30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně  (Přečteno 27342 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #30 kdy: 09 Ledna 2017, 15:18:32 »

výzva není podložena zákonem, veřejný orgán je dovoleno nahrávat jak na audio, tak video.. pokud by to nedokázal pochopit, asi bych sednul do auta a odjel - ujel...za předpokladu, že bych měl doklady u sebe
IP zaznamenána
In dubio pro reo

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #31 kdy: 09 Ledna 2017, 15:38:17 »

výzva není podložena zákonem, veřejný orgán je dovoleno nahrávat jak na audio, tak video.. pokud by to nedokázal pochopit, asi bych sednul do auta a odjel - ujel...za předpokladu, že bych měl doklady u sebe

Podle mě je správný postup se zeptat podle kterého zákona mě jménem zákona vyzývá k odložení telefonu. Pak musíte telefon vypnout, jinak je policista oprávněn zakročit. Až později je možné se hádat, jestli byla výzva podložená, nebo nikoliv, kdo byl v právu a kdo měl na co právo - a to vám bude hrát do karet. Ve chvíli, kdy ale policista užije výzvu "jménem zákona" prostě nemáte manévrovací prostor. On vám nic vysvětlovat nemusí a vy musíte poslouchat. Můžete bejt hardcore a trvat si na tom, že na takovou výzvu nemá nárok, on proti vám zakročí, natáhnou vás na fízlárnu, tam vás zmlátěj a můžete vesele zahájit právní kroky ve snaze dovolat se spravedlnosti. Když budete mít štěstí, stihnete se něčeho dovolat ještě za vašeho života. Jinak to budou muset dotáhnout dědicové post mortem in memoriam.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #32 kdy: 09 Ledna 2017, 15:46:52 »

Dotaz do pléna. Už niekto neuposlúchol výzvu na odloženie mobilu ? Čo sa dialo potom ?

já mám nedávnou hezkou zkušenost. Dva četníci mě zastavili kvůli údajnému nepřipoutání se.
Začal jsem si je fotit jak blbě parkují, jak nemají čepice .... atd. a ten blbější hned - jestli dáte naše fotky na facebook, tak to je trestný čin.

Myslel jsem, že se počůrám smích, otevřel auto, zapnul video a šel k němu aby mi to laskavě zopakoval. A ten debil se začal schovávat, rukou si clonil obličej a něco mektal, ani nevím co.
Sdělil jsem mu, že fb nemám, ale že kvůli němu si ho založím a zveřejním co kvákal při kontrole.

mimochodem takové jejich počínání - mám i svědka, je fajn právě při případech kdy nejsou důkazy jiné než svědectví. Oni pásy neviděli - byli dva, my pásy měli - byli jsme dva.  A při výslechu svědků nadhodím že nepoučili, nevydali doklad o provedeném úkonu a ještě zastrašovali údajným trestným činem. (potvrzení o provedeném úkonu přišlo o týden později přímo od PČR, nevěřil jsem svým očím :-)

správní orgán pak musí zatlačit slzu nad takovým materiálem i z řad PČR a případ radši odložit. Pokud by nadále považovali fízly za věrohodné svědky, věřím že soud nikoli.

tož tak na světě
« Poslední změna: 09 Ledna 2017, 15:49:10 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #33 kdy: 09 Ledna 2017, 16:34:16 »

volat OVK pripadne nadrizeneho

Jak - když musíte uposlechnout výzvu a telefon odložit.

Tak tupeho zednika co mi znemozni zavolat tisnovou linku nebo OVK jsem jeste nepotkal.
Stejne, jako jsem nepotkal zednika, co by mi to prikazal(vzdy o to zadal), vzdy byl poslan do mist, kde slunce nesviti s tim, z prekracuje svoji pravomoc.
Stejne, jako nezabiji cloveka, jen ze mi to nejaky fizl prikaze - a to na ty idoty vzdy fungovalo.
« Poslední změna: 09 Ledna 2017, 16:40:41 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #34 kdy: 09 Ledna 2017, 18:38:56 »

Ve chvíli, kdy ale policista užije výzvu "jménem zákona" prostě nemáte manévrovací prostor. On vám nic vysvětlovat nemusí a vy musíte poslouchat.

To je otázne. Sice se to tvrdí, ale někde jsem snad viděl rozsudek (možná to nebyl rozsudek, ale nějaké zdůvodňování k zákonu, nebo tak něco - nejsem si teď jist), že to není tak ultimativní. On taky může zkusit "Jménem zákona - vykuřte mi" a možná dodá "a pak si stěžujte". Jistě, stěžovat si pak můžu, ale bez ohledu na výsledek mi už nikdy nebude do zpěvu.
« Poslední změna: 09 Ledna 2017, 18:49:49 od swenak »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #35 kdy: 09 Ledna 2017, 21:48:03 »

Rozsudek v takovém extrémním případě by mě opravdu zajímal, přecijenom i soudci přemýšlí, že taková věc se může stát i jim...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #36 kdy: 09 Ledna 2017, 23:58:12 »

Tak našel jsem to, snad to bylo ono: 

