30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DJVU misto PDF  (Přečteno 15295 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #15 kdy: 04 Ledna 2016, 23:26:31 »

Vážený fu, podíval jsem se na stránky DJVU a — no jak to jen říci — prostě pro mne prakticky nepoužitelné. Seriózně jsem strávil asi něco přes hodinku tím, že jsem se snažil z toho vytáhnout něco použitelného a bezúspěšně. Zkoušel jsem i nějaký free PDF to DJVU converter, ale ten v podstatě nefungoval. Nakonec jsem našel http://any2djvu.djvuzone.org/any2djvu.php a to fungovalo. A jak? No v podstatě to převedlo dokument do hodně zkomprimované bitmapy. Původní PDF dokument měl 3,5 mega, záměrně, s vypnutou kompresí — prostě originál v max kvalitě a bez downsamplingu. K tomu jsem udělal PDFko tak, jak bych si představoval slušně čitelný dokument tak, aby vektorová i bitmapová obrazová příloha zůstala ve stále slušné kvalitě (to znamená aby to bylo stále rozeznatelné a velmi dobře čitelné bez ztráty podstatných detailů). No a k tomu klasický text LoremIpsum. Samozřejmě písmo vložené tak, aby to bylo všude čitelné i když písmo nebude v daném systému přítomno (to znamená bez jakýchkoliv těch „čtverečků“, jenž svědčí o tom, že je někdo lama). No a velikost výsledného PDF byla velice solidních 185 kB. (když jsem kvalitu ještě přijatelně snížil, byl jsem na nějakých 150 kB). Ale stále bylo písmo velice pěkně čitelné v libovolném zvětšení a jeho kontury pěkně vyhlazené. Samozřejmě, písmo zůstalo nadále písmem, stejně jako vektorová grafika (použil jsem docela komplikované giloše) zůstala nadále vektorovou grafikou. A bitmapa stále ve velice slušné a ostré podobě bez ztráty podstatných detailů…
Pak jsem PDF načetl do DJVU konvertoru, a nastavení rozlišení konvertoru jsem zvolil podobně, tak jak bylo nastavené cílové rozlišení v mnou optimalizovaném PDF.Co z toho ale udělal DJVU? Kompletně zuboženou bitmapu. Ano, byla složená z vrstev, takže mohl vytěžit maximum z maximálně optimalizované komprese, to ano. ALE písmo se stalo zubatým (ano, jednobitová grafika, superkomprese) a hodně špatně čitelným (fakt to bylo hodně nepohodlné). No a bitmapová grafika se výrazně rozmázla, detaily šly do pryč. Jo, velikost souboru byla skutečně malá, DJVU měl jen 37 kB. Ale tohle bych fakt nechtěl číst. Nejsu taková socka, abych se klepal o velikost souboru při přenosu 56 kb modemem na zarušeném telefonním drátu technologie roku 1995…

Vážený fu, i já denně pracuji v polygrafickém oboru, ale asi trochu v jiné pozici (možná jsme se i někdy potkali) a o PDF (zejména tiskovém) toho vím zafraseně dost (koneckonců docela často musím dělat jeho rozbory, když nějaký blb nastaví někde přetisky a pak se diví, proč mu to tiskaři nevytiskli a já musím dělat (jakožto nezávislý ouřada) posudek kvůli reklamačnímu řízení).
Takže ponechme to na svobodném rozhodnutí nás všech a zejména na hlavních administrátorech tohoto webu, co se tu nakonec bude používat. Respektujme laskavě svobodnou volbu, ano? Já Vám to DJVU také vymlouvat nebudu. Ale též Vás při vší úctě žádám — nevnucujte mi to. Prostě jsu přesvědčen, že tohle nemá perspektivu a je to můj názor.
Že jde Adobe někomu na ruku? Tak ať! Když chci, zabezpečím si dokumenty lépe a jinak a jen na vestavěné šifrování PDF se spoléhat rozhodně nebudu (zejména když vím, jak ho v některých případech u některých nedostatečně zašifrovaných PDF dokumentů prostě vypnout a pak se PDF přestane chovat jako uzamčené). A že DJVU je bezpečný, když je to volně přístupný opentento? Ale no tak…  ;D

