaší nepřítomnosti a pokutu (o které jste ani nevěděl) přijde zkasírovat exekutor (teda pokud Vás časem někde najde). Asi nejlepší možností, jak být o všem informován, je zřízení datové schránky.
IP zaznamenána

Majk

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #23 kdy: 12 Října 2015, 14:37:24 »

Děkuji AndyT za podrobnou odpověď. Takže to nakonec vypadá, že to nechám zaměstnavatele zaplatit a strhnout mi z výplaty, čistě z důvodu toho, abych si s ním zbytečně nerozházel vztah. Případně co jiného mohu dělat než to ignorovat až mě napráší? (Tak mě napadá - co by ouředník dělal, kdyby se určená částka zaplatila a zároveň naprášil řidič?)

Ad 1) Tam moc nerozumím, co jsem mohl (měl) udělat jinak ohledně předložení dokladů? Nebo k čemu jste citoval tu informaci. Spíš mě zajímá, co může strážník MP dělat, když jej prostě ignoruju (po předložení dokladů).

Ad 2) Samozřejmě jsem toho četl hodně, ale v mnoha případech se postupy zde aktivních uživatelů lišily, případně v čase měnily, je docela těžký sledovat co je aktuálně nejvhodnější postup.

Aa 3) Mohu se plést, ale není praxe s datovkou taková, že je větší šance, že mě vůbec obešlou? Čistě proto, že je to pro ně technicky jednodušší a rychlejší? Tím pádem si i prodlouží dobu na vyřešení. Možná je to blbost - jen jsem nabyl takového dojmu. Pokud je, ještě dnes si datovku půjdu založit.

Ještě jednou díky za reakci.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #24 kdy: 12 Října 2015, 14:57:53 »

Ad 1) Spíš mě zajímá, co může strážník MP dělat, když jej prostě ignoruju (po předložení dokladů).
No ignorovat ho klidně po splnění svých povinností můžete naprosto bez postihu. Vždyť to tady furt opakujeme - s policajtama se nebavíme.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #25 kdy: 13 Října 2015, 16:38:16 »

Když mu nedáte řidičák a OTP, může Vás v praxi zadržet. Osobně dávám občanku, kopi ŘP (s vysvětlením, že kolegovi jednou original neoprávněně zadrželi) a OTP.

To je dobrej nápad. A je to tak v pořádku, že mu dám jen kopii ŘP, nebo to může brát jako bych mu žádný nedal? Protože samozřejmě kopie nemá platnost originálu a aby mi pak nedali k tíži, že jsem ŘP nepředložil. Samozřejmě kdybych náhodou někdy tušil že mě staví s tím, že by mi ŘP mohli odebrat, tak bych řekl, že jsem ho zapomněl, ale u mě to v podstatě ani nehrozí, protože pod vlivem zásadně nejezdím, takže jedině že bych snad způsobil nevědomky nehodu od které bych dle opicajtů ujel..

Ale člověk nikdy neví na koho narazí, stačí je nechtěně trochu poprudit (nebavit se s nimi) a hned můžou zkoušet nějaké testy na drogy či alkohol a ŘP pak klidně zabaví aniž by na to měli právo, protože jim to je jedno a nikdo je za to nepostihne, takže s tou kopii je to dobrej nápad, jen jestli mě za to nemohou nějak postihnout, že mám jen kopii.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #26 kdy: 13 Října 2015, 16:45:14 »

http://www.policie.cz/clanek/predkladani-dokladu-ke-kontrole.aspx

Na druhou stranu předložení kopie nemusí být nutně přestupek, protože platnost kopie si stejně ověřují v databázi a tedy účel kontroly nebyl zmařen - materiální aspekt.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #27 kdy: 13 Října 2015, 20:43:46 »

Co ověřená kopie, ta by měla mít platnost originálu? Tedy přijdu na poštu, nechám okopírovat a ověřit a pak už tuplem nemůže nic říct.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #28 kdy: 13 Října 2015, 20:47:07 »

Mám obavu, že některé doklady nejdou ověřit jako kopie. Patří mezi ně, pokud vím, OP, ŘP a pas. Ovšem lze ověřit na takové kopii podpis - pak tam bude ověření podpisu, nikoli kopie jako shody s originálem. Na první pohled  to vypadá jako ověřená kopie originálu.
Problematikou se zabývá informace MV Inf_MV_6_2011.
« Poslední změna: 13 Října 2015, 21:50:26 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do lázeňské zóny a zábavná interakce s MP Karlovy Vary
« Odpověď #29 kdy: 13 Října 2015, 20:47:44 »

Nelze. Ověření znamená jen to, že kopie odpovídá originálu, nikoli že originál je pravý doklad.
Pokud policii máte předložit doklad totožnosti, myslí se tím doklad totožnosti a tím ověřená kopie opravdu není.
IP zaznamenána