30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení  (Přečteno 5203 krát)

crump4c

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Ahoj poraďte prosím a odůvodněte zda platit nebo neplatit. Vždycky jsem se řídil radami tohoto fóra a nikdy jsem neměl problém. Teď jsem si ale na jiném serveru přečetl a penálích a že až si dojdu na FÚ pro potvrzení že nedlužím nic státu tak se budu divit a různí strašáci o exekuci. Tak jsem teď  trošku na vážkách , že žabečím a zaplatím. :x
díky
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2016, 15:19:32 »

No asi jste tohle fórum nečetl pořádně, když vás rozhodí kdovíjaké informace o penálích a potvrzeních bezdlužnosti nějakého obskurního serveru, který pro jistotu ani neidentifikujete.

Takže výzvu hodit do koše nebo udat Helmuta, pořádně přečíst fórum a žít jako člověk, nebo věřit povídačkám a platit.

Rad je tady dost a odůvodnit si svoje chování musíte sám.

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2016, 10:25:54 »

Přesně tak, pokud nemáte v ruce nějaké pravomocné rozhodnutí, tak zcela jistě nikde nic nedlužíte.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2016, 10:59:54 »

Přesně tak, pokud nemáte v ruce nějaké pravomocné rozhodnutí, tak zcela jistě nikde nic nedlužíte.
Kéž by to bylo tak jednoduché. Existují povinnosti, které vznikají přímo ze zákona (nepotřebují pro svůj vznik žádný konstitutivní a někdy ani deklaratorní právní akt). Některé povinnosti (třeba některé daně) jsou zase vyměřeny na základě aktu (platebního výměru), který se ale mnohdy poplatníkovi vůbec nedoručuje (např. pokud není žádná změna od minulého roku) nebo je rovnou fiktivní (pokud je akceptováno bez výhrad daňové tvrzení). Dále tu máme institut fikce doručení (ve všech podstatných procesních předpisech, tj. správním řádu, daňovém řádu, občanském soudním řádu i exekučním řádu), tedy k existenci pravomocného rozhodnutí opravdu není nezbytné, aby ho dotyčný měl v ruce. Ono jak ukazují i zkušenosti ze zdejšího fóra, k existenci (domněle) pravomocného rozhodnutí v zásadě stačí, když někdo někde takové rozhodnutí vyrobí a prdne na něj razítko (přitom se třeba ani neobtěžuje doručovat do DS). To sice lze zvrátit, ale jen za aktivního přispění dotčeného. Některé povinnosti lze stanovit a vyměřit i zpětně. Atd. atp. Jak pravil klasik, jisté jsou jen daně a smrt.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2016, 11:11:12 »

Tak to je jasné hh, nicméně já myslel, že se tady bavíme o pokutách v dopravě  ;) Ale pokud si člověk vybírá poštu nebo DS, nemuže se mu to až na opravdu extrémní případy, které jsou ale většinou obhajielné, stát. Chtěl jsem spíš vyvrátit fámy typu - "vyhodil jsem lísteček za parkování nebo nezaplatil výše uvednou výzvu a teď mi přišla exekuce na 50 000,-".
« Poslední změna: 08 Srpna 2016, 11:15:00 od plikous »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2016, 12:17:14 »

V případě dopravních pokut bych to stále korigoval v tom smyslu, že člověk nic nedluží do doby, dokud neexistuje pravomocné rozhodnutí či jeho ekvivalent (příkaz, podepsaný blok atp.), nezáleží na tom, zda to dotyčný má či nemá v ruce.

Pominu-li vyložené podvody (jako že policajt pod tlakem čárkového systému prostě na někoho blok napíše), tak jsem např. řešil případ člověka, který se stěhoval v rámci jednoho města a obratem podal přihlášku k novému trvalému pobytu. To se zaseklo na sporu o tom, zda jde či nejde o objekt určený k bydlení (srov. § 10(1) zákona o evidenci obyvatel), nicméně dotyčný po prvotním neúspěchu „u okénka“ podal žádost písemně s tím, že v případě rozhodnutí o nezapsání trvalého pobytu žádá alespoň o zaevidování té adresy jako doručovací. Takto koncipovanou alternativně pojatou žádost na jiném než oficiálním formuláři samozřejmě prdelní úřad nedokázal zpracovat, věc pak žila vlastním životem (přičemž po 2 letech dal nakonec nadřízený orgán dotyčnému ve všem za pravdu), pár měsíců poté se pán opět stěhoval (tentokrát naštěstí do Prahy, kde to proběhlo normálně).

V době, kdy si úředníci do roztrhání těla lámali hlavu nad tím, zda v bytě, kde dotyčný už rok spokojeně s rodinou bydlel, lze nebo nelze trvale bydlet, mu na původní adresu fikcí doručili příkaz ve věci nějakého přestupku. U stejného úřadu (dokonce stejné úřední osoby) mu přitom běželo jiné řízení, kde požádal o doručování na novou adresu (aniž by nějak vypíchnul to konkrétní řízení, takže se to klidně dalo vztáhnout i na to následné, kde mu poslali příkaz). Šlo o týž úřad, jehož jiný odbor řešil onen evidenčně-obyvatelský problém, tedy minimálně ze 3 zdrojů znal úřad skutečnou adresu (z žádosti o doručování v jiném řízení, snahu o změnu TP a žádost o zapsání doručovací adresy do vyřešení problému s TP).

Ze začátku mi to přišlo jako vcelku jednoduchá věc, tehdy jsem netušil, jaký s tím bude oser. Nakonec se ten příkaz povedlo zvrátit a zároveň věc prekludovala, ale rozlouskla to až kontrola z krajského úřadu, která jim tam po řadě podnětů do toho blbákova přijela (fyzicky) udělat pořádek. Dotyčného zachránila ignorace žádosti o zápis doručovací adresy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2016, 14:10:33 »

crump4c: Neplatit.. v Praze se po nezaplacení odpustku asi už nic dalšího nestane.

Exekuce za odpustek nehrozí protože to je jen možnost zaplatit a ne povinnost.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2016, 15:45:20 »

Neplatit.. v Praze se po nezaplacení odpustku asi už nic dalšího nestane.

Obvykle ano, ale občas se i v Praze rozhoupou a vydají Rozhodnutí. Jedno takové mám, doručené 10 dnů před (tehdy ještě roční) prekluzí, takže bylo nutné včas podat odpor. takže se vyplatí sledovat, co přijde a pak zvolit optimální variantu obrany.

Druhá věc je, jak moc Prahu zaměstnají nové modré zóny...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2016, 15:29:10 »

I když se Praha rozhoupe tak to není konečná.. a v Praze asi není ani nemožné dotáhnout i SprDel 4 roky do prekluze..
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na modré Praha - přišla výzva k uhrazení
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2016, 10:51:01 »

V Praze odpustky vesele ignoruju nebo v případě služebního auta se nechám udat firmou. Nikdy se nic dalšího nestalo.
IP zaznamenána