PS: mám jednu drobnou radu. Udělejte to jako já. Používejte hloupý mobil pouze na telefonování. Alespoň budete mít jistotu, že Vám vydrží bez nabíječky klidně i 10 dnů v provozu a navíc — nebude Vás přes něj nikdy nikdo za Vaše vlastní peníze odposlouchávat a tahat z něj informace o Vás.  ;)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #16 kdy: 05 Ledna 2016, 08:47:20 »

Vážený fu, podíval jsem se na stránky DJVU a — no jak to jen říci — prostě pro mne prakticky nepoužitelné. Seriózně jsem strávil asi něco přes hodinku tím, že jsem se snažil z toho vytáhnout něco použitelného a bezúspěšně. Zkoušel jsem i nějaký free PDF to DJVU converter, ale ten v podstatě nefungoval. Nakonec jsem našel http://any2djvu.djvuzone.org/any2djvu.php a to fungovalo. A jak? No v podstatě to převedlo dokument do hodně zkomprimované bitmapy. Původní PDF dokument měl 3,5 mega, záměrně, s vypnutou kompresí — prostě originál v max kvalitě a bez downsamplingu. K tomu jsem udělal PDFko tak, jak bych si představoval slušně čitelný dokument tak, aby vektorová i bitmapová obrazová příloha zůstala ve stále slušné kvalitě (to znamená aby to bylo stále rozeznatelné a velmi dobře čitelné bez ztráty podstatných detailů). No a k tomu klasický text LoremIpsum. Samozřejmě písmo vložené tak, aby to bylo všude čitelné i když písmo nebude v daném systému přítomno (to znamená bez jakýchkoliv těch „čtverečků“, jenž svědčí o tom, že je někdo lama). No a velikost výsledného PDF byla velice solidních 185 kB. (když jsem kvalitu ještě přijatelně snížil, byl jsem na nějakých 150 kB). Ale stále bylo písmo velice pěkně čitelné v libovolném zvětšení a jeho kontury pěkně vyhlazené. Samozřejmě, písmo zůstalo nadále písmem, stejně jako vektorová grafika (použil jsem docela komplikované giloše) zůstala nadále vektorovou grafikou. A bitmapa stále ve velice slušné a ostré podobě bez ztráty podstatných detailů…
Pak jsem PDF načetl do DJVU konvertoru, a nastavení rozlišení konvertoru jsem zvolil podobně, tak jak bylo nastavené cílové rozlišení v mnou optimalizovaném PDF.Co z toho ale udělal DJVU? Kompletně zuboženou bitmapu. Ano, byla složená z vrstev, takže mohl vytěžit maximum z maximálně optimalizované komprese, to ano. ALE písmo se stalo zubatým (ano, jednobitová grafika, superkomprese) a hodně špatně čitelným (fakt to bylo hodně nepohodlné). No a bitmapová grafika se výrazně rozmázla, detaily šly do pryč. Jo, velikost souboru byla skutečně malá, DJVU měl jen 37 kB. Ale tohle bych fakt nechtěl číst. Nejsu taková socka, abych se klepal o velikost souboru při přenosu 56 kb modemem na zarušeném telefonním drátu technologie roku 1995…

Vážený fu, i já denně pracuji v polygrafickém oboru, ale asi trochu v jiné pozici (možná jsme se i někdy potkali) a o PDF (zejména tiskovém) toho vím zafraseně dost (koneckonců docela často musím dělat jeho rozbory, když nějaký blb nastaví někde přetisky a pak se diví, proč mu to tiskaři nevytiskli a já musím dělat (jakožto nezávislý ouřada) posudek kvůli reklamačnímu řízení).
Takže ponechme to na svobodném rozhodnutí nás všech a zejména na hlavních administrátorech tohoto webu, co se tu nakonec bude používat. Respektujme laskavě svobodnou volbu, ano? Já Vám to DJVU také vymlouvat nebudu. Ale též Vás při vší úctě žádám — nevnucujte mi to. Prostě jsu přesvědčen, že tohle nemá perspektivu a je to můj názor.
Že jde Adobe někomu na ruku? Tak ať! Když chci, zabezpečím si dokumenty lépe a jinak a jen na vestavěné šifrování PDF se spoléhat rozhodně nebudu (zejména když vím, jak ho v některých případech u některých nedostatečně zašifrovaných PDF dokumentů prostě vypnout a pak se PDF přestane chovat jako uzamčené). A že DJVU je bezpečný, když je to volně přístupný opentento? Ale no tak…  ;D

