30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě  (Přečteno 13838 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #15 kdy: 16 Dubna 2015, 09:53:13 »

Musí se prokázat odznakem nebo průkazem.
Zakročit může, ale kupodivu ani policajt nemůže zmlátit kolemjdoucího který mu nic nedělá. Ani když se mu nelíbí jeho styl chůze.

Jenže já nejsem znalý poměrů a nevím jak vypadá oficiální průkaz Policie ČR. Udělat dneska ve Photoshopu nějakou kartičku a nechat si ji zalaminovat umí každěj druhej :).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #16 kdy: 16 Dubna 2015, 10:43:57 »

Dneska už není problém se i oblékat jako Čtvrtníček:)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #17 kdy: 16 Dubna 2015, 11:45:12 »

Mám vztek a cítím nenávist.  >:( >:(  A to jsem býval flegmatik. Tenhle vývoj nepovede k ničemu dobrému.

přesně - pozoruji na sobě, že jakmile vidím fízla, lomcuje se mnou vztek a jsem na ně čím dál drzejší až agresivní
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #18 kdy: 16 Dubna 2015, 12:23:29 »

Jenže já nejsem znalý poměrů a nevím jak vypadá oficiální průkaz Policie ČR. Udělat dneska ve Photoshopu nějakou kartičku a nechat si ji zalaminovat umí každěj druhej :).

Tak můžete zavolat na policajty. Ale když si nejste jistý tak máte předpokládat že to policajt opravdu je.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #19 kdy: 16 Dubna 2015, 12:44:21 »

A Vy jste samozřejmě povinen předpokládát, že to policajt je, a tak se necháte zardousit.
Říká se tomu presumpce zákonného postupu úřední osoby, kdy občan není způsobilý posuzovat oprávněnost postupu policisty!
A pak Vaši příbuzní mají samozřejmě možnost podat na inspekci stížnost, přičemž tu opět existuje presumpce správnosti postupu policejního orgána (o zamítnutí stížnosti je rozhodnuto již v okamžiku jejího podání) a tak to skončí ještě vymáháním pokuty po Vašich pozůstalých — a nedej Bože, kdyby si onen policista při škrcení Vaší maličkosti namohl svaly s několikadenní pracovní neschopností!
Vítejte v Kocourkově!
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #20 kdy: 16 Dubna 2015, 13:49:30 »

Takže k tomu všemu, se mi právě v kaneláři dostalo školení od kolegy, který si stojí za tím, že "policista" si počínal správně a vše bylo v pořádku. Daný zločinec nemá právo na nějakou obhajobu. Tohle jsem neuhádal, protože bych musel klesnout na jeho úroveň .. :-D
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #21 kdy: 16 Dubna 2015, 22:04:07 »

No, blbe je, ze ten opicajt asi nic nelegalniho neudelal. O legitimnosti neni pochyb, ta si odjela na dovolenou, ale legalne to bohuzel asi bude v poradku. Jedine, co mne napada je ze tam neni dobre slyset zda rekl ze bude pouzito donucovacich prostredku (asi se k tomu chystal, a nevim, jestli to pak zamumlal).

A pak teorie, ktera vychazi z vypovedi svedku - ze se spravne legitimoval az na vyzvu. Podle nejakeho toho "experta" na idnesu ma opicajt povinnost zakrocit, ale pokud mu to situace dovoluje, musi se vzdy spravne legitimovat predtim, nez cokoliv udela. Jina situace by byla, kdyby se nejaky sprosty obvineny chystal nekoho zastrelit - pak muze opicajt vytahnout sluzebni zbran a vyzvat k cemukoliv, mozna rovnou i strilet (bezprostredni ohrozeni). Ale prechazeni na cervenou, jeste ke vsemu ve chvili, kdy uz auta udajne stoji na sve vlastni cervene, teto situaci urcite neodpovida :D

Je to ocividne dement, a je mi z toho blivno... nicmene nutno dodat, ze civilista se taky mel chovat jinak, na druhou stranu si rikam, ze by se pak asi nic nestalo, prestupek by se neresil, a nikdo by nezjistil ze ten opicajt je debil driv, nez by se stalo neco opravdu vazneho (nekoho zastreli, treba). Na druhou stranu, nemam iluze o tom, ze by se zverejneni takoveho videa zaslouzilo o nejake posunuti pohledu na opicajty. Bohuzel ti z mych znamych, se kterymi obcas diskutuji, si stoji za svym a vsemozne to chovani obhajuji, jen aby si nemuseli uvedomit, ze v uniformach taky chodi hovada...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #22 kdy: 16 Dubna 2015, 22:24:58 »

Nikoliv civilista, ale okolní civilisté se měli zachovat jinak. Monocajta měli na místě zpacifikovat a dát mu nakládačku. Pak zavolat PČR, ať si toho vagabunda odvezou…
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #23 kdy: 11 Června 2015, 21:58:59 »

Pokračovanie
http://www.novinky.cz/krimi/372112-prechazel-na-cervenou-policista-s-nim-prastil-o-zem-mel-na-to-pravo.html
stále mi neni jasné prečo má policajt mimo službu rovnaké práva ako v službe...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #24 kdy: 12 Června 2015, 10:21:38 »

To tady asi neni jasne nikomu..
Pral bych mu, aby mu jednou nekdo pri takove akci v sebeobrane prelamal hnaty.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:policista v civilu omezil brutálně chodce na svobodě
« Odpověď #25 kdy: 12 Června 2015, 11:17:18 »

z komentářů:
Ten samy policista minuly rok nakopl 12 lete dite protoze mluvilo nahlas. Opet se mu nic nestalo. Ten mlady policista je totiz syn jednoho nejmenovaneho politika a kmotra CSSD, byvaleho zamestnance komunisticke statni bezpecnosti.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána