30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování před přechodem  (Přečteno 8926 krát)

pajasevi

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Parkování před přechodem
« kdy: 06 Října 2014, 15:47:34 »

Zdravím, ačkoliv jsem si pročetl pár témat, ani jedno mi úplně nepomohlo.

Včera večer (neděle, cca 20:30) mi bylo odtaženo auto, důvodem bylo nejspíš nedodržení vzdálenosti 5m od přechodu - viz zde mezi pruhem a přechodem.

Moje otázka je, zda na toto MP opravdu měli právo vzhledem k místnímu značení a zda by se z toho dalo ve správním řízení vyklouznout (dokumentaci zatím nemám a detaily nevím).
Další otázka je, zda by mi případně pomohlo, že mám na autě prokazatelně porouchané brzdy a stál jsem u 20m vzdáleného autoservisu, nicméně jsem neměl na autě žádnou výstrahu.

Moc děkuji za rady
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před přechodem
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2014, 10:24:01 »

měl jsem podobný případ na jaře - na jejich "Výzvu" jsem udal cizince, tím pokuta prakticky vyšuměla... Zároveň jsem chtěl vrátit prachy za odtah (vydání vozu z parkoviště MP). Na to nereagovali, takže nejspíš budu muset počkat do prekluze a pak na ně vlítnu.
IP zaznamenána

zviratko

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před přechodem
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2014, 21:08:36 »

To je vtipny misto.

Tos parkoval vlevo? To je totiz _za_ prechodem a spis jsi stal proti smeru jizdy :-)
Na silnici je jakesi vodovorne dopravni znaceni, ale z fotky nepoznam jeslti je to zluta cara nebo zbytek parkovaciho pruhu (kazdopadne je podle fotky v takovym stavu ze bych ji ignoroval).
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před přechodem
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2014, 23:33:47 »

já myslel že to v jednosměrce platí jen v jednom směru????
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před přechodem
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2014, 23:59:17 »

Pro auto si asi dojdeš. Odtah asi budeš muset zaplatit a pak by ti mělo přijít předvolání k podání vysvětlení. Musíš získat spis. Nejspíše to budou chtít hodit na stání na žluté čáře ale ta rozhodně v tomto stavu nemůže platit.
IP zaznamenána