PS: mám jednu drobnou radu. Udělejte to jako já. Používejte hloupý mobil pouze na telefonování. Alespoň budete mít jistotu, že Vám vydrží bez nabíječky klidně i 10 dnů v provozu a navíc — nebude Vás přes něj nikdy nikdo za Vaše vlastní peníze odposlouchávat a tahat z něj informace o Vás.  ;)


Podivejte se, pouzivejte co chcete, myslim, ze nikde nenajdete v mych prispevcich neco jako: MUSITE to pouzivat. Upozornil jsem na nektera dle meho nazoru invalidni tvrzeni.
Co se tyce velikosti PDF, me naznak ctverecku v textu nevadi, obvykle pouzivam 600DPI, coz staci - nejde o cteni knihy - odpovida to vice nez kvalite hodne dobry scanu co se zde davaji do priloh.

Na zadne problemy, jak popisujete vy jsem ani ted po cerstve instalaci na nove PC, jak linux/win/android nenarazil, mozna jste pouzival jiny SW - to by vysvetlovalo problemy.
Mozna zbastlim nejaky video-navod pro lamy, protoze je to opravdu klik klik hotovo, pripadne prikazovy radek, coz po videonavodu musi zvladnout i cvicena opice.

V DJVU jsem delal uz v roce 2007, silna komprese je proste vlastnost, jedna vec je mit dokument na prilezitostne 1x precist a "zahodit" nebo z toho tisknout knihu. Knihy netisknu, ani to od dokumentu, ktery mam v mobilu nebo zdetuto kvalitu neocekavam. Stejne jako me nebavi klikat na 6 scanu v jpg, majici dohromady 3MiB, kdyz si mohu prohlidnout jeden soubor co ma 120kiB.

Kdyz chci PaCHovi necim argumentovat, je lepsi mit mobil na kterem je stejne prd videt, ale v krizi se to precist i najit da. Takze me kvalita fontu netrapi a mi v mobilu pdf co ma 120MB http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/ViewFile.aspx?type=c&id=11928 , nebo odpovidajici kvalitu DJVU 22MB 600DPI, nebo horsi kvalitu - porad citelnou s textovym vyhledavani 8MB je dost rozdil.

Jak vite PaCH se citaci zakona boji a je to dobra zbran, protoze jste PaCh ci jiny odpad pouzil, takze nemohl jednat nevedome, ale uz jednal vedome.

Trapi me dostatek mista na mobilu 32GB na nahravky, aplikace a jeste dokumenty je proste malo, uvazuji o extra kamere. PDF na mobil jsou proste rozezrana a pomala, nehlede na vytizeni pri zpracovani, kdyz zrovna nahravam Pacha ci jineho pomahace jeho jednani. Nevim, jak vy, ja na mobilu, kdyz je chytrejsi zadna data privatni povahy nemam.

Kamery jsou zelepeny mechanicky a zvuk - i hloupy mobil Vam mohou odposlouchavat a hacknout viz ruzne kauzy v CR.  To je opravdu naivni predstava, viz nektere bezpecnosti konference z roku 2015, pokud mate zajem dohledam. Nebo mate mechanicky vypinac na mobilu co odpoji baterii? Nehlede na to, ze pokud budou mit zajem Vas odposlouchavat, uz to pravdepodobne delaji, video takova sranda neni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #17 kdy: 05 Ledna 2016, 09:57:50 »

Ja zde nebudu vypočítávat výhody nebo nevýhody PDF vs JPG vs DJVU. Nicméně jsem toho názoru, že nejdůležitějším kritériem, je aby použití tohoto webu bylo nízkoprahové, čili aby nebyli případní zájemci o pomoc odrazeni nějakými složitými procedurami a instalacemi. 
Proto mi DJVU nepřijde jako dobrý nápad.
Nicméně pokud by u většiny zvítězil, nebudu mít problém se přizpůsobit.
Mně osobně v tomto fóru nejlépe vyhovují přiložené JPG soubory, kde si každou stránku rozbalím na max šířku okna a čtu je jednu po druhé stejně jako v PDF nebo DJVU. Pro uživatele je to nejjednodužší a co se týče anonymizace nejbezpečnější.

