30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.  (Přečteno 18216 krát)

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

65-2 kmh, automat.mer.zar.bez obsluhy....

ahoj vsem,
 coby novacek jsem si precetl FSM , navod novackum atp. ale spis premyslm nahlas analyticky co se mi vice oplati...v dane situaci. estli dat 1000Kc (utracim za jine pitominy alkohol, zradlo..) nebo  z principu a nabizene sance jiz uplynutych 5mesicu (v den posledni mozne spatnosti koncem rijna) jen ignorovat a cekat estli prijde 2.kolo. Dvur Kr.n.L. (120km od bydla meho) nejaka pani bez titulu to poslala.

auto je psane na kamarada dobreho, je chytrej,ale nechci ho zbytecne zateztovat a tak premyslim jak / kdy zplnomocnit mou zenu s odlisnym prijmenim ode mne-zcela a titulem Bc.,  toho se budou urcite bat na urade a kdyz jim toto trvalo 5 mesicu poslat toto tak se mi zda sance slusna ze bude trvat i "vyvza k podani vysvetleni" ja jsem jen pojistnik.


1/
kdy zplnomocnit Bc.XY? hned jak dojde vyzva k podani vysvetleni, tj. 2.kolo? abych neobtezoval provozovatele psanim dopisu, resp. hnal do situace....mame korektni vztah a ma dost prace.

musi ona psat z jeji DS kdyz ji ma? napada mne poslat dop.dopis a vyuzit delky doruceni zpetne a nebo chyby uradu ,ze zaslou postou dopis, nikoli DS.

kde uvede opet (v dobe kdyz byla majitel / provozovatel vozu se hajila sama / praha, 14mes.zpet a ani se MP neozvala pak uz) onoho africkeho ridice z byvale belosske kolonie.



2/
foto poslali tentokrat, kde je za stinitkem videt spodni polovina obliceje ridice - od nosu dolu, lehce podobna pojistiteli - mne. v zelene karte je zapsan provozovatel, nikoli meno pojistnika, pokud to ma vahu.

3/
zkusenosti nekdo s okresem Trutnov? Dvur kr.n.L. konkretne? maji tam udoli dutych hlav? nejakyho soudruha SNBaka atp., nabor sil na urad?

dik vsem za rady, vim,ze toto se tu propira denne,ale mam lehce odlisnou situaci se mi zda, bodu mam nula, pokud mi ted nepripisi slovaci do ceska....nerad bych jim pak za provozovatele platil sprdel (tam mne napada jen nehoda nebo mat.aspekt spolu asi podanim vysvetleni hned za tepla)

pokud chapu 2.kolo, tak tam vyuzit prava nevypovidat a pak platit a pak se soudit k ustavnimu soudu

nebo

udat jmeno ridice - toho africana
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2014, 07:00:45 »

Náročný čtení   ::)
Dvůr králové není velké město, je pravděpodobnost, že budoum mít čas na řešení sprdele.
Na výzvu v 15ti dnech určitě reagovat a napráskat afričana.
Pokud nechceš zatěžovat kamaráda, tak současně poslat plnou moc pro manželku a neuvádět, že má DS.
Pokud jde o ní, tak nemusí komunikovat přes DS, může zasílat písemnosti, jak chce.
IP zaznamenána

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2014, 09:31:19 »

diky mrst'o,

ceho se ziska, kdyz  na 1. vyzvu kde nechteji jmeno ridice a pisi ze ho nezjisitili uvedu samovolne africana bileho?

dalsi kolo bude? navsteva uradu? kdyz to nebudou chtit pisemne? nebo jim zaslat judikat ze pisemne jim musi stacit pisemne.
tu se dost radi ignorovat a cekat na predvolani....

jde o to: ze ve vyzve teto (1.kontakt uradu) pisi ze nedoslo k indentifikaci ridice...ani to nechteji...tak mne napada cekat az si o to reknou...ale aby tam nemusel kamarad.

mne napadlo prave nereagovat (kdyz jim toto trvalo 5mes.) a oni sami predvolaji provozovatele k podani vysvetleni na urad nebo pismene  a pak  udani jmeno ridice? a pak az zaroven zaslat plnou moc na manzelku a ona jim zaroven napise jmeno ridice/africana....jeji titul Bc. nevytahovat hned chci? nebo je takticke hned vytasit? aby meli este sanci se leknout titulu  a nechat vyhnit.

plnou moc kamarad / provozovatel  chape..pripadne naklady ponesu ja za provozovatele dle gentlemanske dohody...

