30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně  (Přečteno 27342 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #15 kdy: 08 Ledna 2017, 20:11:13 »

Je to k poblití. Ještě k dalšímu poblití jsou pak reakce vohnoutů, kteří na chování toho policejního lidoopa nevidí nic špatného.

já nevím, jestli jsme všichni viděli stejné video, protože nechápu, jak někdo může tvrdit, že se policista choval neprofesionálně, nebo jakkoli jinak špatně. Policista prováděl běžnou silniční kontrolu(kdy se výbava kontroluje naprosto běžně), při níž zjistil několik přestupků, a sepsal oznámení o podezření z jejich spáchání. Naopak, byl, narozdíl od řidiče, velice nad věcí :)

Ty komentáře, to je fakt pro silný povahy no. Připomíná mě to ten díl ze South Park s Toilet Safety Administration (TSA), kde všem kontrolovali prdele před a po použití toalety. Ano prosím, tady je moje prdel, pořádně si tam posviťte, ano, děkuji, pořádně hluboko ten pendrek, to je ono... jsem vzorný občan.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #16 kdy: 08 Ledna 2017, 21:36:23 »

no, takovýto komentáře si většinou píšou pomahači sami…
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #17 kdy: 08 Ledna 2017, 21:53:51 »

To druhe video je fuc. O co slo?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #18 kdy: 08 Ledna 2017, 22:51:14 »

Ani nechtějte vědět, co mi k danému videu napsal bratr se švagrovou (oba kovaní dopraváci). Je dost absurdní mít takto rozdílné názory :( Na jednu stranu mi s klidem povykládají o čárkovém systému, o tom, jak neustále porušují předpisy (protože jsou policie a tedy můžou), a na druhou stranu jim chybí jakákoli sebereflexe.
Každopádně jim neskutečně vadí, že stále více lidí si je natáčí - dle nich jde čistě o machrování, argumenty o tom, že se ti lidé chtějí taky bránit nikdy neobstojí a je to hned na nože.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #19 kdy: 09 Ledna 2017, 01:27:26 »

Každopádně jim neskutečně vadí, že stále více lidí si je natáčí - dle nich jde čistě o machrování, argumenty o tom, že se ti lidé chtějí taky bránit nikdy neobstojí a je to hned na nože.

U nás na to natáčení vymysleli celkem hezkou strategii ... opakovaná výzva k odložení telefonu a bez videa se těžko něco prokazuje.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #20 kdy: 09 Ledna 2017, 02:20:08 »

Zeptat se na základě čeho mě jménem zákona vyzývají k odložení telefonu, poté říct, že s tím nesouhlasím, ale výzvy uposlechnu, protože musím, a mobil schovám. Nic víc nejde reálně dělat a zároveň to připravuje relativně slušnou munici.
Jiné nápady?  :o
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #21 kdy: 09 Ledna 2017, 02:29:46 »

můžete si dát mobil do kapsy a nahrávání nechat zaplé ne? Pokud bude mobil v kapse nelze ho brát ani jako zbran že by byl policista v nebezpeci kdyby jste ho  chtel uhodit  :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #22 kdy: 09 Ledna 2017, 03:37:21 »

můžete si dát mobil do kapsy a nahrávání nechat zaplé ne? Pokud bude mobil v kapse nelze ho brát ani jako zbran že by byl policista v nebezpeci kdyby jste ho  chtel uhodit  :)

Teorie je to sice pěkná, ale mám pre2k diesel. Ve městě vedle traktoru, kdy kolem mě jezdí auta toho moc slyšet není. Odzkoušeno.

Mám i video, kde mě fízl 3x zakázal natáčet a odůvodnil to prostorem v dodávce, prostorem budovy policie, kdy mi zase povolil audiozáznam (do videa) a audiozáznam mi přikázal vypnout hned poté co jsem ho zapl. (tedy on bude tvrdit, že na audiozáznamu není on, jelikož audiozáznamu se nebránil). Dokonce mi dovolil vyfotit si protokol, ale jakmile jsem vytáhl telefon tak ho hbitě schoval a pak mě nasranej vyhodil z fízlárny. Ale to je jen praxe. :)

... a mobil schovám. Nic víc nejde reálně dělat a zároveň to připravuje relativně slušnou munici.