Abychom toto téma nějak rozštípli uspořádejme anketu mezi pokročilými uživateli.
Navrhuji tyto dvě ankety :

Používání DJVU na tomto fóru
1) Rozhodně doporučuji používat na tomto fóru formát DJVU a motivovat uživatele k jeho používání
2) Jsem rozhodně proti používání formátu DJVU na tomto fóru
3) Jsem pro to umožnit DJVU, ale nedivte se pak, že Vám to každý číst nebude.

Instalace prohlížeče DJVU
1) Program DJVU si rozhodně nainstaluji, nebo ho již mám instalovaný
2) Program DJVU si nainstaluji jen pokud mne nějaký případ publikovaný v DJVU zaujme
3) Program DJVU si nainstaluji jen pokud se na používání formátu DJVU většinově shodneme.
4) Program DJVU si v žádném případě nehodlám instalovat
 
Mrkněte na to , případně navrhněte lepší otázky.
« Poslední změna: 05 Ledna 2016, 10:14:41 od pk202 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2016, 10:50:25 »

Ja zde nebudu vypočítávat výhody nebo nevýhody PDF vs JPG vs DJVU. Nicméně jsem toho názoru, že nejdůležitějším kritériem, je aby použití tohoto webu bylo nízkoprahové, čili aby nebyli případní zájemci o pomoc odrazeni nějakými složitými procedurami a instalacemi. 
Proto mi DJVU nepřijde jako dobrý nápad.
Nicméně pokud by u většiny zvítězil, nebudu mít problém se přizpůsobit.
Mně osobně v tomto fóru nejlépe vyhovují přiložené JPG soubory, kde si každou stránku rozbalím na max šířku okna a čtu je jednu po druhé stejně jako v PDF nebo DJVU. Pro uživatele je to nejjednodužší a co se týče anonymizace nejbezpečnější.

Abychom toto téma nějak rozštípli uspořádejme anketu mezi pokročilými uživateli.
Navrhuji tyto dvě ankety :

Používání DJVU na tomto fóru
1) Rozhodně doporučuji používat na tomto fóru formát DJVU a motivovat uživatele k jeho používání
2) Jsem rozhodně proti používání formátu DJVU na tomto fóru
3) Jsem pro to umožnit DJVU, ale nedivte se pak, že Vám to každý číst nebude.

Instalace prohlížeče DJVU
1) Program DJVU si rozhodně nainstaluji, nebo ho již mám instalovaný
2) Program DJVU si nainstaluji jen pokud mne nějaký případ publikovaný v DJVU zaujme
3) Program DJVU si nainstaluji jen pokud se na používání formátu DJVU většinově shodneme.
4) Program DJVU si v žádném případě nehodlám instalovat
 
Mrkněte na to , případně navrhněte lepší otázky.

Ja udelam ten navod, pak bych anketu polozil. Protoze tu budeme narazet na to, ze si uzivatel vybral sw, ktery je proste naprd a neumi s nim zachazet a bude to shazovat na samotny format.
Chyba aplikace neni chybou formatu ( a ano spatne pouzivani tvorby PDF, take neni chybou PDF formatu, jenze kazdy pouziva na tvorbu PDF neco jineho a pak z toho vnikaji tyto zblitky).

Pred tim, to je prohrany boj, protoze i ja jsem mel proti DJVu z pocatku hodne velke vyhrady.

Lide proste nemaji radi "novoty" a velmi obtizne prijimaji zmeny, taky je nemam rad (osobne bych uskritil, kazdeho kdo vklada do bezneho sw kazdou "bajecne zlepseni"), obvykle to titoz neprinas nic zasadniho.

Nicmene jsem presvedcen, ze DJVu na scany nebo fotky vyhodne je.