uz ted tim travim vic casu nez vysledek,ale jde mi fakt o princip
« Poslední změna: 16 Října 2014, 09:59:28 od diesel »
IP zaznamenána

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2014, 10:06:23 »

pokusim se nahlas si odpovedet, badanim jsem zjistil:

zaslat jmeno ridice zavcas znamena ze znaji totoznost a nemohou zahajit sprdel?

snad ten beloch v te sierra leone neumrel na ebolu,ale spis se asi budou bat i prijmout zpet neprijatej dopis , kdyby jej nedorucili, ze? sahal na to postak  z ebolistanu.

pak nejspise odlozi? kdyz nemuzou zahajit sprdel? prece musi dokazat ze se pokouseli kontaktovat ridice ne? vracenej dopis atp.ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2014, 10:29:44 »

zaslat jmeno ridice zavcas znamena ze znaji totoznost a nemohou zahajit sprdel?

Mohou když se mu přestupek neprokáže.

snad ten beloch v te sierra leone neumrel na ebolu,ale spis se asi budou bat i prijmout zpet neprijatej dopis , kdyby jej nedorucili, ze? sahal na to postak  z ebolistanu.

"Přestupek spáchal John Smith t.č. WHO Ebola clinic, Koidu, Sierra Leone. Pošlete mu dopis jestli máte odvahu"  :D :D

(PS. Ta instituce je vymyšlená, kdyby to někdo chtěl uskutečnit tak si najděte něco co existuje.)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2014, 11:03:28 »

ceho se ziska, kdyz  na 1. vyzvu kde nechteji jmeno ridice a pisi ze ho nezjisitili uvedu samovolne africana bileho?

Jestli je to výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky, tak chtějí buď do 15 dní zaplatit nebo umožňují sdělit údaje řidiče.
Pokud to nedostanou, tak zahájí sprdel s provozovatelem. Sdělením afričana se aktivně přistupuje k délce řízení, tedy získáme čas k možné prekluzi.


dalsi kolo bude? navsteva uradu? kdyz to nebudou chtit pisemne? nebo jim zaslat judikat ze pisemne jim musi stacit pisemne.
tu se dost radi ignorovat a cekat na predvolani....

Další kolo bude záviset na tom, co uděláš v prvním kole. Jakákoliv komunikace s úřadem se může odehrávat jen písemně.
Ano, radí se ignorovat, ale např. v Praze, kde toho mají tolik, že neví, která bije. Ten Dvůr králové bude mít čas se tomu řízení věnovat, takže následný postup by se měl přizpůsobit konkrétnímu úřadu.

jde o to: ze ve vyzve teto (1.kontakt uradu) pisi ze nedoslo k indentifikaci ridice...ani to nechteji...tak mne napada cekat az si o to reknou...ale aby tam nemusel kamarad.

Možná nechtějí, ale určitě je tam uvedeno, že provozovatel vozidla může sdělit údaje k řidiči. Oni si o to nutně říct nemusí, bez reakce zahájí sprdel s kamarádem a pokud tam nedáš plnou moc, tak mu budou chodit dopisy.

mne napadlo prave nereagovat (kdyz jim toto trvalo 5mes.) a oni sami predvolaji provozovatele k podani vysvetleni na urad nebo pismene  a pak  udani jmeno ridice? a pak az zaroven zaslat plnou moc na manzelku a ona jim zaroven napise jmeno ridice/africana....jeji titul Bc. nevytahovat hned chci? nebo je takticke hned vytasit? aby meli este sanci se leknout titulu  a nechat vyhnit.

Není jisté, že budou chtít předvolávat k podání vysvětlení.
Normální správní orgán se žádného titulu Bc. nezalekne možná by si dal větší pozor na to co dělá, ale to by musela být JUDr.
Doporučuji s titulama nijak neoperovat nemá to žádný význam.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2014, 11:09:00 »

zaslat jmeno ridice zavcas znamena ze znaji totoznost a nemohou zahajit sprdel?

Ano

pak nejspise odlozi? kdyz nemuzou zahajit sprdel? prece musi dokazat ze se pokouseli kontaktovat ridice ne? vracenej dopis atp.ne?

Odloží to po tom, co ho nedoženou. Pak zahájí sprdel s provozovatelem. Že se pokoušeli doručovat by měli mít doložené, ale nedělají to a v klidu zahájí sprdel.
IP zaznamenána

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2014, 13:40:12 »

ceho se ziska, kdyz  na 1. vyzvu kde nechteji jmeno ridice a pisi ze ho nezjisitili uvedu samovolne africana bileho?

