30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezvaná návštěva  (Přečteno 19071 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Nezvaná návštěva
« kdy: 30 Července 2015, 18:48:24 »

Ty kráso, sekám si na zahradě trávu a najednou koukám, že nám opicejní blondýna vnikla na pozemek (nemám zatím plot a zásadně nemám zvonek) klepe na dveře - (bohužel pro ní od garáže a ten bordel v garáži ji né a né otevřít).

Bohužel mi zvědavost zatemnila úsudek, takže jsem jí nevyhodil rovnou.

Nicméně pointa je, že se ze mě snažila vymámit telefonní číslo, které po ní chce nějaký policajt na středočeském ústředí. Kdo to je a co mi chce sice netuším, ale je to neuvěřitelné. Když pominu, že průměrně inteligentní člověk můj telefon na netu dohledá, tak mi přijde funny, že nějaký kokot z ústředí pošle místní hlídku na místo, aby se zeptala na telefon. Slečna se velmi divila, že jim telefon nedám, před tím, než jsem ji konečně vyhodil. Na druhou stranu alespoň po tuto dobu nebuzerovali bezdůvodně řidiče v okolí (což je jinak jejich standardní činnost).
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2015, 20:16:05 »

ochočená škodná, jak holubi, bez zábran příjdou až za tebou, něco chtějí aby ti hned na to posrali auto :D
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2015, 20:29:46 »

měl jsi ji navrhnout barterový obchod, když dá ona, dáš taky. Asi by jí spadla brada hodně dolů....:-)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2015, 21:51:54 »

Za tím bude nějaká kulišárna, docela bych se začal zajímat na co to potřebujou, když sou schopný otravovat slušný občany u nich doma. :-)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2015, 23:06:39 »

To mi pripomina situaci, kdyz tak pred sesti lety zazvonil policajt u bytu, kde jsem byl v najmu (nikde nehlasenem - nemel jsem ani cedulku na zvonku u vstupnich dveri, jen na chodbe na schrance), otevrela spolubydlici a tam vykoukla opicka s dotazem, jestli tam bydlim. Tak ji spolubydlici rekla ze ano a opicka zase odesla. Dodnes jsem se nedozvedel, co to bylo za akci.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #5 kdy: 02 Srpna 2015, 11:21:02 »

Ty kráso, sekám si na zahradě trávu a najednou koukám, že nám opicejní blondýna vnikla na pozemek (nemám zatím plot a zásadně nemám zvonek) klepe na dveře...
pokial nemas pozemok oploteny moze nan hocikto a nepotrebuje tvoj suhlas. moze na nom dokonca zbierat hriby, jablka, hrat futbal a pod. zmenis to az oplotenim pozemku. je na inu debatu (ktorou to asi aj tak nevyriesime) ci je to spravne alebo nie.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2015, 12:30:56 »

Ty kráso, sekám si na zahradě trávu a najednou koukám, že nám opicejní blondýna vnikla na pozemek (nemám zatím plot a zásadně nemám zvonek) klepe na dveře...
pokial nemas pozemok oploteny moze nan hocikto a nepotrebuje tvoj suhlas. moze na nom dokonca zbierat hriby, jablka, hrat futbal a pod. zmenis to az oplotenim pozemku. je na inu debatu (ktorou to asi aj tak nevyriesime) ci je to spravne alebo nie.

Podle mě oplocení nemá žádný význam na právo přístupu, kterou měl 1ac0 asi na mysli - viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejn%C3%A1_p%C5%99%C3%ADstupnost_krajiny
IP zaznamenána

qeebee

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2015, 12:42:54 »

pokial nemas pozemok oploteny...

Poprosil bych definici plotu?
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #8 kdy: 02 Srpna 2015, 14:33:02 »

pokial nemas pozemok oploteny...