Dejte mi alespon tyden, hodim to na YT, aby to zvladla i cvicena opice.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #19 kdy: 05 Ledna 2016, 17:48:32 »

Mně se z těch formátů líbí jiné věci:

Nikoliv:
I. Přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky jsou za splnění podmínek uvedených v bodech II a III formáty
    e) html/htm (Hypertext Markup Language Document)
    h) odp (Open Document Presentation)
    m) ppt/pptx (MS PowerPoint Presentation)
    r) mpeg1/mpeg2 (Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2)
    s) wav (Waveform Audio Format)
    t) mp2/mp3 (MPEG-1 Audio Layer 2/Layer 3)
    u) isdoc/isdocx (Information System Document) verze 5.2 a vyšší
    v) edi (mezinárodní standard EDIFACT, standardy ODETTE a EANCOM pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - EDI)
    w) dwg (AutoCAD DraWinG File Format) verze 2007 a vyšší
    x) shp/dbf/shx/prj/qix/sbn/sbx (ESRI Shapefile)
    y) dgn (Bentley MicroStation Format) verze V7 a V8
    z) gml/gfs/xsd (Geography Markup Language Document)

Zajímalo by mě velmi, jak by orgán reagoval na strojově přečtený text podání (dostatečně dlouhý) zaslaný ve formátu MP3 …
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #20 kdy: 05 Ledna 2016, 17:52:53 »

Mně se z těch formátů líbí jiné věci:

Nikoliv:
I. Přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky jsou za splnění podmínek uvedených v bodech II a III formáty
    e) html/htm (Hypertext Markup Language Document)
    h) odp (Open Document Presentation)
    m) ppt/pptx (MS PowerPoint Presentation)
    r) mpeg1/mpeg2 (Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2)
    s) wav (Waveform Audio Format)
    t) mp2/mp3 (MPEG-1 Audio Layer 2/Layer 3)
    u) isdoc/isdocx (Information System Document) verze 5.2 a vyšší
    v) edi (mezinárodní standard EDIFACT, standardy ODETTE a EANCOM pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - EDI)
    w) dwg (AutoCAD DraWinG File Format) verze 2007 a vyšší
    x) shp/dbf/shx/prj/qix/sbn/sbx (ESRI Shapefile)
    y) dgn (Bentley MicroStation Format) verze V7 a V8
    z) gml/gfs/xsd (Geography Markup Language Document)

Zajímalo by mě velmi, jak by orgán reagoval na strojově přečtený text podání (dostatečně dlouhý) zaslaný ve formátu MP3 …

Me by spis zajimalo poslat jim to v html a dat priponu mp3  :)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #21 kdy: 05 Ledna 2016, 18:52:16 »

Mně se z těch formátů líbí jiné věci:

Nikoliv:
I. Přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky jsou za splnění podmínek uvedených v bodech II a III formáty
    e) html/htm (Hypertext Markup Language Document)
    h) odp (Open Document Presentation)
    m) ppt/pptx (MS PowerPoint Presentation)
    r) mpeg1/mpeg2 (Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2)
    s) wav (Waveform Audio Format)
    t) mp2/mp3 (MPEG-1 Audio Layer 2/Layer 3)
    u) isdoc/isdocx (Information System Document) verze 5.2 a vyšší
    v) edi (mezinárodní standard EDIFACT, standardy ODETTE a EANCOM pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - EDI)
    w) dwg (AutoCAD DraWinG File Format) verze 2007 a vyšší
    x) shp/dbf/shx/prj/qix/sbn/sbx (ESRI Shapefile)
    y) dgn (Bentley MicroStation Format) verze V7 a V8
    z) gml/gfs/xsd (Geography Markup Language Document)

Zajímalo by mě velmi, jak by orgán reagoval na strojově přečtený text podání (dostatečně dlouhý) zaslaný ve formátu MP3 …

Me by spis zajimalo poslat jim to v html a dat priponu mp3  :)

zrejme opravnene by to vyhodnotili ako nespravny datovy format:

II. Formáty uvedené v bodu I jsou přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky, obsahují-li odpovídající příponu. Příponou se rozumí vnější znak formátu datové zprávy, který umožňuje programovému vybavení určení typu datového souboru.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #22 kdy: 05 Ledna 2016, 18:56:22 »

Mně se z těch formátů líbí jiné věci:

Nikoliv:
I. Přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky jsou za splnění podmínek uvedených v bodech II a III formáty
    e) html/htm (Hypertext Markup Language Document)
    h) odp (Open Document Presentation)
    m) ppt/pptx (MS PowerPoint Presentation)
    r) mpeg1/mpeg2 (Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2)
    s) wav (Waveform Audio Format)
    t) mp2/mp3 (MPEG-1 Audio Layer 2/Layer 3)
    u) isdoc/isdocx (Information System Document) verze 5.2 a vyšší
    v) edi (mezinárodní standard EDIFACT, standardy ODETTE a EANCOM pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - EDI)
    w) dwg (AutoCAD DraWinG File Format) verze 2007 a vyšší
    x) shp/dbf/shx/prj/qix/sbn/sbx (ESRI Shapefile)
    y) dgn (Bentley MicroStation Format) verze V7 a V8
    z) gml/gfs/xsd (Geography Markup Language Document)