Pokud výzva úřední osoby splňuje zmíněné předpoklady, nejsou vůči ní přípustné žádné opravné prostředky, a to ani nutná obrana. Podle čl. 23 Listiny však mají občané právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. Je proto otázkou, zda má vyzvaná osoba povinnost výzvu uposlechnout, pokud by došlo k evidentnímu překročení mezí, v nichž byla úřední osoba oprávněna vykonávat pravomoc, a o to tak, že svým postupem se ocitla zcela mimo hranice svých oprávnění36. Odborná literatura k tomu uvádí, že: „Neuposlechnutí výzvy je však akceptovatelné pouze v extrémních případech, resp. je-li pokyn (příkaz) strážníka nebo policisty zcela zjevně nezákonný nebo by občana vystavil např. ohrožení na životě. Nezákonnost však musí být zcela zjevná na základě objektivních kritérií, nikoliv na základě subjektivního mínění občana nebo jeho účelové argumentace nebo zavádějícího výkladu útržkovitých znalostí právního řádu.“37. K tomu Staša dále uvádí, že: „... nutná obrana je přípustná, jestliže např. do osobní svobody občana zasahuje úřední osoba, do jejíž pravomoci zásahy takového druhu vůbec nepatří, anebo taková osoba, do jejíž pravomoci sice takové zásahy obecně patří (např. policista), v konkrétním případě však pro takový zásah chybí jakékoliv zákonné zmocnění (např. zásah je odůvodněn výlučně osobními zájmy).“

Je to z tohoto textu: http://www.polac.cz/katedry/kvs/konfer/sborniky/vetesnik.pdf
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #37 kdy: 10 Ledna 2017, 10:20:58 »

To je moc hezke a i logicke, ale podle meho nazoru se do toho vyzva k odlozeni telefonu nevejde.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #38 kdy: 10 Ledna 2017, 10:37:07 »

No jenže musíte brát v potaz, že vy chcete z toho místa odejít po svých a pokračovat v cestě. Jak jsem psal, můžete jít hardcore a trvat si na svém, ale to vás může dostat na fízlárnu a značně zkomplikovat vaše plány, jakkoliv se později, třeba za deset let, může ukázat, že jste měli pravdu. Proto je lepší natáčet tajně, protože jednak tím eliminujete tuhle část konfliktu a druhak policajt bude jednat přirozeněji, tj. jeho chyby budou mnohem viditelnější.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #39 kdy: 10 Ledna 2017, 10:41:59 »

Aby to nevyznělo špatně, tak pro upřesnění dodám, že jsem jenom chtěl poukázat na to, že úplně ultimativní ta výzva není. Další věc pak je, co pod to můžeme zkusit dosadit. Jak má občan vědět, co výjimkou lze a co nelze pokrýt?
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #40 kdy: 10 Ledna 2017, 10:42:21 »

Mohl by jste dat nejake doporuceni pro nejake zarizeni k tomu skrytemu nataceni? Dekuji.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #41 kdy: 10 Ledna 2017, 10:45:22 »

Myslím, že nejlepší bude pořídit si do auta takovou tu závěsnou taštičku na mobil na krk případně i s dírkou na kameru. Při zastavení ihned zapnout nahrávání dát mobil do taštičky (hezky vzhůru nohama, aby nebyl zakrytý mikrofon) a pověsit si to na sebe. V každém případě je dobré začít nahrávat dříve než dojde k nějakým rozporům. I kdyby Vám nahrávání zamezili - bude to na tom záznamu slyšet.  Když chcete začít nahrávat až po tom co se s nima pohádáte, může se stát, že ten jejich protiprávní příkaz nezachytíte. Dále je asi dobré nespoléhat se na video a vše nenápadně komentovat, nahlas přeříkat jejich služební čísla, v případě že je okolo ruch dělat hluchého a donutit je mluvit nahlas případně opakovat co řekli. 
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #42 kdy: 10 Ledna 2017, 15:14:13 »

Mám poměrně nedávnou zkušenost (říjen 2016), kdy jsem jako zmocněnec u výslechu svědka-policisty, který nejprve lhal, jako když tiskne, z připraveného papíru citoval, co říkal policista v průběhu úkonu. Policista jako svědek několikrát změnil barvu a následně i výpověď, jelikož nabyl dojmu, že asi nějaký audio záznam existuje. Neexistoval...

Čímž samozřejmě nechci říci, že nahrávat je nevhodné. Naopak. Pokud ale z nějakých důvodů nahrávat nemůžete, snažte se zapamatovat co nejpřesněji, co policista povídal, v ideálním případě doslova. I s tím se dá hrát a vyhrát.

IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #43 kdy: 10 Ledna 2017, 18:34:07 »

Já to dělám tak, že na telefonu zapnu nahrávání video. Má kameru v horním rohu, dám si to do náprsní kapsy na košili, takže ta kamerka vykukuje a kromě toho, že vypadám jako nerd je to totálně stealth, toho si při konforntaci s PČR nikdy nikdo (alespoň zjevně) nevšiml. Ten trik s krkem je suprovej nápad, to zkusím. Pokud jezdíte často, zvažte nějakou body cameru, to by měla být skutečná povinná výbava. Podívejte se na film Patrola / End of Watch (2012), ukazuje tam malou náprsní kamerku. To je vybavení, které fasuje americká policie a musí to povinně nosit. Při zastavení si to prostě zasunete pod košili jako sponku a kouká jenom čočka, zmáčknete čudlík a nahráváte. Sice to nebude nahrávat 4k rozlišení jako film, ale kvalita jako důkaz rozhodně stačí. Je to jako handsfree sluchátko.
« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 18:41:23 od mcsoap »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #44 kdy: 10 Ledna 2017, 19:23:15 »

Čímž samozřejmě nechci říci, že nahrávat je nevhodné. Naopak. Pokud ale z nějakých důvodů nahrávat nemůžete, snažte se zapamatovat co nejpřesněji, co policista povídal, v ideálním případě doslova. I s tím se dá hrát a vyhrát.
Zrovna mě napadlo jim dát ochutnat vlastní políčičku a lhát ve stylu (po skončení výpovědi): Popíráte tedy, že jste řekl (citujete z papíru) "Moji kámoší ze služebny mi potvrdí, že jste byl agresivní."
IP zaznamenána