Munici na co, když záznam z kontroly nemám a on má svědka?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #23 kdy: 09 Ledna 2017, 09:56:07 »

Dotaz do pléna. Už niekto neuposlúchol výzvu na odloženie mobilu ? Čo sa dialo potom ?

Ak by fízel vyzýval na odloženie mobilu, tak by ma zaujímalo aké ohrožení nebo porušení vnitřního pořádku a bezpečnosti, jehož odstranění spadá do úkolů policie podla § 10 odst. 1 PolZ predstavuje to, že ho natáčam. A hlavne ak by som neuposlúchol tak čo by akože robili, putá + predvedenie ? To by bola priměřenost (§11 PolZ) jak hovado.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #24 kdy: 09 Ledna 2017, 10:09:11 »

Dotaz do pléna. Už niekto neuposlúchol výzvu na odloženie mobilu ? Čo sa dialo potom ?

Ak by fízel vyzýval na odloženie mobilu, tak by ma zaujímalo aké ohrožení nebo porušení vnitřního pořádku a bezpečnosti, jehož odstranění spadá do úkolů policie podla § 10 odst. 1 PolZ predstavuje to, že ho natáčam. A hlavne ak by som neuposlúchol tak čo by akože robili, putá + predvedenie ? To by bola priměřenost (§11 PolZ) jak hovado.

To si tenhle myslel asi taky:

Citace
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/jihomoravsky/policiste-mucili-zadrzeneho-muze-a-primeli-ho-vyskocit-z-okn/r~d4c1b848fa6811e5afe6002590604f2e/?redirected=1483952849

Podle mě je to případ od případu a brzo na tom budeme stejně jako v Chorvatsku - nahrávat prostě nesmíte, takže jsme museli mít bodycam, aby to prostě nebylo vidět. Jak psal dfens. Kameru už máte? Od soudu podporu nečekejte, ústavní soudci jsou všecko komunisti, Pecina o tom píše dost často.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #25 kdy: 09 Ledna 2017, 11:26:11 »

Zákazem nahrávání fízl porušuje Vaše práva a překračuje Vaše pravomoce. To zdokumentované máte. A jeho, jako svědka, to dosti znevěrohodňuje. Alespoň v mých očí, zákony ani rozsudky to podložit neumím.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #26 kdy: 09 Ledna 2017, 13:00:16 »

Dotaz do pléna. Už niekto neuposlúchol výzvu na odloženie mobilu ? Čo sa dialo potom ?

Ak by fízel vyzýval na odloženie mobilu, tak by ma zaujímalo aké ohrožení nebo porušení vnitřního pořádku a bezpečnosti, jehož odstranění spadá do úkolů policie podla § 10 odst. 1 PolZ predstavuje to, že ho natáčam. A hlavne ak by som neuposlúchol tak čo by akože robili, putá + predvedenie ? To by bola priměřenost (§11 PolZ) jak hovado.

Ano, já to udělal. Výsledkem bylo "násilné" odebrání telefonu (který pořád dělal audiozáznam) formou vytržení z ruky a sdělení, že si pak můžu stěžovat. Důvodem, proč mi chtělo být odepřeno pořizovat záznam bylo, že na policejní stanici bylo sdělení, že je to zakázáno.
IP zaznamenána

IDAQ

  • Příspěvků: 24
  • I Don't Answer Questions
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #27 kdy: 09 Ledna 2017, 13:03:15 »

A co si po takové výzvě okamžitě přivolat na místo další hlídku pro podezření z překročení pravomoci? Samozřejmě, že i dispečink může (asi?) záznam smazat, ale zase proč by někdo podstupoval riziko, že se na to někdy přijde, pro jednoho tupce na směně? Kolegialitu bych nepřeceňoval, přece jen z většiny jsou to bezpáteřní svině, co neradi nastavují svůj krk.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #28 kdy: 09 Ledna 2017, 13:06:13 »

volat OVK pripadne nadrizeneho
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Bezdůvodné zastavení policií a hledání záminky k šikaně
« Odpověď #29 kdy: 09 Ledna 2017, 14:02:24 »

volat OVK pripadne nadrizeneho

Jak - když musíte uposlechnout výzvu a telefon odložit.
IP zaznamenána