30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním  (Přečteno 11387 krát)

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dobrý den pánové,

zrovna řeším, jakým způsobem nejlépe sepsat odvolání při Sprdeli.

Něco o případu:

- Mé vozidlo stálo na vyhrazeném parkovišti (značka č. IP 12 "Vyhrazené parkoviště" s dodatkovou tabulkou E13 s textem "5M0 7557" a dodatkovou tabulkou E13 s textem "5M0 7500"
- stálo zde v době od 11:06 hodin do 11:40 daného dne - 15. 12. 2014. (Nevím, jestli je to čas od nasazení botičky do mého zavolání, nebo od udání do nasazení botičky)

Následovalo:
3. 2. 2015 - přišla tradiční výzva o nabonzování řidiče (V příloze vyzva.pdf) - Ignore

7. 4. 2015   přišel příkaz k zaplacení dle turbo modelu - žádné pozvání k podání vysvětlení, nic. (V příloze prikaz.pdf) - podán odpor v zákonné lhůtě, poslána žádost o kopii spisu

21. 4. 2015 - přišlo tzv. sdělení o tom, že mi spis nepošlou a že dle obsahu to vyhodnotili, že se vlastně jedná o žádost o nahlédnutí do spisu (bullshit) (v příloze sdeleni.pdf) - Podána stížnost a žádost o řádné vydání rozhodnutí

28. 4. 2015 - přišlo vyrozumění o možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí (V příloze vyrozumeni.pdf)

19. 5. 2015 - Krajský úřad se zastal magistrátu, i když evidentně porušil zákon

9.6. 2015 - přišlo rozhodnutí o tom, že jsem se jako provozovatel dopustil blablabla ..  (v příloze rozhodnuti.pdf)

----

Moje otázka pro zkušenější bijce - na čem všem založit odvolání, tak aby bylo nejefektivnější? Určitě se nabízí to, že se ouřada neobtěžoval zjišťovat informace o řidiči při podání vysvětlení - rovnou příkaz k platbě. Dále pak, že mi odmítli poslat kopii spisu a porušili zákon, když nevydali rozhodnutí v zákonné lhůtě (jen sdělení).

Chtěl bych tam přidat i materiální aspekt přestupku (koho přesně to ohrozilo/omezilo) s tím, že bych např. uvedl, že známý autem složil v místě náklad a nechal mi někde klíčky k převzetí. Co kdybych jim naprášil nějakého řidiče až teď a hrál to na to, že mě nepozvali k podání vysvětlení, kde bych jim to řekl?

Díky všem za poznatky.
« Poslední změna: 18 Června 2015, 17:22:31 od Ymmies »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2015, 17:59:13 »

Turbo model (poslali jen odpustek a pak SPRDEL) a to rozhodnutí je odpad.

Přestupkem se vůbec nezabývali.. určitě si myslí že stačí ta odpustková výzva, ale to rozporujte.

Ve správním řízení máte právo být přítomen provádění důkazů a musejí o tom informovat.
Jestli žádný takový dopis neposlali tak žádné důkazy nebyly provedeny.. na základě čeho vůbec rozhodli?  :)

Ty kecy o zavinění SPRDELu je nezbavují povinnosti prokázat znaky přestupku. Formální i materiální.


Tohle rozhodnutí nebude těžké rozbít, ale horší je že se ten SPRDEL bude táhnout 4 roky. Tak jestli to nevzdají tak budete muset uhrát ještě tak dvě-tři odvolání.
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2015, 18:24:17 »

Děkuji za odpověď. Neřešil jste už náhodou něco podobného? Dost by mi pomohlo, kdybych viděl nějaké odvolání proti turbo modelu. Nevím přesně jak to sepsat, aby to bylo co nejvíce efektivní.

Důkazy mají prakticky jen fotky toho auta a čas po který tam to auto stálo (cca půl hodina - jako perličku ještě v příkazu uvádějí že je možné tu dobu považovat i za delší)
Materiální a formální aspekt vůbec nezmiňují ... jen v příkazu při kecech o sprdeli je psáno že řidič jednoznačně omezil řidiče s danou značkou, i když není psáno jaké k tomu mají důkazy a podle čeho tak usuzují.

Bylo by možné v tomhle stádiu nabonzovat řidiče, který tam jel jen složit náklad? Nebo něco podobného, kde není přímo porušení zákona.
Chtěl bych to odvolání založit na více věcí tak, aby to případně u soudu mělo šanci.


Turbo model (poslali jen odpustek a pak SPRDEL) a to rozhodnutí je odpad.

Přestupkem se vůbec nezabývali.. určitě si myslí že stačí ta odpustková výzva, ale to rozporujte.

Ve správním řízení máte právo být přítomen provádění důkazů a musejí o tom informovat.
Jestli žádný takový dopis neposlali tak žádné důkazy nebyly provedeny.. na základě čeho vůbec rozhodli?  :)

Ty kecy o zavinění SPRDELu je nezbavují povinnosti prokázat znaky přestupku. Formální i materiální.


Tohle rozhodnutí nebude těžké rozbít, ale horší je že se ten SPRDEL bude táhnout 4 roky. Tak jestli to nevzdají tak budete muset uhrát ještě tak dvě-tři odvolání.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2015, 19:28:50 »

Ještě zvažte jako jeden z bodů odvolání zastavení z důvodu nezávislém na Vaší vůli = variantu odstavení vozidla pro poruchu signalizovanou nějakou kontrolkou.
Např. olej v motoru, nefunkční katalyzátor, světla ap..... Protože jste neměl telefon, tak jste šel zajišťovat odtah někam blízko, ale Váš známý automechanik Vám poradil (např. dolít olej) nebo tam přijel a pořešil na místě. 
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2015, 21:42:08 »

Tak jsem dal dohromady odvolání, které odešlu v pondělí. Přikládám v příloze. Budu rád, když si to někdo přečte a navrhne co by šlo změnit či přidat.

Našel jsem několik odvolání tady na fóru a víceméně je jen pospojoval.

Mám pár otázek:

1) Nenašel by se zde někdo, koho bych mohl použít jako svědka toho, že jsem řádně poučil řidiče?

2) Nemáte někdo nějaký pěkný rozsudek ohledně toho, že výzva k uhrazení určené částky nestačí (neobtěžovali se mě pozvat k podání vysvětlení - turbo model)

Díky.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2015, 22:03:15 »

Předpokládám, že se jedná o tohle:
https://www.google.cz/maps/@49.447421,17.449517,3a,24.9y,95.53h,84.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZqINAVYVh_tSgNySFFkhcw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs

Tady bych také napadl vůbec existenci samotného zákazu parkování a sice takto:

Platnost dopravní značky není definována představou toho, kdo značku umístil, ale zákonem.


VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy a spojů
ze dne 10. ledna 2001
kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích

§ 6
Platnost svislých dopravních značek
(1) Svislá dopravní značka umístěná vedle vozovky nebo nad vozovkou platí pro celou vozovku v daném směru jízdy.
(2) Ustanovení odstavce 1 neplatí pro
     a) zákazovou nebo příkazovou svislou dopravní značku umístěnou nad vyznačeným jízdním pruhem, která platí jen pro jízdní pruh, nad kterým je umístěna,
     b) svislou dopravní značku upravující zastavení nebo stání, která platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u které je umístěna.

Z toho zjevně plyne, že vyhrazené parkovací misto nemůže být PŘED značkou, která parkování upravuje. Pokud zákon nebo vyhláška neurčuje, že parkovací místo lze označit značkou umístěnou ZA parkovacím stáním, tak není možné platnost takového označení vymáhat.
« Poslední změna: 21 Června 2015, 09:26:49 od opas »
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #6 kdy: 21 Června 2015, 16:23:40 »

Ano, máte pravdu. Jde o to místo (akorát bylo to až to vedlejší parkoviště vlevo)

Dobrý postřeh, určitě to použiju  ;)

Předpokládám, že se jedná o tohle:
https://www.google.cz/maps/@49.447421,17.449517,3a,24.9y,95.53h,84.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZqINAVYVh_tSgNySFFkhcw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs

Tady bych také napadl vůbec existenci samotného zákazu parkování a sice takto:

Platnost dopravní značky není definována představou toho, kdo značku umístil, ale zákonem.


VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy a spojů
ze dne 10. ledna 2001
kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích

§ 6
Platnost svislých dopravních značek
(1) Svislá dopravní značka umístěná vedle vozovky nebo nad vozovkou platí pro celou vozovku v daném směru jízdy.
(2) Ustanovení odstavce 1 neplatí pro
     a) zákazovou nebo příkazovou svislou dopravní značku umístěnou nad vyznačeným jízdním pruhem, která platí jen pro jízdní pruh, nad kterým je umístěna,
     b) svislou dopravní značku upravující zastavení nebo stání, která platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u které je umístěna.

Z toho zjevně plyne, že vyhrazené parkovací misto nemůže být PŘED značkou, která parkování upravuje. Pokud zákon nebo vyhláška neurčuje, že parkovací místo lze označit značkou umístěnou ZA parkovacím stáním, tak není možné platnost takového označení vymáhat.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2015, 17:34:13 »

Jenze je problem, ze tam nejde o zakaz parkovani. Informativni znacky se umistuji k mistum ke kterym se ma informace vztahovat.
Doporucuju procist toto: http://www.ibesip.cz/data/web/kampane/legislativa/besip-02-TP_65_2vydani.pdf
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2015, 19:14:27 »

Ale já neříkám, že ta značka je špatně. Jde o to, že úředník musí DOKÁZAT, že ta značka je dobře a platná z toho důvodu, že chce její platnost vymáhat. A čím víc práce s tím má, tím je vyšší šance, že to hodí do koše.
Já sám si nejsem jistý, jak bych prokázal, že značka IP12 může být platná PŘED místem, kde je umístěna a docela by mě zajímala úředníkova argumentace. V zákoně ani ve vyhlášce jsem to nenašel.
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném parkovišti - pomoc s odvoláním
« Odpověď #9 kdy: 24 Prosince 2015, 01:54:34 »

Zdravím,

rád bych aktualizoval tohle téma. Podle všeho z neznámých a nepochopitelných důvodů dal kraj magistrátu za pravdu. I když se jednalo o turbo model a magistrát během řízení udělal několik hrubých chyb (viz. mé odvolání). Bohužel mi kraj poslal své vyjádření v době, kdy jsem se stěhoval, takže jsem o dopisu nevěděl, uplatnili fikci doručení a já jsem tak neměl možnost se případně odvolat proti rozhodnutí/ podat správní žalobu. Teď mi přišlo od magistrátu upozornění na nedoplatek na pokutě a nákladech řízení ...

Má otázka je: je ještě šance s tím něco dělat? Že bych zatím náklady uhradil a poté napadl rozhodnutí kraje (protože to bude pěkná sračka)?  a vymáhal platbu zpět?

Vím, že to asi moc nepůjde, ale rád bych těm zmrdům aspoň trochu znepříjemnil život.

díky.
IP zaznamenána