Zajímalo by mě velmi, jak by orgán reagoval na strojově přečtený text podání (dostatečně dlouhý) zaslaný ve formátu MP3 …

Me by spis zajimalo poslat jim to v html a dat priponu mp3  :)

zrejme opravnene by to vyhodnotili ako nespravny datovy format:

II. Formáty uvedené v bodu I jsou přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky, obsahují-li odpovídající příponu. Příponou se rozumí vnější znak formátu datové zprávy, který umožňuje programovému vybavení určení typu datového souboru.

Nemam DS, je mozne aby tam byl vlozen soubor prestupek.doc.pdf.mp3.wav? Nebo je ta pripona dana jednoznacne?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #23 kdy: 05 Ledna 2016, 19:41:53 »

Mně se z těch formátů líbí jiné věci:

Nikoliv:
I. Přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky jsou za splnění podmínek uvedených v bodech II a III formáty
    e) html/htm (Hypertext Markup Language Document)
    h) odp (Open Document Presentation)
    m) ppt/pptx (MS PowerPoint Presentation)
    r) mpeg1/mpeg2 (Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2)
    s) wav (Waveform Audio Format)
    t) mp2/mp3 (MPEG-1 Audio Layer 2/Layer 3)
    u) isdoc/isdocx (Information System Document) verze 5.2 a vyšší
    v) edi (mezinárodní standard EDIFACT, standardy ODETTE a EANCOM pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - EDI)
    w) dwg (AutoCAD DraWinG File Format) verze 2007 a vyšší
    x) shp/dbf/shx/prj/qix/sbn/sbx (ESRI Shapefile)
    y) dgn (Bentley MicroStation Format) verze V7 a V8
    z) gml/gfs/xsd (Geography Markup Language Document)

Zajímalo by mě velmi, jak by orgán reagoval na strojově přečtený text podání (dostatečně dlouhý) zaslaný ve formátu MP3 …

Me by spis zajimalo poslat jim to v html a dat priponu mp3  :)

zrejme opravnene by to vyhodnotili ako nespravny datovy format:

II. Formáty uvedené v bodu I jsou přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky, obsahují-li odpovídající příponu. Příponou se rozumí vnější znak formátu datové zprávy, který umožňuje programovému vybavení určení typu datového souboru.

Nemam DS, je mozne aby tam byl vlozen soubor prestupek.doc.pdf.mp3.wav? Nebo je ta pripona dana jednoznacne?
nepisal ste, ze pracujete v it? to by ste mal byt schopny vyhodnotit co je to pripona, nie? napriklad v obligatnom bash-i: extension="${filename##*.}"
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #24 kdy: 05 Ledna 2016, 20:53:34 »

Mně se z těch formátů líbí jiné věci:

Nikoliv:
I. Přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky jsou za splnění podmínek uvedených v bodech II a III formáty
    e) html/htm (Hypertext Markup Language Document)
    h) odp (Open Document Presentation)
    m) ppt/pptx (MS PowerPoint Presentation)
    r) mpeg1/mpeg2 (Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2)
    s) wav (Waveform Audio Format)
    t) mp2/mp3 (MPEG-1 Audio Layer 2/Layer 3)
    u) isdoc/isdocx (Information System Document) verze 5.2 a vyšší
    v) edi (mezinárodní standard EDIFACT, standardy ODETTE a EANCOM pro elektronickou výměnu obchodních dokumentů - EDI)
    w) dwg (AutoCAD DraWinG File Format) verze 2007 a vyšší
    x) shp/dbf/shx/prj/qix/sbn/sbx (ESRI Shapefile)
    y) dgn (Bentley MicroStation Format) verze V7 a V8
    z) gml/gfs/xsd (Geography Markup Language Document)

Zajímalo by mě velmi, jak by orgán reagoval na strojově přečtený text podání (dostatečně dlouhý) zaslaný ve formátu MP3 …

Me by spis zajimalo poslat jim to v html a dat priponu mp3  :)

zrejme opravnene by to vyhodnotili ako nespravny datovy format:

II. Formáty uvedené v bodu I jsou přípustnými formáty datové zprávy dodávané do datové schránky, obsahují-li odpovídající příponu. Příponou se rozumí vnější znak formátu datové zprávy, který umožňuje programovému vybavení určení typu datového souboru.

Nemam DS, je mozne aby tam byl vlozen soubor prestupek.doc.pdf.mp3.wav? Nebo je ta pripona dana jednoznacne?
nepisal ste, ze pracujete v it? to by ste mal byt schopny vyhodnotit co je to pripona, nie? napriklad v obligatnom bash-i: extension="${filename##*.}"
neco.neco1.neco2.neco3.pripona

Co je podle Vas neco a neco1-3?
Kdo rikal, ze pripona a predpona je oddelana teckou?
Jsou OS, ktere se k tomu stavi uplne jinak, nemusim kupovat win ani linux me nikdo nesmi nutit pouzivat.
Pokud vim, musi to rikat zakon, ne M$.

Stejne tak nektere OS nemaji vubec interpret bash a kdyz ho maji, nemaji implementovany prepinac -i.

Nevnucujte ostatnim svuj omezeny pohled na svet, jen tim co znate. To bysme tu meli navod kopirujte soubor z disku C: .

Typ souboru (tedy strukturu dat a to jen informativne) se urcuje pod linuxem prikazem file, ne priponou mimochodem.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #25 kdy: 06 Ledna 2016, 09:56:05 »

Citace
Nemam DS, je mozne aby tam byl vlozen soubor prestupek.doc.pdf.mp3.wav? Nebo je ta pripona dana jednoznacne?
Citace
Citace
nepisal ste, ze pracujete v it? to by ste mal byt schopny vyhodnotit co je to pripona, nie? napriklad v obligatnom bash-i: extension="${filename##*.}"
Citace
neco.neco1.neco2.neco3.pripona

Co je podle Vas neco a neco1-3?
Kdo rikal, ze pripona a predpona je oddelana teckou?
Jsou OS, ktere se k tomu stavi uplne jinak, nemusim kupovat win ani linux me nikdo nesmi nutit pouzivat.
Pokud vim, musi to rikat zakon, ne M$.

Stejne tak nektere OS nemaji vubec interpret bash a kdyz ho maji, nemaji implementovany prepinac -i.

Nevnucujte ostatnim svuj omezeny pohled na svet, jen tim co znate. To bysme tu meli navod kopirujte soubor z disku C: .
mozno ste si to nevsimli ale pisem "napriklad v obligatnom bash-i" a nie "bash -i" - medzera tam nie je a znamena to nieco o gramatike a nie bash prepinaci ;)


Citace
Typ souboru (tedy strukturu dat a to jen informativne) se urcuje pod linuxem prikazem file, ne priponou mimochodem.
no a teraz to skuste vysvetlit priemernemu uradnikovi na priemernom ministerstve ktory priemerne pozna jeden os v ktorom sa typ suboru urcuje priponou a nie pomocou overovania "magic header". myslim, ze nepochodite ale nerad by som podcenoval vase vysvetlovacie (nie argumentacne) schopnosti. osobne si myslym, ze realita uradnika je aka je a nema zmysel sa s nim v takejto prkotine handrkovat, su dolezitejsie veci.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #26 kdy: 06 Ledna 2016, 09:59:33 »

Já bych tedy vstoupil. Mne opravdu zaujala ta MP3. Namluvit takový desetistránkový soubor do MP3 hlasem vypravěče pohádek, případně uspávače hadů :-D ... to by bylo hezké odvolání, ne?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #27 kdy: 06 Ledna 2016, 10:15:11 »

Citace
Nemam DS, je mozne aby tam byl vlozen soubor prestupek.doc.pdf.mp3.wav? Nebo je ta pripona dana jednoznacne?
Citace
Citace
nepisal ste, ze pracujete v it? to by ste mal byt schopny vyhodnotit co je to pripona, nie? napriklad v obligatnom bash-i: extension="${filename##*.}"
Citace
neco.neco1.neco2.neco3.pripona

Co je podle Vas neco a neco1-3?
Kdo rikal, ze pripona a predpona je oddelana teckou?
Jsou OS, ktere se k tomu stavi uplne jinak, nemusim kupovat win ani linux me nikdo nesmi nutit pouzivat.
Pokud vim, musi to rikat zakon, ne M$.