Poprosil bych definici plotu?

mrkni do stavebnych predpisov ;) alebo pouzi strycka googla ;D
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #9 kdy: 02 Srpna 2015, 14:38:06 »

Ty kráso, sekám si na zahradě trávu a najednou koukám, že nám opicejní blondýna vnikla na pozemek (nemám zatím plot a zásadně nemám zvonek) klepe na dveře...
pokial nemas pozemok oploteny moze nan hocikto a nepotrebuje tvoj suhlas. moze na nom dokonca zbierat hriby, jablka, hrat futbal a pod. zmenis to az oplotenim pozemku. je na inu debatu (ktorou to asi aj tak nevyriesime) ci je to spravne alebo nie.

Podle mě oplocení nemá žádný význam na právo přístupu, kterou měl 1ac0 asi na mysli - viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejn%C3%A1_p%C5%99%C3%ADstupnost_krajiny

ale ma. ako pisal v povodnom prispevku "sekam na zahrade travu" tak predpokladam, ze ta jeho zahrada nema 120hektarov a nie je to luka nad dedinou (ak sa mylim, sorry). v tom wiki clanku co odkazujes si najskor precitaj: ""Právo na volný průchod se nevztahuje na zastavěné či stavební pozemky, dvory, zahrady, sady, vinice, chmelnice a pozemky určené k faremním chovům zvířat. Orná půda, louky a pastviny jsou z oprávnění vyloučeny v době, kdy může dojít k poškození porostů či půdy nebo při pastvě dobytka. Zvláštní předpisy mohou stanovit další omezení nebo upravit právo průchodu odchylně.". takze stale plati, ze najlepsi a jednoznacny sposob ako okoliu dat najavo, ze sa jedna o "stavební pozemky, dvory, zahrady, sady, vinice,..." je oplotit, pustit dnu dvoch rotvajlerov a nasledne sa pozerat ako trhaju opicajta a potom zdovodnit, ze to bol pozemok vynaty z volneho priechodu a bolo to zabezpecene plotom.
« Poslední změna: 02 Srpna 2015, 20:14:03 od 1ac0 »
IP zaznamenána

qeebee

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #10 kdy: 04 Srpna 2015, 13:25:23 »

pokial nemas pozemok oploteny...

Poprosil bych definici plotu?

mrkni do stavebnych predpisov ;) alebo pouzi strycka googla ;D
No právě, IMHO i toto http://hobbyrecepty.cz/wp-content/uploads/ohradniky.png jistě naplňuje podstatu plotu  ;)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #11 kdy: 04 Srpna 2015, 14:12:24 »

Viz zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny a třeba i https://is.muni.cz/th/68431/

Při oplocování či ohrazování pozemků, které nejsou vyloučeny z práva volného průchodu podle odstavce 3, musí vlastník či nájemce zajistit technickými nebo jinými opatřeními možnost jejich volného průchodu na vhodném místě pozemku.

Plot, ohradník nebo podobné zařízení tedy automaticky neznamená, že na pozemek se nevztahuje právo volného průchodu (a naopak).
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpna 2015, 13:38:45 »

Pozor!
Podle § 63 českého Zákona o ochraně přírody a krajiny (114/1992 Sb.) má každý právo na volný průchod přes pozemky ve vlastnictví či nájmu státu, obce nebo jiné právnické osoby...

Ale:
Rozlišování práva průchodu podle toho, zda pozemek vlastní fyzická nebo právnická osoba, koliduje s čl. 11 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, podle něhož vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #13 kdy: 05 Srpna 2015, 13:51:30 »

A na Slovensku už jsou popředu, protože tam už i tu fyzickou osobu přidali - viz §57 543/2002 Z. z. třeba na http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-543
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Nezvaná návštěva
« Odpověď #14 kdy: 05 Srpna 2015, 23:06:57 »

Před pár týdny při odemykání vchodových dveří do paneláku se ke mně přitočila opice s dotazem, jestli v domě bydlí pan XY (shodou okolností můj soused na patře). Odpověděl jsem jí, že můj dědek seděl za války proto, že nechtěl spolupracovat s gestapem, můj fotr odmítnul spolupráci s StB, takže nevidím důvod, proč bych měl já spolupracovat s ním.

(Ano, ohledně dědka a fotra je to poněkud přibarvené, ne že by byli kolaboranti, ale hrdinové taky ne, ale ten pohled na opici byl k nezaplacení.)
IP zaznamenána