Jestli je to výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky, tak chtějí buď do 15 dní zaplatit nebo umožňují sdělit údaje řidiče.
Pokud to nedostanou, tak zahájí sprdel s provozovatelem. Sdělením afričana se aktivně přistupuje k délce řízení, tedy získáme čas k možné prekluzi.

VE VYZVE PISI :" BLIZE NEUSTANOVENY RIDIC"  vyzva neni ocislovana, tak hadam,ze mi kamarad oscanoval vse. mam jen jednu stranu a konec se jevi tak tak, bez podpisu a jmena urednika.
nezadaji jmeno ridice!!


dalsi kolo bude? navsteva uradu? kdyz to nebudou chtit pisemne? nebo jim zaslat judikat ze pisemne jim musi stacit pisemne.
tu se dost radi ignorovat a cekat na predvolani....

Další kolo bude záviset na tom, co uděláš v prvním kole. Jakákoliv komunikace s úřadem se může odehrávat jen písemně.
Ano, radí se ignorovat, ale např. v Praze, kde toho mají tolik, že neví, která bije. Ten Dvůr králové bude mít čas se tomu řízení věnovat, takže následný postup by se měl přizpůsobit konkrétnímu úřadu.

jde o to: ze ve vyzve teto (1.kontakt uradu) pisi ze nedoslo k indentifikaci ridice...ani to nechteji...tak mne napada cekat az si o to reknou...ale aby tam nemusel kamarad.

Možná nechtějí, ale určitě je tam uvedeno, že provozovatel vozidla může sdělit údaje k řidiči. Oni si o to nutně říct nemusí, bez reakce zahájí sprdel s kamarádem a pokud tam nedáš plnou moc, tak mu budou chodit dopisy.

ROZUMIM, PLNA MOC V MEM PRIPADE MA VYZNAM, noetravovat kamarada / ma prace dost.

mne napadlo prave nereagovat (kdyz jim toto trvalo 5mes.) a oni sami predvolaji provozovatele k podani vysvetleni na urad nebo pismene  a pak  udani jmeno ridice? a pak az zaroven zaslat plnou moc na manzelku a ona jim zaroven napise jmeno ridice/africana....jeji titul Bc. nevytahovat hned chci? nebo je takticke hned vytasit? aby meli este sanci se leknout titulu  a nechat vyhnit.

Není jisté, že budou chtít předvolávat k podání vysvětlení.
Normální správní orgán se žádného titulu Bc. nezalekne možná by si dal větší pozor na to co dělá, ale to by musela být JUDr.
Doporučuji s titulama nijak neoperovat nemá to žádný význam.
IP zaznamenána

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2014, 13:47:09 »

zaslat jmeno ridice zavcas znamena ze znaji totoznost a nemohou zahajit sprdel?

Ano

CI CHAPU DOBRE, ODDALIM TIM SPRDEL?

pak nejspise odlozi? kdyz nemuzou zahajit sprdel? prece musi dokazat ze se pokouseli kontaktovat ridice ne? vracenej dopis atp.ne?

Odloží to po tom, co ho nedoženou. Pak zahájí sprdel s provozovatelem. Že se pokoušeli doručovat by měli mít doložené, ale nedělají to a v klidu zahájí sprdel.

NO TAK PAK UDELAJI CHYBU NE? A TIM SE TO NAKONEC SMETE? DA SE JIM SANCE UTECI PREKLUZI? V ODVOLANI PROTI SPRDELI?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2014, 14:21:05 »

CI CHAPU DOBRE, ODDALIM TIM SPRDEL?

Ano

NO TAK PAK UDELAJI CHYBU NE? A TIM SE TO NAKONEC SMETE? DA SE JIM SANCE UTECI PREKLUZI? V ODVOLANI PROTI SPRDELI?

Ano chybu udělat můžou a nakonec se to možná smete, ale jak bude v tomhle případě postupovat orgán zatím nevíme.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:VYZVA PROVOZOVATELI k zaplaceni urcene castky Dvur Kr.n.L.
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2014, 10:57:38 »

O postupech ve DKnL budu asi brzy moci poreferovat. Kamarád tu měl na návštěvě vzdáleného příbuzného z Mexika a tomu se podařilo s naší půjčenou Felicií přešvihnout rychlost na tom úsekovém měření v Choustníkově Hradišti.

Mexikáncovy (reálné) údaje jsme úřadu poskytli. Čekám, že vyfasuje nějakou mírnou pokutu, přes příbuzné si to zařídí a my alespoň budeme vědět, jak úřady u osob vzdálených postupují (překlady, ověřování a jiné formality, doby doručení atd.). Třeba se to bude někdy v budoucnu hodit.
IP zaznamenána