Stejne tak nektere OS nemaji vubec interpret bash a kdyz ho maji, nemaji implementovany prepinac -i.

Nevnucujte ostatnim svuj omezeny pohled na svet, jen tim co znate. To bysme tu meli navod kopirujte soubor z disku C: .
mozno ste si to nevsimli ale pisem "napriklad v obligatnom bash-i" a nie "bash -i" - medzera tam nie je a znamena to nieco o gramatike a nie bash prepinaci ;)


Citace
Typ souboru (tedy strukturu dat a to jen informativne) se urcuje pod linuxem prikazem file, ne priponou mimochodem.
no a teraz to skuste vysvetlit priemernemu uradnikovi na priemernom ministerstve ktory priemerne pozna jeden os v ktorom sa typ suboru urcuje priponou a nie pomocou overovania "magic header". myslim, ze nepochodite ale nerad by som podcenoval vase vysvetlovacie (nie argumentacne) schopnosti. osobne si myslym, ze realita uradnika je aka je a nema zmysel sa s nim v takejto prkotine handrkovat, su dolezitejsie veci.
Mate pravdu, to jsem skutecne prehledl, protoze zapis "v bash-i" vidim prvne, bud jsem vzdy videl v podobe Bash, Bashi (http://www.linuxexpres.cz/praxe/bash-9-dil) a ani google tento vyraz nevyhleda. Pouzivam ruzne prikazove interprety a bash je spis na konci seznamu, navic jeho implementace napric OS je opravdu divoka.

Pokud to musim vedet ja jako uzivatel co to je, pokud chci pouzivat DS(kterou z jistych duvodu nemam a nechci), je problem statu, aby najal uredniky patricne kvality a ty nekvalitni poslal do ulic zametat.

Mozna ubylo ruznych odvolani, i kdyz to je ai problem jejich nadrizenych a potrebou tunelovat Vasi penezenku na praci vsecho/ne-schopnych.

MP3 je z vaseho pohledu zajimava, zvlaste s dlouhymi pauzami  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #28 kdy: 06 Ledna 2016, 11:30:48 »

Já bych tedy vstoupil. Mne opravdu zaujala ta MP3. Namluvit takový desetistránkový soubor do MP3 hlasem vypravěče pohádek, případně uspávače hadů :-D ... to by bylo hezké odvolání, ne?
ale to sa mi zacina pacit cim dalej, tym viac  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:DJVU misto PDF
« Odpověď #29 kdy: 06 Ledna 2016, 13:31:22 »

Já souhlasím s pk202:
Nicméně jsem toho názoru, že nejdůležitějším kritériem, je aby použití tohoto webu bylo nízkoprahové, čili aby nebyli případní zájemci o pomoc odrazeni nějakými složitými procedurami a instalacemi. 

A taky z opačné strany.. kdybych sem teď připojil ten soubor tak kolik lidí by ho dokázalo hned otevřít? Já ne.
A když sem dám dokument se kterým chci poradit a většina lidí ho ani neuvidí protože na to nemá čtečku tak to snižuje i šanci že někdo poradí.

Mně osobně v tomto fóru nejlépe vyhovují přiložené JPG soubory, kde si každou stránku rozbalím na max šířku okna a čtu je jednu po druhé stejně jako v PDF nebo DJVU. Pro uživatele je to nejjednodužší a co se týče anonymizace nejbezpečnější.

To je, ale nejde z toho vykopírovat text.

neco.neco1.neco2.neco3.pripona

Co je podle Vas neco a neco1-3?
Kdo rikal, ze pripona a predpona je oddelana teckou?

To tam je napsané: Příponou se rozumí vnější znak formátu datové zprávy, který umožňuje programovému vybavení určení typu datového souboru.

Posláním divného formátu asi můžete získat trochu času protože orgán by pak měl poslat výzvu k doplnění podání.
Ale to je tak všechno.
Argumentovat že jste si udělal vlastní systém který přípony má jinak a ta věta to formálně připouští můžete, ale asi se tím žádný soud nebude zabývat.
IP zaznamenána